Ogłoszenia parafialne na 19 niedzielę zwykłą, rok B                                           8.08.2021

1. W minionym tygodniu kościół nie był sprzątany, mogę tylko przeprosić. W tym tygodniu zapraszam z ul. Kasztanowej p. Beatę Stankiewicz, Jolantę Terpiłowską, Julię Stawarz, Halinę Lipską.

2. Dziękuję serdecznie dla p. Aliny Piskor za świeże kwiaty przy ołtarzach i za cotygodniową dbałość o kwiaty stojące w kościele, serdeczne Bóg zapłać.

3. Dzisiejsze ofiary na tacę są przeznaczone na inwestycję w naszej parafii, za ofiary serdeczne Bóg zapłać.

4. Dziękuje tym wszystkim osobom, które rozumiejąc potrzebę utrzymania parafii pomimo że nie uczestniczyły fizycznie we Mszy św. w minione niedzielę, złożyły ofiarę na utrzymanie parafii wpłacając na konto parafialne lub przynosząc na plebanię, za ofiary Bóg zapłać.

5. Zachęcam do modlitwy za pielgrzymów, którzy niosą nasze intencję modlitewne w Pielgrzymce pieszej na Jasną Górę. Przywitanie pielgrzymów na Wałach Jasnogórskich idących i jadących rowerami nastąpi w środę, 11 sierpnia w godzinach popołudniowych. Włączmy się duchowo w to wydarzenie.

6. W piątek, 13 sierpnia, zapraszam na czwarte w tym roku Nabożeństwo Fatimskie. O godz. 19.30 Msza św., po niej różaniec fatimski i procesja z figurą Matki Bożej wokół kościoła aleją brzóz. Nasze modlitewne spotkanie zakończymy apelem jasnogórskim. Zapraszam wszystkich ze świecami do wspólnej modlitwy.

7. W tym się tygodniu wspominamy w liturgii: w poniedziałek – św. Teresę Benedyktę od Krzyża (Edytę Stein) – patronkę Europy; we wtorek – św. diakona Wawrzyńca; w środę – św. Klarę; w sobotę – św. Maksymiliana Marię Kolbe – kapłana i męczennika z Auschwitz, patrona diecezji elbląskiej.

8. W najbliższą niedzielę uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. Papież Pius XII w 1950 r. przypieczętował dogmatem prawdę obecną w Kościele już od V w., że Maryja po ziemskim życiu z ciałem i duszą została wzięta do chwały nieba i wywyższona przez Boga jako Królowa. W polskiej tradycji z tą uroczystością jest związany obrzęd błogosławienia ziół, kwiatów, warzyw, zbóż. Chcemy w ten sposób uwielbić Boga i podziękować Mu za to, że troszczy się o nas. Obrzęd błogosławieństwa odbędzie się na zakończenie każdej Mszy Świętej.

9. 15 sierpnia przypadnie 101. rocznica zwycięskiej bitwy warszawskiej w 1920 r., zwanej Cudem nad Wisłą, która zmieniła bieg historii naszej ojczyzny. Skutki tego triumfu Wojska Polskiego wpłynęły także na historię Europy, bowiem zatrzymano nawałnicę bolszewicką, która zagrażała nie tylko naszemu narodowi.

10. Trwa miesiąc sierpień, miesiąc trzeźwości, Zachęcam do podejmowania dobrowolnej abstynencji od napojów alkoholowych.

11. Trwają wakacje dzieci i młodzieży, urlopy dorosłych, przypominam o obowiązku uczestniczenia we Mszy św. niedzielnej i świątecznej w czasie letniego wypoczynku.

12. Dziękuje za stosowny ubiór w kościele w okresie wakacji. Msza św. jest uroczystą celebracją, która domaga się swego piękna, szacunku i najwyższej kultury.

13. Proszę również o zachowanie ostrożności podczas letniego wypoczynku, szczególnie nad zbiornikami wodnymi i na drogach publicznych.

14. Zachęcam do nabywania prasy katolickiej, a szczególnie „Gościa Niedzielnego” w cenie 6.00zł, w którym ciekawe artykuły: o św. Dominiku w 800. rocznicę jego śmierci; o filmie „Wyszyński – zemsta czy przebaczenie”; o polityce historycznej która powinna nas łączyć; a także o tym jak zrobić konfitury z mirabelek. Zachęcamy do lektury! 15. Zachęcam do zamawiania intencji mszalnych.

16. Zachęcam do modlitwy o pogodę dla rolników na czas żniw i o urodzaje.

17. Wszystkim solenizantom i jubilatom nadchodzącego tygodnia składam najserdeczniejsze życzenia.

18. W ostatnim okresie Pan Bóg powołał do siebie śp. Kazimierę Pulkowską – Wesołowską z Braniewa, l. 73, śp. Annę Kosacz z Kwidzyna, l. 86, w Ich intencji: Wieczny odpoczynek racz Im dać, Panie…