Ogłoszenia parafialne na 21 niedzielę zwykłą, rok B                                         22.08.2021

1. Dziękuje serdecznie za pomoc w sprzątaniu kościoła na dzisiejszą niedzielę, dziękuję za kwiaty, w tym tygodniu zapraszam z ul. Jesionowej, p. Wiesławę Kołatka, Annę Stefańską, Danutę Lis, Karolinę Ostrowską.

2. Dziękuje tym wszystkim osobom, które rozumiejąc potrzebę utrzymania parafii pomimo że nie uczestniczyły fizycznie we Mszy św. w minione niedzielę, złożyły ofiarę na utrzymanie parafii wpłacając na konto parafialne lub przynosząc na plebanię, za ofiary Bóg zapłać.

3. Jutro przypadnie smutna rocznica podpisania paktu Ribbentrop – Mołotow. Dzień 23 sierpnia w 2008 r. został ustanowiony Europejskim Dniem Pamięci Ofiar Stalinizmu i Nazizmu, obchodzony po raz pierwszy publicznie w 2011 r. w Warszawie. Pamiętajmy w modlitwie nie tylko o tych, którzy zginęli w sowieckich łagrach i niemieckich nazistowskich obozach koncentracyjnych, lecz także o tych, którzy opowiedzieli się za Bogiem i dlatego oddali zdrowie i życie w obronie godności i praw człowieka. Słyszymy o próbach relatywizowania i podważania współczesnej historii, naginania faktów w imię tzw. poprawności politycznej. Warto znać fakty, warto pamiętać i pielęgnować pamięć.

4. W czwartek 26 sierpnia uroczystość Najświętszej Maryi Panny Częstochowskiej. Św. Jan Paweł II na Jasnej Górze powtarzał, że tu bije serce narodu. W wielu domach jest czczony wizerunek Czarnej Madonny. To świadectwo naszej miłości do Matki naszego Pana, która w jasnogórskiej ikonie przebywa w naszym narodzie od wieków. Msza św. o godz. 17.00, zapraszam.

5. Trwa miesiąc sierpień, miesiąc trzeźwości, Zachęcam do podejmowania dobrowolnej abstynencji od napojów alkoholowych.

6. Kandydatom do kapłaństwa oraz na studia w Wyższym Seminarium Duchownym w Elblągu, a także na studia dla przyszłych nauczycieli religii w Wydziale Teologii UWM w Olsztynie przypominam, że jesienna rekrutacja trwać będzie od 7 do 15 września. Szczegóły na stronie internetowej diecezji.

7. Przed nami ostatnie dni sierpnia – dla wielu ostatnie dni urlopów i wakacji dla dzieci i młodzieży. Starajmy się jak najlepiej wykorzystać ten czas na pogłębienie naszych wzajemnych relacji rodzinnych czy przyjacielskich. Okazja do spowiedzi przed rozpoczęciem nowego roku szkolnego od najbliższego poniedziałku o godz. 16.30.

8. Zachęcam do nabywania prasy katolickiej, a szczególnie „Gościa Niedzielnego” w cenie 6.00zł, w którym ciekawe artykuły: m.in. o trudnej sytuacji Kościoła w Hiszpanii, śp. ks. abp. Henryku Hoserze, a także o tym jak dorobić robiąc to co lubię, czyli o rękodziełach. Do tego: dwa sposoby na biały deser z owocami. Zachęcam do lektury!

10. Zachęcam do modlitwy o sprzyjającą pogodę oraz obfite plony dla rolników i ogrodników.

11. Wszystkim solenizantom i jubilatom nadchodzącego tygodnia składam najserdeczniejsze życzenia.

12. W ostatnim okresie Pan Bóg powołał do siebie śp. Zofię Kotowicz z Sadlinek, l. 72, w Jej intencji: Wieczny odpoczynek racz Jej dać, Panie…