Parafia sadlinki

Parafia rzymskokatolicka p.w. Podwyższenia Krzyża Świętego
w Sadlinkach

 

Ogłoszenia parafialne na 15 niedzielę zwykłą, rok B                                         11.07.2021

 

1. Dziękuje za posprzątanie kościoła na dzisiejszą niedzielę, w tym tygodniu zapraszam p. Barbarę Krauza, Joannę Lorek, Janinę Wnętrzak.

2. Dzisiejsze ofiary na tacę są przeznaczone na inwestycję w naszej parafii, za ofiary serdeczne Bóg zapłać.

3. Dziękuje tym wszystkim osobom, które rozumiejąc potrzebę utrzymania parafii pomimo że nie uczestniczyły fizycznie we Mszy św. w minione niedzielę, złożyły ofiarę na utrzymanie parafii wpłacając na konto parafialne lub przynosząc na plebanię, za ofiary Bóg zapłać.

4. Dziękuję serdecznie dla p. Jana, Kazimierza i Marka Piskor za pomoc w pracach przy kulturze drzew wokół kościoła, Bóg zapłać.

5. Dziękuję p. Markowi Bałdowskiemu za pomoc w pracach porządkowych przy kościele i na cmentarzu, Bóg zapłać.

6. Dziękuję serdecznie za świeże kwiaty przy ołtarzach, Bóg zapłać.

7. Biskupi polscy podjęli decyzję o odwołaniu w Polsce dyspens od niedzielnej Mszy Św., które obowiązywały od początku pandemii. W związku poprawiającą się sytuacją pandemiczną w naszej Ojczyźnie, zapraszam wiernych do rzeczywistego uczestnictwa w niedzielnych mszach św.

8. We wtorek, 13 lipca, zapraszamy na trzecie w tym roku Nabożeństwo Fatimskie. O godz. 19.30 Msza św., po niej różaniec fatimski i procesja z figurą Matki Bożej wokół kościoła aleją brzóz. Nasze modlitewne spotkanie zakończymy apelem jasnogórskim. Zapraszam wszystkich ze świecami do wspólnej modlitwy.

9. Trwają wakacje dzieci i młodzieży, urlopy dorosłych, przypominam o obowiązku uczestniczenia we Mszy św. niedzielnej i świątecznej w czasie letniego wypoczynku.

10. Dziękuje za stosowny ubiór w kościele w okresie wakacji. Msza św. jest uroczystą celebracją, która domaga się swego piękna, szacunku i najwyższej kultury.

11. Proszę również o zachowanie ostrożności podczas letniego wypoczynku, szczególnie nad zbiornikami wodnymi i na drogach publicznych.

12. Związek małżeński zamierzają zawrzeć następujące osoby:

Zapowiedź II:

Łukasz Mitek, kawaler, Gdańsk
Monika Tubaja, panna, Białki, loco

Ktokolwiek wie o przeszkodach do zawarcia małżeństwa pomiędzy narzeczonymi proszony jest o kontakt z księdzem proboszczem.

13. Zachęcam do nabywania prasy katolickiej, a szczególnie „Gościa Niedzielnego” w cenie 6.00zł, w którym ciekawe artykuły: o dzwonie Zygmuncie który ma już 500 lat; o św. Jadwidze Śląskiej i jej sanktuarium w Trzebnicy; a także przepis na domowe burgery z grilla. Zachęcamy do lektury! Czytajmy prasę katolicką!

14. Zachęcam do zamawiania intencji mszalnych.

15. Zapraszam do wzięcia udziału w 29 elbląskiej pieszej pielgrzymce na Jasną Górę, która odbędzie się  w dniach 30 lipca – 11 sierpnia. Tegoroczne hasło brzmi: „Królowo Polski przyrzekamy”. Zapisy i bliższe informacje u Ks. Łukasza Cieplińskiego – wikariusza parafii Miłosierdzia Bożego w Kwidzynie (tel. 600 208 693, mail: pomezaniakwidzyn@gmail.com).  Informacje można również znaleźć na plakacie oraz na stronie internetowej pomezaniakwidzyn.pl

Spotkanie organizacyjne odbędzie się 25 lipca o godz. 15.00 w salce na plebanii parafii Miłosierdzia Bożego w Kwidzynie.

Zachęcam także do zapisania własnych intencji, które pielgrzymi zaniosą do Tronu Jasnogórskiej Pani, w których będę się modlić podczas szlaku pielgrzymkowego. Zapisane intencje składamy do skrzynki intencji w kruchcie kościoła.

16. Zachęcam również do wzięcia udziału w 12 Rowerowej Pielgrzymce z Elbląga na Jasną Górę w terminie 05–11.08.2021 r. Szczegóły znajdują się na stronie internetowej http://ryjewo-kozal.pl lub bezpośrednio pod nr tel. 515 164 250 (ks. Krzysztof Sękuła)

17. Apel Biskupa elbląskiego o wsparcie materialne parafii św. Maksymiliana w Kępkach

Dnia 1 lipca 2021r. doszło do pożaru kościoła parafialnego w Kępkach na Żuławach Elbląskich (dekanat Nowy Dwór Gdański). Jest to kościół współczesny, w kształcie namiotu, z dwuspadowym dachem. Wybudowany został w latach osiemdziesiątych minionego stulecia. Ściana frontowa kościoła została zaprojektowana ze szkła. W pożarze ucierpiał dach nad tą ścianą, zwłaszcza na styku dwóch połaci, ściana ze szkła podzielona na kwatery i być może również metalowa konstrukcja dachu.

W związku ze zniszczeniami, które dotknęły parafię Kępki, proszę o przeprowadzenie w niedzielę 18 lipca br. solidarnościowej zbiórki ofiar do puszek we wszystkich parafiach diecezji. Takie rozwiązanie zaproponowali Księża Dziekani.

Apostoł Paweł nie wahał się prosić zamożniejsze gminy chrześcijańskie o wsparcie chrześcijan w Jerozolimie (zob. 2 Kor 8). Ja również, apeluję o udzielenie pomocy materialnej niedużej parafii Kępki w odbudowie zniszczonej części świątyni. Powtarzam słowa Apostoła Narodów: „…realizujcie to według waszych możliwości” (2 Kor 8, 11).

+Jacek Jezierski, biskup elbląski, Elbląg, dn. 8 lipca 2021

18. Wszystkim solenizantom i jubilatom nadchodzącego tygodnia składam najserdeczniejsze życzenia.

19. W ostatnim okresie Pan Bóg powołał do siebie śp. Krzysztofa Kępanowskiego z Kwidzyna, l. 66, w Jego intencji: Wieczny odpoczynek racz Mu dać, Panie…