Parafia sadlinki

Parafia rzymskokatolicka p.w. Podwyższenia Krzyża Świętego
w Sadlinkach

Ogłoszenia parafialne na 25 niedzielę zwykłą, rok B                                         19.09.2021

 

1. Dziękuje serdecznie za pomoc w sprzątaniu kościoła na dzisiejszą niedzielę, dziękuję za kwiaty, dziękuję za ofiarę na świece, w tym tygodniu zapraszam p. Lucynę Tais, Renatę Wardak, Agnieszkę Kozioł, Magdalenę Bielówka.

2. Dziękuje serdecznie za ofiary zbierane na tacę tydzień temu na inwestycję w naszej parafii, obecnie z przeznaczeniem na nowy prospekt organowy do naszego kościoła,  za ofiary serdeczne Bóg zapłać.

3. Dziękuje tym wszystkim osobom, które rozumiejąc potrzebę utrzymania parafii pomimo że nie uczestniczyły fizycznie we Mszy św. w minione niedzielę, złożyły ofiarę na utrzymanie parafii wpłacając na konto parafialne lub przynosząc na plebanię, za ofiary Bóg zapłać.

4. Dziękuję serdecznie za udekorowanie krzyża misyjnego przed kościołem, dziękuję serdecznie na ręce sołtysów Białek, Karpin, Olszanicy i Sadlinek za piękne wieńce dożynkowe na nasze parafialne dziękczynienie za plony, wszystkim za udział w uroczystościach odpustowych w naszej parafii, dziękuje za piękny śpiew, dziękuje za pomoc ministrantom w przebiegu drogi krzyżowej i Mszy św. oraz naszym strażakom za pomoc podczas procesji Eucharystycznej, dziękuję za pomoc w kuchni, dziękuje za wspaniałe ciasta, wszystkim serdecznie dziękuje.

5. Zapraszam dzieci na swoją Msze św. o godz. 11.30, również zapraszam dzieci po odbiór ziarenek z niedzielną ewangelią…

6. Zapraszam chłopców, którzy są i którzy chcieliby zostać ministrantami do służby przy ołtarzu na niedzielne Msze św. jak również w tygodniu.

7. Dzisiaj po Mszy św. o godz. 11.30 zapraszam uczniów klas pierwszych szkół średnich i starszych na pierwsze spotkanie przygotowujące do przyjęcia sakramentu Bierzmowania. Zapraszam.

8. A za tydzień po Mszy św. o godz. 11.30 zapraszam uczniów klas ósmych szkół podstawowych na pierwsze spotkanie przygotowujące do przyjęcia sakramentu Bierzmowania, zapraszam.

9. W sobotę o godz. 14.00 Msza św. w naszym kościele parafialnym dla pielgrzymów, którzy w tym roku pieszo wędrowali do Częstochowy, na Jasną Górę. Po Mszy św. spotkanie popielgrzymkowe.

10. Związek małżeński zamierzają zawrzeć następujące osoby:

Zapowiedź II:
Łukasz Bonk, kawaler, Sadlinki, loco
Katarzyna Bratkowska, panna, Sadlinki, loco

Ktokolwiek wie o przeszkodach do zawarcia małżeństwa pomiędzy narzeczonymi proszony jest o kontakt z księdzem proboszczem.

11. Proszę osoby, które w 2022r. zamierzają zawrzeć sakramentalny związek małżeński o dokonywanie rezerwacji w zeszycie intencji.

12. Słowa przypomnienia i apelu kieruje dziś do nas Ksiądz Biskup Elbląski:

Trwa jeszcze jesienna rekrutacja na studia teologiczne. Jest to ścieżka dla przyszłych katechetek i katechetów, ale też dla kandydatów do święceń kapłańskich. Zachęcam osoby zainteresowane o odważnego wyboru studiów teologii, a później posługi religijnej w Kościele. Słowa Jezusa powołującego uczniów „Pójdź za Mną!” są nadal aktualne. Bliższe informacje na temat seminarium oraz studiów przekażą księża i nauczyciele religii.   +Jacek Jezierski, Elbląg dn. 11 września 2021

13. Zachęcam do nabywania prasy katolickiej, a szczególnie „Gościa Niedzielnego” w cenie 6.00zł, w którym ciekawe artykuły: m.in. o kard. Stefanie Wyszyńskim, o Karolinie Gawrych – uzdrowionej dzięki wstawiennictwu matki Róży Czackiej, o krucyfiksach i różnych wyobrażeniach Ukrzyżowanego Jezusa. Zachęcam do lektury!

14. Zachęcam do zamawiania intencji mszalnych.

15. Proszę przy zamawianiu nowego pomnika na cmentarzu zadbać z wyprzedzeniem o pozwolenie na postawienie pomnika na grobach swoich bliskich i proszę uzgadniać wszelkie pracę budowlane na cmentarzu.

16. Proszę również serdecznie, aby wszelkie nieczystości wrzucać do pojemników według ich przeznaczenia, i proszę aby do pojemników nie wrzucać ziemi. Przypominam również o odnowieniu dzierżawy tych grobów, które już przekroczyły okres 20 lat oraz o dopełnieniu formalności opiekuna grobów na naszym cmentarzu składając w kancelarii parafialnej deklarację dysponenta grobu.

17. Ogłoszenie Wójta Gminy Sadlinki, p. Elżbiety Krajewskiej:Na terenie Gminy Sadlinki funkcjonuje punkt szczepień, który zlokalizowany jest w budynku po dawnym ośrodku zdrowia (ul. Kwidzyńska 20A). Punkt czynny jest od poniedziałku do piątku w godzinach od 10.00 do 18.00. Rejestracja pod numerem telefonu: 606 675 452.

W razie problemów z dotarciem do punktu szczepień istnieje możliwość dowozu, można dzwonić pod numer telefonu: 789 387 461. Potrzebę transportu należy zgłosić najpóźniej na dzień przed planowanym szczepieniem.

Całodobowa infolinia pod numerem telefonu: 989.

18. Wszystkim solenizantom i jubilatom nadchodzącego tygodnia składam najserdeczniejsze życzenia.