Parafia sadlinki

Parafia rzymskokatolicka p.w. Podwyższenia Krzyża Świętego
w Sadlinkach

 

Ogłoszenia parafialne na 27 niedzielę zwykłą, rok B                                           3.10.2021

 

1. Dziękuje serdecznie za pomoc w sprzątaniu kościoła na dzisiejszą niedzielę, dziękuję za ofiarę na świecę, w tym tygodniu zapraszam p. Katarzynę Poźniak, Elżbietę Goska, Joannę Goska.

2. Dziękuje serdecznie p. Grażynie Bukalskiej za dbałość o obrusy ołtarzowe, serdeczne Bóg zapłać…

3. Dziękuje dla mieszkańców Olszanicy za całoroczną dbałość o czystość kaplicy w Olszanicy i wokół obejścia, serdeczne Bóg zapłać.

4. Dziękuje tym wszystkim osobom, które rozumiejąc potrzebę utrzymania parafii pomimo że nie uczestniczyły fizycznie we Mszy św. w minione niedzielę, złożyły ofiarę na utrzymanie parafii wpłacając na konto parafialne lub przynosząc na plebanię, za ofiary Bóg zapłać.

5. Zapraszam dzieci na swoją Msze św. o godz. 11.30, również zapraszam dzieci po odbiór ziarenek z niedzielną ewangelią…

6. Zapraszam chłopców, którzy są i którzy chcieliby zostać ministrantami do służby przy ołtarzu na niedzielne Msze św. jak również w tygodniu.

7. Dzisiaj Niedziela św. Franciszka z Asyżu. W łączności z papieżem Franciszkiem prosimy Boga o dar odpowiedzialności za dzieło stworzenia.

8. Dzisiaj I niedziela miesiąca, wystawienie najświętszego sakramentu na wszystkich Mszach św. a po Mszy św. o godz. 9.30 zmiana tajemnic żywego różańca, zapraszam.

9. Dzisiaj po Mszy św. o godz. 11.30 zapraszam rodziców dzieci z klas I szkoły podstawowej, które do sakramentu I komunii św. będą chciały przystąpić w 2023r.

10. Proszę osoby, które w 2022r. zamierzają zawrzeć sakramentalny związek małżeński o dokonywanie rezerwacji w zeszycie intencji.

11. Trwa miesiąc październik, zapraszam do bardziej gorliwego odmawiania różańca, w naszej parafii nabożeństwa różańcowe od poniedziałku do soboty codziennie o godz. 16.30 a w niedzielę o godz. 9.00, zapraszam. Zapraszam dzieci do czynnego włączania się w modlitwę różańcową w kościele. Zachęcam też do odmawiania różańca w naszych domach, rodzinach.

12. Módlmy się zwłaszcza w intencji naszych Księży Biskupów, którzy od jutra rozpoczynają w Rzymie wizytę Ad limina apostolorum (do progów apostolskich). Księża Biskupi odwiedzą cztery rzymskie bazyliki większe, urzędy watykańskie, a także spotkają się z papieżem Franciszkiem. Chodzi tu o umocnienie wiary i potwierdzenie więzi naszego Kościoła partykularnego z Ojcem Świętym.

13. Od dzisiejszej niedzieli przy wyjściu z kościoła na stoliczku można pobrać koperty z kartkami na wypominki i Msze św. gregoriańską – zbiorową za wszystkich naszych ukochanych zmarłych, które po czytelnym wypisaniu proszę wrzucać do skrzyneczki przed ołtarzem.

14. W czwartek wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Różańcowej, – święto Róż Różańcowych, którym dziękujemy za modlitwę w intencjach Kościoła Powszechnego i naszej parafii.

15. Za tydzień po Mszy św. o godz. 11.30 zapraszam rodziców dzieci, które w tym roku szkolnym przystąpią do I komunii św., a Mszy św. poświęcenie różańców dla dzieci, zapraszam.16. Za tydzień niedziela papieska. Przy okazji XXI Dnia Papieskiego „Nie lękajcie się” przy wyjściu z kościoła zbierane będą ofiary na stypendia dla młodzieży wspieranej przez „Dzieło Trzeciego Tysiąclecia”. Za ofiary serdeczne Bóg zapłać.

17. Zakończyliśmy miesiąc wrzesień, pragnę podać wydatki związane z funkcjonowaniem parafii: ofiary na utrzymanie kurii biskupiej i seminarium duchownego w Elblągu, śmieci na cmentarzu, energia elektryczna, utrzymanie elektronicznego systemu zarządzania cmentarzem w internecie, ekogroszek do kościoła i na plebanię, wypłaciłem kolejną zaliczkę na prospekt organowy, zakupiłem złoto do prac snycerskich przy prospekcie organowym. Dziękuje wszystkim osobom, które przyszły z pomocą fizyczną i finansową. Proszę o ofiary na tacę w przyszłą niedzielę z przeznaczeniem na prace inwestycyjno budowlane. Za zrozumienie serdeczne Bóg zapłać.

18. Zachęcam do nabywania prasy katolickiej, a szczególnie „Gościa Niedzielnego” w cenie 6.00zł, w którym ciekawe artykuły: m.in. o suwerenności energetycznej Polski – czy jest zagrożona?  a także świadectwa różnych ludzi na temat modlitwy różańcowej. Zachęcam do lektury!

19. Zachęcam do zamawiania intencji mszalnych. Nasi zmarli czekają na naszą modlitwę, pamiętajmy o nich zamawiając Mszę św. a także z Bożym błogosławieństwem przeżywajmy chwile ważne dla nas i dla naszych bliskich.

20. Trwa obecnie ponowna inwentaryzacja zdjęciowa nagrobków i mogił osób spoczywających na naszym cmentarzu, które możemy oglądać na stronie internetowej naszego cmentarza.

21. Proszę przy zamawianiu nowego pomnika na cmentarzu zadbać z wyprzedzeniem o pozwolenie na postawienie pomnika na grobach swoich bliskich i proszę uzgadniać wszelkie pracę budowlane na cmentarzu.

22. Proszę również serdecznie, aby wszelkie nieczystości wrzucać do pojemników według ich przeznaczenia, i proszę aby do pojemników nie wrzucać ziemi. Przypominam również o odnowieniu dzierżawy tych grobów, które już przekroczyły okres 20 lat oraz o dopełnieniu formalności opiekuna grobów na naszym cmentarzu składając w kancelarii parafialnej deklarację dysponenta grobu.

23. Ogłoszenie Wójta Gminy Sadlinki, p. Elżbiety Krajewskiej:Na terenie Gminy Sadlinki funkcjonuje punkt szczepień, który zlokalizowany jest w budynku po dawnym ośrodku zdrowia (ul. Kwidzyńska 20A). Punkt czynny jest od poniedziałku do piątku w godzinach od 10.00 do 18.00. Rejestracja pod numerem telefonu: 606 675 452.
W razie problemów z dotarciem do punktu szczepień istnieje możliwość dowozu, można dzwonić pod numer telefonu: 789 387 461. Potrzebę transportu należy zgłosić najpóźniej na dzień przed planowanym szczepieniem.
Całodobowa infolinia pod numerem telefonu: 989.

24. Wszystkim solenizantom i jubilatom nadchodzącego tygodnia składam najserdeczniejsze życzenia.