Parafia sadlinki

Parafia rzymskokatolicka p.w. Podwyższenia Krzyża Świętego
w Sadlinkach

 

Ogłoszenia parafialne na 16 niedzielę zwykłą, rok B                                         18.07.2021

 

1. Dziękuje za posprzątanie kościoła na dzisiejszą niedzielę, dziękuję za kwiaty, w tym tygodniu zapraszam p. Bogusławę Jewgiejuk, Małgorzatę Dyka, Teresę Sadowską.

2. Dziękuje serdecznie za ofiary zbierane na tacę tydzień temu na inwestycję w naszej parafii, za ofiary serdeczne Bóg zapłać.

3. Dziękuje tym wszystkim osobom, które rozumiejąc potrzebę utrzymania parafii pomimo że nie uczestniczyły fizycznie we Mszy św. w minione niedzielę, złożyły ofiarę na utrzymanie parafii wpłacając na konto parafialne lub przynosząc na plebanię, za ofiary Bóg zapłać.

4. Dziękuję dla p. Tomasza Horzempa za pomoc w pracach konserwacyjnych chłodni w kaplicy cmentarnej, serdeczne Bóg zapłać.

5. Dziękuję serdecznie dla p. Anny Bałdowskiej i Janiny Maślanka za pomoc w pracach porządkowych wokół kościoła, Bóg zapłać.

6. Biskupi polscy podjęli decyzję o odwołaniu w Polsce dyspens od niedzielnej Mszy Św., które obowiązywały od początku pandemii. W związku poprawiającą się sytuacją pandemiczną w naszej Ojczyźnie, zapraszam wiernych do rzeczywistego uczestnictwa w niedzielnych mszach św.

7. W tym tygodniu wspominamy w liturgii: we wtorek – bł. Czesława kapłana, dominikanina; w czwartek – św. Marię Magdalenę, w piątek – św. Brygidę Szwedzką – patronkę Europy, w sobotę – św. Kingę.

8. Za tydzień w niedzielę, po każdej Mszy św. błogosławieństwo aut, motocykli i rowerów z okazji wspomnienia św. Krzysztofa, patrona kierowców i podróżujących.

9. W niedzielę, 25 lipca, wspominamy również św. Jakuba Starszego Apostoła. Przypominamy, że trwa Rok Jakubowy, a biskup elbląski ustanowił kościoły stacyjne znajdujące się przy dawnym średniowiecznym szlaku do grobu Apostoła w Santiago de Compostela w Hiszpanii. Są to kościoły w: Tolkmicku, Tui k. Marynów, oraz Niedźwiedzicy, a także katedra św. Mikołaja w Elblągu, w pobliżu której istniał do początku XVII w. kościół filialny pw. św. Jakuba. Z pielgrzymowaniem do tych kościołów Stolica Apostolska związała specjalne odpusty.

10. Trwają wakacje dzieci i młodzieży, urlopy dorosłych, przypominam o obowiązku uczestniczenia we Mszy św. niedzielnej i świątecznej w czasie letniego wypoczynku.

11. Dziękuje za stosowny ubiór w kościele w okresie wakacji. Msza św. jest uroczystą celebracją, która domaga się swego piękna, szacunku i najwyższej kultury.

12. Proszę również o zachowanie ostrożności podczas letniego wypoczynku, szczególnie nad zbiornikami wodnymi i na drogach publicznych.

13. Związek małżeński zamierzają zawrzeć następujące osoby:

Zapowiedź III:

Łukasz Mitek, kawaler, Gdańsk
Monika Tubaja, panna, Białki, loco

Ktokolwiek wie o przeszkodach do zawarcia małżeństwa pomiędzy narzeczonymi proszony jest o kontakt z księdzem proboszczem.

14. Zachęcam do nabywania prasy katolickiej, a szczególnie „Gościa Niedzielnego” w cenie 6.00zł, w którym ciekawe artykuły: m.in.: ciekawy wywiad z Małgorzatą Ostrowską-Królikowską – żoną nieżyjącego już aktora Pawła Królikowskiego – o sile rodziny, przeżywaniu żałoby oraz festiwalu wymyślonym przez znanego aktora; a także: przepis na zupę rybną oraz o tym, jak warzywa i owoce wpływają na kondycję i zdrowie naszych oczu, skóry, czy układu pokarmowego. Zachęcam do lektury! Czytajmy prasę katolicką!

15. Zachęcam do zamawiania intencji mszalnych.

16. Zapraszam do wzięcia udziału w 29 elbląskiej pieszej pielgrzymce na Jasną Górę, która odbędzie się  w dniach 30 lipca – 11 sierpnia. Tegoroczne hasło brzmi: „Królowo Polski przyrzekamy”. Zapisy i bliższe informacje u Ks. Łukasza Cieplińskiego – wikariusza parafii Miłosierdzia Bożego w Kwidzynie (tel. 600 208 693, mail: pomezaniakwidzyn@gmail.com).  Informacje można również znaleźć na plakacie oraz na stronie internetowej pomezaniakwidzyn.pl

Spotkanie organizacyjne odbędzie się 25 lipca o godz. 15.00 w salce na plebanii parafii Miłosierdzia Bożego w Kwidzynie.

Zachęcam także do zapisania własnych intencji, które pielgrzymi zaniosą do Tronu Jasnogórskiej Pani, w których będę się modlić podczas szlaku pielgrzymkowego. Zapisane intencje składamy do skrzynki intencji w kruchcie kościoła.

17. Zachęcam również do wzięcia udziału w 12 Rowerowej Pielgrzymce z Elbląga na Jasną Górę w terminie 05–11.08.2021 r. Szczegóły znajdują się na stronie internetowej http://ryjewo-kozal.pl lub bezpośrednio pod nr tel. 515 164 250 (ks. Krzysztof Sękuła)

18. Zgodnie z zapowiedzią i prośbą Księdza Biskupa Elbląskiego, dziś po zakończeniu Mszy św. zbieramy do puszki ofiary na wsparcie parafii Kępki. Chodzi o pomoc materialną po pożarze, który 1 lipca br. strawił część dachu kościoła oraz ścianę frontową zbudowaną ze szkła. Bóg zapłać za wszelką życzliwość!

19. Wszystkim solenizantom i jubilatom nadchodzącego tygodnia składam najserdeczniejsze życzenia.