Parafia sadlinki

Parafia rzymskokatolicka p.w. Podwyższenia Krzyża Świętego
w Sadlinkach

 

Ogłoszenia parafialne na 29 niedzielę zwykłą, rok B                                         17.10.2021

 

1. Dziękuje serdecznie za pomoc w sprzątaniu kościoła na dzisiejszą niedzielę, w tym tygodniu zapraszam p. Dorotę Glinowiecką, Anną Hampel, Agnieszkę Jendrzejewską, Lidię Zieleniewską.

2. Dziękuje serdecznie za ofiary zbierane na tacę tydzień temu na inwestycję w naszej parafii, na wszystkich Mszach św. udało się uzbierać 6245zł, na plebanię i do kościoła poza mszą św. złożono 1225zł, na konto parafialne w tym czasie wpłacono 150zł, w sumie na inwestycję uzbierano 7.620zł. Za wszelką życzliwość i zrozumienie serdeczne Bóg zapłać.

3. Dziękuje za ofiary na stypendia dla młodzieży otoczonej opieką przez „Dzieło Nowego Tysiąclecia”. Po wszystkich Mszach św. udało się uzbierać 1275,50zł. Za ofiary serdeczne Bóg zapłać.

4. Dziękuje tym wszystkim osobom, które rozumiejąc potrzebę utrzymania parafii pomimo że nie uczestniczyły fizycznie we Mszy św. w minione niedzielę, złożyły ofiarę na utrzymanie parafii wpłacając na konto parafialne lub przynosząc na plebanię, za ofiary Bóg zapłać.

5. Dziękuje serdecznie p. Markowi Bałdowskiemu i Jarosławowi Gutmańskiemu za pomoc w pracach porządkowych na cmentarzu. Bóg zapłać.

6. Dzisiaj po Mszy św. o godz. 11.30 zapraszam uczniów klas pierwszych szkół średnich i starszych na kolejne spotkanie przygotowujące do przyjęcia sakramentu Bierzmowania. Zapraszam.

7. A za tydzień po Mszy św. o godz. 11.30 zapraszam uczniów klas ósmych szkół podstawowych również na kolejne spotkanie przygotowujące do przyjęcia sakramentu Bierzmowania, zapraszam.

8. Trwa miesiąc październik, zapraszam do bardziej gorliwego odmawiania różańca, w naszej parafii nabożeństwa różańcowe od poniedziałku do soboty codziennie o godz. 16.30 a w niedzielę o godz. 9.00, zapraszam. Zapraszam dzieci do czynnego włączania się w modlitwę różańcową w kościele. Zachęcam też do odmawiania różańca w naszych domach, rodzinach.

9. Jutro obchodzimy liturgiczne wspomnienie Św. Łukasza Ewangelisty – patrona Służby Zdrowia. W tak szczególnym czasie pandemii ogarnijmy wszystkich Medyków naszą modlitwą i do tej modlitwy serdecznie zapraszam, we wtorek wspominamy w bł. ks. Jerzego Popiełuszkę – męczennika, w środę – św. Jana Kantego, a w piątek – św. Jana Pawła II.

10. Zbliża się listopad, miesiąc szczególnej pamięci o naszych zmarłych. Przy wyjściu z kościoła na stoliczku można pobrać koperty z kartkami na wypominki i Msze św. gregoriańską – zbiorową za wszystkich naszych ukochanych zmarłych, które po czytelnym wypisaniu proszę wrzucać do skrzyneczki przed ołtarzem.

11. Zachęcam do nabywania prasy katolickiej, a szczególnie „Gościa Niedzielnego” w cenie 6.00zł, w którym ciekawe artykuły: m.in. o świętych nauczycielach oraz świadectwie amerykańskiego dziennikarza, który z islamu nawrócił się na katolicyzm. Zachęcam do lektury!

12. Zachęcam do zamawiania intencji mszalnych. Nasi zmarli czekają na naszą modlitwę, pamiętajmy o nich zamawiając Mszę św. a także z Bożym błogosławieństwem przeżywajmy chwile ważne dla nas i dla naszych bliskich.

13. Trwa obecnie ponowna inwentaryzacja zdjęciowa nagrobków i mogił osób spoczywających na naszym cmentarzu, które możemy oglądać na stronie internetowej naszego cmentarza.

14. Proszę przy zamawianiu nowego pomnika na cmentarzu zadbać z wyprzedzeniem o pozwolenie na postawienie pomnika na grobach swoich bliskich i proszę uzgadniać wszelkie pracę budowlane na cmentarzu.

15. Proszę również serdecznie, aby wszelkie nieczystości wrzucać do pojemników według ich przeznaczenia, i proszę aby do pojemników nie wrzucać ziemi. Przypominam również o odnowieniu dzierżawy tych grobów, które już przekroczyły okres 20 lat oraz o dopełnieniu formalności opiekuna grobów na naszym cmentarzu składając w kancelarii parafialnej deklarację dysponenta grobu.

16. Ogłoszenie Wójta Gminy Sadlinki, p. Elżbiety Krajewskiej:Na terenie Gminy Sadlinki funkcjonuje punkt szczepień, który zlokalizowany jest w budynku po dawnym ośrodku zdrowia (ul. Kwidzyńska 20A). Punkt czynny jest od poniedziałku do piątku w godzinach od 10.00 do 18.00. Rejestracja pod numerem telefonu: 606 675 452. W razie problemów z dotarciem do punktu szczepień istnieje możliwość dowozu, można dzwonić pod numer telefonu: 789 387 461. Potrzebę transportu należy zgłosić najpóźniej na dzień przed planowanym szczepieniem.
Całodobowa infolinia pod numerem telefonu: 989.

17. Rozpoczął się jesienny czas ogrzewania mieszkań. W naszych domach pali się węglem i drewnem. Istnieje niebezpieczeństwo zatrucia się, gdy piece lub urządzenia grzewcze są niesprawne. Dla bezpieczeństwa własnego i najbliższych należy dokonać przeglądu instalacji i niezbędnych napraw.

18. Wszystkim solenizantom i jubilatom nadchodzącego tygodnia składam najserdeczniejsze życzenia.