Parafia sadlinki

Parafia rzymskokatolicka p.w. Podwyższenia Krzyża Świętego
w Sadlinkach

Ogłoszenia parafialne na 30 niedzielę zwykłą, rok B                                         24.10.2021

 

1. Dziękuje serdecznie za pomoc w sprzątaniu kościoła na dzisiejszą niedzielę, dziękuję za kwiaty, w tym tygodniu zapraszam p. Michalinę Czarnik, Sławomirę Krawczyńską, Katarzynę Podgórską, Beatę Podgórską.

2. Dziękuje tym wszystkim osobom, które rozumiejąc potrzebę utrzymania parafii pomimo że nie uczestniczyły fizycznie we Mszy św. w minione niedzielę, złożyły ofiarę na utrzymanie parafii wpłacając na konto parafialne lub przynosząc na plebanię, za ofiary Bóg zapłać.

3. Dziękuje serdecznie p. Markowi Bałdowskiemu za pomoc w pracach porządkowych w alei brzóz. W wyniku silnych wiatrów jedno drzewo zostało złamane. Bóg zapłać.

4. Dziś Niedziela Misyjna, rozpoczynająca Tydzień Misyjny, która obchodzona jest pod hasłem: Spotkaliśmy Jezusa, więc głosimy! Dziękuje za ofiary złożone na tacę z przeznaczeniem na rzecz misji.

5. Dzisiaj po Mszy św. o godz. 11.30 zapraszam uczniów klas ósmych szkół podstawowych na kolejne spotkanie przygotowujące do przyjęcia sakramentu Bierzmowania, zapraszam.

6. Kończy się miesiąc październik, w tym tygodniu ostatnie nabożeństwa różańcowe,  do soboty codziennie o godz. 16.30 a w niedzielę o godz. 9.00, zapraszam. Zapraszam dzieci do czynnego włączania się w modlitwę różańcową w kościele. Zachęcam też do odmawiania różańca w naszych domach, rodzinach.

7. Zbliża się listopad, miesiąc szczególnej pamięci o naszych zmarłych. Przy wyjściu z kościoła na stoliczku można pobrać koperty z kartkami na wypominki i Msze św. gregoriańską – zbiorową za wszystkich naszych ukochanych zmarłych, które po czytelnym wypisaniu proszę wrzucać do skrzyneczki przed ołtarzem. Przez cały listopad – do rozpoczęcia adwentu, a więc do 27 listopada włącznie, będziemy gromadzili się w dni powszednie na modlitwie wypominkowej Kościoła o godz. 16.30.

8. Za tydzień, w poniedziałek, przypada 1 listopada, Uroczystość Wszystkich Świętych, jest to święto nakazane, porządek Mszy św. o godz. 7.30, na cmentarzu o godz. 11.00, a po Mszy św. procesja na cmentarzu i okazja do poswięcenia nowych pomników. Nie będzie Mszy św. wieczornej o godz. 17.00. Ofiary zbierane na cmentarzu oraz w kościele 1 i 2 listopada będą przeznaczone na utrzymanie cmentarza, za które składam serdeczne Bóg zapłać

9. Zachęcam do nabywania prasy katolickiej, a szczególnie „Gościa Niedzielnego” w cenie 6.00zł, w którym ciekawe artykuł, który pomaga lepiej zrozumieć liturgię, o jej przepisach i reformie, i wyjaśnia, czym różni się ona od zwykłej modlitwy, oraz o mechanizmach uzależnienia od internetu, o konkursie Szopenowskim który zakończył się właśnie w Warszawie. Zachęcam do lektury! Czytajmy prasę katolicką.

10. Zachęcam do zamawiania intencji mszalnych. Nasi zmarli czekają na naszą modlitwę, pamiętajmy o nich zamawiając Mszę św. a także z Bożym błogosławieństwem przeżywajmy chwile ważne dla nas i dla naszych bliskich.

11. Trwa obecnie ponowna inwentaryzacja zdjęciowa nagrobków i mogił osób spoczywających na naszym cmentarzu, które możemy oglądać na stronie internetowej naszego cmentarza.

12. Proszę przy zamawianiu nowego pomnika na cmentarzu zadbać z wyprzedzeniem o pozwolenie na postawienie pomnika na grobach swoich bliskich i proszę uzgadniać wszelkie pracę budowlane na cmentarzu.

13. Proszę również serdecznie, aby wszelkie nieczystości wrzucać do pojemników według ich przeznaczenia, i proszę aby do pojemników nie wrzucać ziemi. Przypominam również o odnowieniu dzierżawy tych grobów, które już przekroczyły okres 20 lat oraz o dopełnieniu formalności opiekuna grobów na naszym cmentarzu składając w kancelarii parafialnej deklarację dysponenta grobu.

14. Ogłoszenie Wójta Gminy Sadlinki, p. Elżbiety Krajewskiej:Na terenie Gminy Sadlinki funkcjonuje punkt szczepień, który zlokalizowany jest w budynku po dawnym ośrodku zdrowia (ul. Kwidzyńska 20A). Punkt czynny jest od poniedziałku do piątku w godzinach od 10.00 do 18.00. Rejestracja pod numerem telefonu: 606 675 452.
W razie problemów z dotarciem do punktu szczepień istnieje możliwość dowozu, można dzwonić pod numer telefonu: 789 387 461. Potrzebę transportu należy zgłosić najpóźniej na dzień przed planowanym szczepieniem.
Całodobowa infolinia pod numerem telefonu: 989.

15. Rozpoczął się jesienny czas ogrzewania mieszkań. W naszych domach pali się węglem i drewnem. Istnieje niebezpieczeństwo zatrucia się, gdy piece lub urządzenia grzewcze są niesprawne. Dla bezpieczeństwa własnego i najbliższych należy dokonać przeglądu instalacji i niezbędnych napraw.

16. A w przyszłą niedzielę nastąpi zmiana czasu letniego na zimowy. Przesuwamy wskazówki zegara z godz. 3.00 na 2.00.

17. Wszystkim solenizantom i jubilatom nadchodzącego tygodnia składam najserdeczniejsze życzenia.