Parafia sadlinki

Parafia rzymskokatolicka p.w. Podwyższenia Krzyża Świętego
w Sadlinkach

 

Ogłoszenia parafialne na 24 niedzielę zwykłą, rok B                                         12.09.2021

 

1. Dziękuje serdecznie za pomoc w sprzątaniu kościoła na dzisiejszą niedzielę, dziękuję za kwiaty, w tym tygodniu zapraszam z ul. Grudziądzkiej, p. Magdalenę Kawka, Karinę Macholc, Beatę Balcerzak, Annę Wojciechowską.

2. Dziękuję dla p. Henryka Pięta za pomoc w pracach porządkowych przy kościele i plebanii, serdeczne Bóg zapłać.

3. Dziękuje za dzisiejsze ofiary na tacę z przeznaczeniem na prace inwestycyjno budowlane, obecnie z przeznaczeniem na nowy prospekt organowy do naszego kościoła. Za wszelkie ofiary serdeczne Bóg zapłać.

4. Dziękuje tym wszystkim osobom, które rozumiejąc potrzebę utrzymania parafii pomimo że nie uczestniczyły fizycznie we Mszy św. w minione niedzielę, złożyły ofiarę na utrzymanie parafii wpłacając na konto parafialne lub przynosząc na plebanię, za ofiary Bóg zapłać.

5. Dziękuję serdecznie za ofiary na wsparcie akcji pomocowej organizowanej przez Caritas, „Dzień solidarności z Afgańczykami”. Bóg zapłać za wszelką życzliwość!

6. Przeżywamy dziś uroczystość beatyfikacji kard. Stefana Wyszyńskiego oraz matki Róży Czackiej. Za ich życie i służbę Kościołowi w Polsce – Bogu niech będą dzięki!

7. Dziś rozpoczynają się w Kościele w Polsce dni modlitw za dzieci, młodzież i wychowawców, tzn. Tydzień Wychowania. Towarzyszy mu hasło „W blasku ojcostwa”.

8. Zapraszam dzieci na swoją Msze św. o godz. 11.30, również zapraszam dzieci po odbiór ziarenek z niedzielną ewangelią…

9. Zapraszam chłopców, którzy są i którzy chcieliby zostać ministrantami do służby przy ołtarzu na niedzielne Msze św. jak również w tygodniu.

10. Dzisiaj po Mszy św. o godz. 11.30 zapraszam rodziców dzieci, które w tym roku szkolnym przystąpią do I komunii św., zapraszam.

11. A za tydzień po Mszy św. o godz. 11.30 zapraszam uczniów klas pierwszych szkół średnich i starszych na pierwsze spotkanie przygotowujące do przyjęcia sakramentu Bierzmowania. Zapraszam.

12. Jutro, 13 września, zapraszam na piąte w tym roku Nabożeństwo Fatimskie. O godz. 19.30 Msza św., po niej różaniec fatimski i procesja z figurą Matki Bożej wokół kościoła aleją brzóz. Nasze modlitewne spotkanie zakończymy apelem jasnogórskim. Zapraszam wszystkich ze świecami do wspólnej modlitwy.

13. We wtorek obchodzimy Uroczystość Podwyższenia Krzyża Świętego, Odpust w naszej parafii i dożynki parafialne. Krzyż to znak zbawienia – znak mojej wiary. Czy za każdym razem, gdy go czynię, robię to z pełną świadomością? Wobec profanacji krzyża w wielu miejscach świata powinienem się zastanowić nad tym, jakie miejsce w moim życiu zajmuje Chrystusowy krzyż – znak zbawienia i zwycięstwa. Czy w moim domu, miejscu pracy jest dla niego godne miejsce?

Msza św. odpustowa o godz. 18.00 pod przewodnictwem ks. Bp Wojciecha Skibickiego zakończona procesją eucharystyczną, poprzedzona Drogą krzyżową aleją brzóz o godz. 17.15, dodatkowa Msze św. o godz. 10.00, zapraszam, i proszę rolników o wieńce dożynkowe, które w dniu odpustu zostaną poświęcone i które wezmą udział w procesji oraz proszę naszych strażaków o pomoc w niesieniu baldachimu i chorągwi. Proszę również o kawałek ciasta na stół odpustowy.

14. W piątek, 17 września, przypada 82 rocznica napaści ZSRR na Polskę w 1939r. Pamiętajmy o tej tragicznej karcie historii i módlmy się za wszystkich poległych na Wschodzie w obronie ojczyzny.

