Parafia sadlinki

Parafia rzymskokatolicka p.w. Podwyższenia Krzyża Świętego
w Sadlinkach

 

Ogłoszenia parafialne na 26 niedzielę zwykłą, rok B                                         26.09.2021

 

1. Dziękuje serdecznie za pomoc w sprzątaniu kościoła na dzisiejszą niedzielę, dziękuję za kwiaty, w tym tygodniu zapraszam p. Katarzynę Kunicką, Renatę Gburczyk, Ewę Kozłowską, Helenę Rogowską.

2. Dziękuje tym wszystkim osobom, które rozumiejąc potrzebę utrzymania parafii pomimo że nie uczestniczyły fizycznie we Mszy św. w minione niedzielę, złożyły ofiarę na utrzymanie parafii wpłacając na konto parafialne lub przynosząc na plebanię, za ofiary Bóg zapłać.

3. Dziękuję dla p. Stanisławy Śliwińskiej, Anny Bałdowskiej, Janiny Maślanka i Henryka Pięta za pomoc w pracach porządkowych przy kościele i plebanii, serdeczne Bóg zapłać.

4. Zapraszam dzieci na swoją Msze św. o godz. 11.30, również zapraszam dzieci po odbiór ziarenek z niedzielną ewangelią…

5. Zapraszam chłopców, którzy są i którzy chcieliby zostać ministrantami do służby przy ołtarzu na niedzielne Msze św. jak również w tygodniu.

6. Dzisiaj po Mszy św. o godz. 11.30 zapraszam uczniów klas ósmych szkół podstawowych na pierwsze spotkanie przygotowujące do przyjęcia sakramentu Bierzmowania, zapraszam.

7. Od piątku rozpoczyna się miesiąc październik, zapraszam do bardziej gorliwego odmawiania różańca, w naszej parafii nabożeństwa różańcowe o godz. 16.30 a w niedzielę o godz. 9.00, zapraszam.

Zapraszam dzieci do czynnego włączania się w modlitwę różańcową w kościele. Zachęcamy też do odmawiania różańca w naszych domach, rodzinach.

8. W tym tygodniu przypada pierwszy piątek miesiąca. W godz. rannych będę odwiedzał chorych z sakramentami św. Okazja do spowiedzi od godz. 16.00, o 16.30 nabożeństwo Różańcowe, a o godz. 17.00 Msza św., w Olszanicy Msza św. o godz. 18.15.

9. W I sobotę miesiąca, oddając cześć Niepokalanemu Sercu Najświętszej Maryi Panny wspólny różaniec o godz. 16.30, następnie Msza św. i nabożeństwo do Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny.

10. Za tydzień I niedziela miesiąca, wystawienie najświętszego sakramentu na wszystkich Mszach św. a po Mszy św. o godz. 9.30 zmiana tajemnic żywego różańca, zapraszam.

11. Za tydzień po Mszy św. o godz. 11.30 zapraszam rodziców dzieci z klas I szkoły podstawowej, które do sakramentu I komunii św. będą chciały przystąpić w 2023r.

12. Związek małżeński zamierzają zawrzeć następujące osoby:

Zapowiedź III:
Łukasz Bonk, kawaler, Sadlinki, loco
Katarzyna Bratkowska, panna, Sadlinki, loco

Ktokolwiek wie o przeszkodach do zawarcia małżeństwa pomiędzy narzeczonymi proszony jest o kontakt z księdzem proboszczem.

13. Proszę osoby, które w 2022r. zamierzają zawrzeć sakramentalny związek małżeński o dokonywanie rezerwacji w zeszycie intencji.

14. Zachęcam do nabywania prasy katolickiej, a szczególnie „Gościa Niedzielnego” w cenie 6.00zł, w którym ciekawe artykuły: m.in. ważna i szczera rozmowa z prowincjałem OO. Dominikanów, a także o św. O. Pio. Jest także w dodatku elbląskim o odpuście w Sadlinkach. Zachęcam do lektury!

15. Zachęcam do zamawiania intencji mszalnych. Nasi zmarli czekają na naszą modlitwę, pamiętajmy o nich zamawiając Mszę św. a także z Bożym błogosławieństwem przeżywajmy chwile ważne dla nas i dla naszych bliskich.

16. Trwa obecnie ponowna inwentaryzacja zdjęciowa nagrobków i mogił osób spoczywających na naszym cmentarzu, które możemy oglądać na stronie internetowej naszego cmentarza.

17. Proszę przy zamawianiu nowego pomnika na cmentarzu zadbać z wyprzedzeniem o pozwolenie na postawienie pomnika na grobach swoich bliskich i proszę uzgadniać wszelkie pracę budowlane na cmentarzu.

18. Proszę również serdecznie, aby wszelkie nieczystości wrzucać do pojemników według ich przeznaczenia, i proszę aby do pojemników nie wrzucać ziemi. Przypominam również o odnowieniu dzierżawy tych grobów, które już przekroczyły okres 20 lat oraz o dopełnieniu formalności opiekuna grobów na naszym cmentarzu składając w kancelarii parafialnej deklarację dysponenta grobu.

19. Ogłoszenie Wójta Gminy Sadlinki, p. Elżbiety Krajewskiej:Na terenie Gminy Sadlinki funkcjonuje punkt szczepień, który zlokalizowany jest w budynku po dawnym ośrodku zdrowia (ul. Kwidzyńska 20A). Punkt czynny jest od poniedziałku do piątku w godzinach od 10.00 do 18.00. Rejestracja pod numerem telefonu: 606 675 452.
W razie problemów z dotarciem do punktu szczepień istnieje możliwość dowozu, można dzwonić pod numer telefonu: 789 387 461. Potrzebę transportu należy zgłosić najpóźniej na dzień przed planowanym szczepieniem.
Całodobowa infolinia pod numerem telefonu: 989.

20. Wszystkim solenizantom i jubilatom nadchodzącego tygodnia składam najserdeczniejsze życzenia.