Parafia sadlinki

Parafia rzymskokatolicka p.w. Podwyższenia Krzyża Świętego
w Sadlinkach

Ogłoszenia parafialne na 31 niedzielę zwykłą, rok B                                         31.10.2021

 

1. Dziękuje serdecznie za pomoc w sprzątaniu kościoła na dzisiejszą niedzielę, dziękuję za kwiaty, w tym tygodniu zapraszam z ul. Leśnej, p. Margaretę Kijewską, Marzenę Jarek, Annę Janaszczyk.

2. Dziękuje tym wszystkim osobom, które rozumiejąc potrzebę utrzymania parafii pomimo że nie uczestniczyły fizycznie we Mszy św. w minione niedzielę, złożyły ofiarę na utrzymanie parafii wpłacając na konto parafialne lub przynosząc na plebanię, za ofiary Bóg zapłać.

3. Dziękuje serdecznie p. Grażyny Bukalskiej za dbałość o obrusy ołtarzowe, Bóg zapłać…

4. Dziękuje serdecznie p. Markowi Bałdowskiemu za pomoc w pracach porządkowych na cmentarzu. Bóg zapłać.

5. Dziękuje serdecznie za waszą dbałość o nasz cmentarz parafialny, dziękuje, że tak wiele osób pięknie segreguje nieczystości na cmentarzu. Proszę, aby wszelkie śmieci wyrzucać do pojemników. Proszę, aby do pojemników nie wrzucać ziemi…

6. Dziękuję p. Lucynie i Sławomirowi Kłos, za życzliwość i kompetencję przy dbałości o wywóz nieczystości z cmentarza, Bóg zapłać.

7. Przypominam również o odnowieniu dzierżawy tych grobów, które już przekroczyły okres 20 lat, jak również przypominam o podpisywaniu deklaracji opiekuna grobu z naszego cmentarza.

8. Trwa ponowna inwentaryzacja zdjęciowa nagrobków i mogił osób spoczywających na naszym cmentarzu, które możemy oglądać na stronie internetowej naszego cmentarza.

9. Zbliża się listopad, miesiąc szczególnej pamięci o naszych zmarłych. Przy wyjściu z kościoła na stoliczku można pobrać koperty z kartkami na wypominki i Msze św. gregoriańską – zbiorową za wszystkich naszych ukochanych zmarłych, które po czytelnym wypisaniu proszę wrzucać do skrzyneczki przed ołtarzem.

10. Różaniec wypominki w naszym kościele codziennie w dni powszednie o godz. 16.30, a następnie Msza św. gregoriańska – zbiorowa za naszych drogich zmarłych poleconych modlitwą Kościoła – do rozpoczęcia adwentu, a więc do 27 listopada włącznie.

11. Jutro, w poniedziałek, przypada 1 listopada, Uroczystość Wszystkich Świętych, jest to święto nakazane, porządek Mszy św. o godz. 7.30, na cmentarzu o godz. 11.00, a po Mszy św. procesja na cmentarzu i okazja do poświęcenia nowych pomników. Nie będzie Mszy św. wieczornej o godz. 17.00. Ofiary zbierane na cmentarzu oraz w kościele 1 i 2 listopada będą przeznaczone na utrzymanie cmentarza, za które składam serdeczne Bóg zapłać.

12. We wtorek, 2 listopada, wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych, dzień zaduszny. Msze św. o godz. 10.00 i 17.00, poprzedzone różańcem wypominkowym, rano o godz. 9.30 i wieczorem o godz. 16.30.

13. W tym tygodniu przypada pierwszy piątek miesiąca. W godz. rannych będę odwiedzał chorych z sakramentami św. Okazja do spowiedzi od godz. 16.00, o 16.30 różaniec wypominkowy, a o godz. 17.00 Msza św.

14. Zachęcam do spowiedzi również przed każdą Mszą św., aby ofiarować odpust zupełny za swoich zmarłych, który także w tym roku z racji epidemii można codziennie zyskać przez cały listopad, a nie tylko przez pierwsze 8 dni, za pobożne nawiedzenie cmentarza i odmówienie modlitwy za zmarłych.

Trzeba także spełnić zwykłe warunkami otrzymania odpustu, czyli być w stanie łaski uświęcającej, przyjąć Komunię Świętą, pomodlić się w intencjach wyznaczonych przez papieża, wykluczyć przywiązanie do jakiegokolwiek grzechu. Odpust można ofiarować wyłącznie za zmarłych.

15. W I sobotę miesiąca, oddając cześć Niepokalanemu Sercu Najświętszej Maryi Panny różaniec wypominkowy o godz. 16.30, następnie Msza św. i nabożeństwo do Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny.

16. Za tydzień I niedziela miesiąca, wystawienie najświętszego sakramentu na wszystkich Mszach św. a po Mszy św. o godz. 9.30 zmiana tajemnic żywego różańca, zapraszam.

17. Przypominamy o konieczności zachowywania przepisów sanitarnych w kościele: dezynfekcji rąk oraz używania maseczek.

18. Zachęcam do nabywania prasy katolickiej, a szczególnie „Gościa Niedzielnego” w cenie 6.00zł, w którym m.in. w przeddzień uroczystości o litanii do Wszystkich Św. Wymieniamy w niej często egzotyczne imiona – dowiemy się, kim były osoby, które je nosiły. Zachęcam do lektury! Czytajmy prasę katolicką.

19. Zachęcam do zamawiania intencji mszalnych. Nasi zmarli czekają na naszą modlitwę, pamiętajmy o nich zamawiając Mszę św. a także z Bożym błogosławieństwem przeżywajmy chwile ważne dla nas i dla naszych bliskich.

20. Wszystkim solenizantom i jubilatom nadchodzącego tygodnia składam najserdeczniejsze życzenia.