15. Związek małżeński zamierzają zawrzeć następujące osoby:

Zapowiedź I:

Łukasz Bonk, kawaler, Sadlinki, loco
Katarzyna Bratkowska, panna, Sadlinki, loco

Ktokolwiek wie o przeszkodach do zawarcia małżeństwa pomiędzy narzeczonymi proszony jest o kontakt z księdzem proboszczem.

16. Proszę osoby, które w 2022r. zamierzają zawrzeć sakramentalny związek małżeński o dokonywanie rezerwacji w zeszycie intencji.

17. Słowa przypomnienia i apelu kieruje dziś do nas Ksiądz Biskup Elbląski:

Trwa jeszcze jesienna rekrutacja na studia teologiczne. Jest to ścieżka dla przyszłych katechetek i katechetów, ale też dla kandydatów do święceń kapłańskich. Zachęcam osoby zainteresowane o odważnego wyboru studiów teologii, a później posługi religijnej w Kościele. Słowa Jezusa powołującego uczniów „Pójdź za Mną!” są nadal aktualne. Bliższe informacje na temat seminarium oraz studiów przekażą księża i nauczyciele religii.   +Jacek Jezierski, Elbląg dn. 11 września 2021

18. Zachęcam do nabywania prasy katolickiej, a szczególnie „Gościa Niedzielnego” w cenie 6.00zł, w którym ciekawe artykuły: m.in. o kard. Stefanie Wyszyńskim, o Karolinie Gawrych – uzdrowionej dzięki wstawiennictwu matki Róży Czackiej, o krucyfiksach i różnych wyobrażeniach Ukrzyżowanego Jezusa. Zachęcam do lektury!

19. Zachęcam do zamawiania intencji mszalnych.

20. Proszę przy zamawianiu nowego pomnika na cmentarzu zadbać z wyprzedzeniem o pozwolenie na postawienie pomnika na grobach swoich bliskich i proszę uzgadniać wszelkie pracę budowlane na cmentarzu.

21. Proszę również serdecznie, aby wszelkie nieczystości wrzucać do pojemników według ich przeznaczenia, i proszę aby do pojemników nie wrzucać ziemi. Przypominam również o odnowieniu dzierżawy tych grobów, które już przekroczyły okres 20 lat oraz o dopełnieniu formalności opiekuna grobów na naszym cmentarzu składając w kancelarii parafialnej deklarację dysponenta grobu.

22. Zachęcam do modlitwy o sprzyjającą pogodę oraz obfite plony dla rolników i ogrodników.

23. Ogłoszenie Wójta Gminy Sadlinki, p. Elżbiety Krajewskiej:Na terenie Gminy Sadlinki funkcjonuje punkt szczepień, który zlokalizowany jest w budynku po dawnym ośrodku zdrowia (ul. Kwidzyńska 20A). Punkt czynny jest od poniedziałku do piątku w godzinach od 10.00 do 18.00. Rejestracja pod numerem telefonu: 606 675 452.

W razie problemów z dotarciem do punktu szczepień istnieje możliwość dowozu, można dzwonić pod numer telefonu: 789 387 461. Potrzebę transportu należy zgłosić najpóźniej na dzień przed planowanym szczepieniem.

Całodobowa infolinia pod numerem telefonu: 989.

A w dniu 15 września br. (ŚRODA) na terenie naszej gminy będzie stacjonował Pomorski Szczepibus. Tego rodzaju akcja szczepień  realizowana jest w gminach, w których odsetek osób zaszczepionych jest niski.

Szczepibus będzie zlokalizowany:

- przy remizie strażackiej OSP Nebrowo Wielkie w godz. 10.00 do 14.00.

- przy remizie OSP Kaniczki w godz. 15.00. do 18.00.

Szczepieniu mogą być poddane dzieci w wieku 12 – 17 lat (szczepionka Comirnaty Pfizer) oraz dorośli (szczepionka Vaccibe Janssen).

Dodatkowo przy remizie strażackiej OSP Nebrowo będzie możliwość dokonania spisu                     w ramach Narodowego Spisu Powszechnego Ludności i Mieszkań 2021.

24. Wszystkim solenizantom i jubilatom nadchodzącego tygodnia składam najserdeczniejsze życzenia.

25. W ostatnim okresie Pan Bóg powołał do siebie śp. Wojciecha Więcek z Sadlinek, l. 58, w Jego intencji: Wieczny odpoczynek racz Mu dać. Panie…