Parafia sadlinki

Parafia rzymskokatolicka p.w. Podwyższenia Krzyża Świętego
w Sadlinkach

 

Ogłoszenia parafialne na 28 niedzielę zwykłą, rok B                                         10.10.2021

 

1. Dziękuje serdecznie za pomoc w sprzątaniu kościoła na dzisiejszą niedzielę, dziękuję za kwiaty, w tym tygodniu zapraszam p. Małgorzatę Bloch, Małgorzatę Mikusek, Beatę Kawską.

2. Dziękuje za dzisiejsze ofiary na tacę z przeznaczeniem na prace inwestycyjno budowlane, obecnie z przeznaczeniem na nowy prospekt organowy. Za wszelkie ofiary serdeczne Bóg zapłać.

3. Dziękuje tym wszystkim osobom, które rozumiejąc potrzebę utrzymania parafii pomimo że nie uczestniczyły fizycznie we Mszy św. w minione niedzielę, złożyły ofiarę na utrzymanie parafii wpłacając na konto parafialne lub przynosząc na plebanię, za ofiary Bóg zapłać.

4. Dzisiaj po Mszy św. o godz. 11.30 zapraszam rodziców dzieci, które w tym roku szkolnym przystąpią do I komunii św., a Mszy św. poświęcenie różańców dla dzieci, zapraszam.5. Dzisiaj niedziela papieska. Przy okazji XXI Dnia Papieskiego „Nie lękajcie się” przy wyjściu z kościoła zbierane będą ofiary na stypendia dla uzdolnionej młodzieży z małych miast i wsi, wspieranej przez „Dzieło Trzeciego Tysiąclecia”. Za ofiary Bóg zapłać.

6. Zapraszam dzieci na swoją Msze św. o godz. 11.30, również zapraszam dzieci po odbiór ziarenek z niedzielną ewangelią…

7. Zapraszam chłopców, którzy są i którzy chcieliby zostać ministrantami do służby przy ołtarzu na niedzielne Msze św. jak również w tygodniu.

8. Trwa miesiąc październik, zapraszam do bardziej gorliwego odmawiania różańca, w naszej parafii nabożeństwa różańcowe od poniedziałku do soboty codziennie o godz. 16.30 a w niedzielę o godz. 9.00, zapraszam. Zapraszam dzieci do czynnego włączania się w modlitwę różańcową w kościele. Zachęcam też do odmawiania różańca w naszych domach, rodzinach.

9. Zbliża się listopad, miesiąc szczególnej pamięci o naszych zmarłych. Przy wyjściu z kościoła na stoliczku można pobrać koperty z kartkami na wypominki i Msze św. gregoriańską – zbiorową za wszystkich naszych ukochanych zmarłych, które po czytelnym wypisaniu proszę wrzucać do skrzyneczki przed ołtarzem.

10. W środę, 13 października, zapraszamy na ostatnie w tym roku Nabożeństwo Fatimskie. O godz. 19.30 Msza św., po niej różaniec fatimski i procesja z figurą Matki Bożej wokół kościoła aleją brzóz. Nasze modlitewne spotkanie zakończymy apelem jasnogórskim. Zapraszam wszystkich ze świecami do wspólnej modlitwy.

11. W czwartek będziemy obchodzić Dzień Edukacji Narodowej. Wszystkim, którym leży na sercu dobre wychowanie młodego pokolenia, szczególnie rodzicom, nauczycielom, wychowawcom, katechetom, życzymy Bożego błogosławieństwa, radości i satysfakcji w ich służbie i pracy, przede wszystkim wytrwałości i mocy Ducha Świętego na każdy dzień.

12.  Od 2004 roku w Polsce, 15 października, w tym roku w piątek, obchodzony jest jako dzień dziecka utraconego. Wszystkich rodziców i bliskich, którzy przeżyli to trudne i bolesne doświadczenie utraty zapraszam tego dnia do naszego kościoła. W cierpieniu, jako ludzie, a tym bardziej jako chrześcijanie, pragniemy być razem i iść razem dalej.

13. A za tydzień po Mszy św. o godz. 11.30 zapraszam uczniów klas pierwszych szkół średnich i starszych na kolejne spotkanie przygotowujące do przyjęcia sakramentu Bierzmowania.

14. Zachęcam do nabywania prasy katolickiej, a szczególnie „Gościa Niedzielnego” w cenie 6.00zł, w którym ciekawe artykuły: m.in. o niesłusznie oskarżonym australijskim kardynale, a przy tym o wielu kłamstwach na temat Kościoła i chrześcijaństwa pojawiających się w przestrzeni publicznej, o odradzającym się w Kościele stanie dziewic konsekrowanych oraz o rozpoczynającym się w Rzymie Synodzie Biskupów. Zachęcam do lektury!

15. Zachęcam do zamawiania intencji mszalnych. Nasi zmarli czekają na naszą modlitwę, pamiętajmy o nich zamawiając Mszę św. a także z Bożym błogosławieństwem przeżywajmy chwile ważne dla nas i dla naszych bliskich.

16. Trwa obecnie ponowna inwentaryzacja zdjęciowa nagrobków i mogił osób spoczywających na naszym cmentarzu, które możemy oglądać na stronie internetowej naszego cmentarza.

17. Proszę przy zamawianiu nowego pomnika na cmentarzu zadbać z wyprzedzeniem o pozwolenie na postawienie pomnika na grobach swoich bliskich i proszę uzgadniać wszelkie pracę budowlane na cmentarzu.

18. Proszę również serdecznie, aby wszelkie nieczystości wrzucać do pojemników według ich przeznaczenia, i proszę aby do pojemników nie wrzucać ziemi. Przypominam również o odnowieniu dzierżawy tych grobów, które już przekroczyły okres 20 lat oraz o dopełnieniu formalności opiekuna grobów na naszym cmentarzu składając w kancelarii parafialnej deklarację dysponenta grobu.

19. Ogłoszenie Wójta Gminy Sadlinki, p. Elżbiety Krajewskiej:Na terenie Gminy Sadlinki funkcjonuje punkt szczepień, który zlokalizowany jest w budynku po dawnym ośrodku zdrowia (ul. Kwidzyńska 20A). Punkt czynny jest od poniedziałku do piątku w godzinach od 10.00 do 18.00. Rejestracja pod numerem telefonu: 606 675 452. W razie problemów z dotarciem do punktu szczepień istnieje możliwość dowozu, można dzwonić pod numer telefonu: 789 387 461. Potrzebę transportu należy zgłosić najpóźniej na dzień przed planowanym szczepieniem. Całodobowa infolinia pod numerem telefonu: 989.

20. Rozpoczął się jesienny czas ogrzewania mieszkań. W naszych domach pali się węglem i drewnem. Istnieje niebezpieczeństwo zatrucia się, gdy piece lub urządzenia grzewcze są niesprawne. Dla bezpieczeństwa własnego i najbliższych należy dokonać przeglądu instalacji i niezbędnych napraw.

21. Wszystkim solenizantom i jubilatom nadchodzącego tygodnia składam najserdeczniejsze życzenia.

22. W ostatnim okresie Pan Bóg powołał do siebie śp. Józefa Hołda z Olszanicy, l. 89, w Jego intencji: Wieczny odpoczynek racz Mu dać. Panie…