Ogłoszenia parafialne na Uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny, rok B                                         15.08.2021

1. Dziękuje serdecznie za pomoc w sprzątaniu kościoła na dzisiejszą niedzielę, dziękuję za ofiarę na świece, w tym tygodniu zapraszam p. Małgorzatę Starula, Annę Seremet, Romana Bukalskiego, Grażynę Talarczyk.

2. Dziękuje serdecznie za ofiary zbierane na tacę tydzień temu na inwestycję w naszej parafii, za ofiary serdeczne Bóg zapłać.

3. Dziękuje serdecznie dla Koła Różańcowego z Sadlinek i ich sympatyków za ofiarę na prospekt organowy do naszego kościoła, za ofiary serdeczne Bóg zapłać.

4. Dziękuję serdecznie dla p. Henryka Pięta za pomoc w pracach porządkowych wokół kościoła, serdeczne Bóg zapłać.

5. Dziękuje tym wszystkim osobom, które rozumiejąc potrzebę utrzymania parafii pomimo że nie uczestniczyły fizycznie we Mszy św. w minione niedzielę, złożyły ofiarę na utrzymanie parafii wpłacając na konto parafialne lub przynosząc na plebanię, za ofiary Bóg zapłać.

6. W dzisiejszą uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w polskiej tradycji związany jest obrzęd błogosławienia ziół, kwiatów, warzyw, zbóż. Chcemy w ten sposób uwielbić Boga i podziękować Mu za to, że troszczy się o nas. Obrzęd błogosławieństwa odbędzie się na zakończenie każdej Mszy Świętej.

7. Dzisiaj, 15 sierpnia przypada 101. rocznica zwycięskiej bitwy warszawskiej w 1920 r., zwanej Cudem nad Wisłą, która zmieniła bieg historii naszej ojczyzny. Za przyczyną Maryi Królowej Pokoju polecajmy Bogu sprawy naszej ojczyzny i naszego narodu. Dziś także Święto Wojska Polskiego – pamiętamy o polskich żołnierzach. Dziękujemy za ich dzisiejszą służbę Ojczyźnie! Żołnierzy oraz ich rodziny polecamy opiece Maryi Królowej Polski.

8. We wtorek 17 sierpnia we wspomnienie św. Jacka Odrowąża, imieniny obchodzi ks. bp Jacek Jezierski – biskup elbląski. Księdza Biskupa otaczamy naszą serdeczną modlitwą, życząc błogosławieństwa i światła Ducha Św. w zarządzie naszą diecezją.

9. Trwa miesiąc sierpień, miesiąc trzeźwości, Zachęcam do podejmowania dobrowolnej abstynencji od napojów alkoholowych.

10. Trwają wakacje dzieci i młodzieży, urlopy dorosłych, przypominam o obowiązku uczestniczenia we Mszy św. niedzielnej i świątecznej w czasie letniego wypoczynku.

11. Dziękuje za stosowny ubiór w kościele w okresie wakacji. Msza św. jest uroczystą celebracją, która domaga się swego piękna, szacunku i najwyższej kultury.

12. Proszę również o zachowanie ostrożności podczas letniego wypoczynku, szczególnie nad zbiornikami wodnymi i na drogach publicznych.

13. Zachęcam do nabywania prasy katolickiej, a szczególnie „Gościa Niedzielnego” w cenie 6.00zł, w którym ciekawe artykuły: o Wniebowzięciu Maryi; o św. Jacku Odrowążu; o szpitalu sióstr boromeuszek w Mikołowie śląskim; oraz o tym skąd biorą się prawdziwe sery. Zachęcamy do lektury!

15. Zachęcam do modlitwy o pogodę dla rolników na czas żniw i o urodzaje.

16. Wszystkim solenizantom i jubilatom nadchodzącego tygodnia składam najserdeczniejsze życzenia.

17. W ostatnim okresie Pan Bóg powołał do siebie śp. Elżbietę Kokoszka z Olszanicy, l. 76, śp. Andrzeja Mazur z Sadlinek, l. 72, w Ich intencji: Wieczny odpoczynek racz Im dać, Panie…