Parafia sadlinki

Parafia rzymskokatolicka p.w. Podwyższenia Krzyża Świętego
w Sadlinkach

 

Ogłoszenia parafialne na 32 niedzielę zwykłą, rok B                                           7.11.2021

 

1. Dziękuje serdecznie za pomoc w sprzątaniu kościoła na dzisiejszą niedzielę, dziękuję za ofiarę na świecę, w tym tygodniu zapraszam p. Annę Cieciera, Grażynę Piórkowską, Ewę Pękal.

2. Dziękuje tym wszystkim osobom, które rozumiejąc potrzebę utrzymania parafii pomimo że nie uczestniczyły fizycznie we Mszy św. w minione niedzielę, złożyły ofiarę na utrzymanie parafii wpłacając na konto parafialne lub przynosząc na plebanię, za ofiary Bóg zapłać.

3. Dziękuje serdecznie dla jakże wielu osób za pomoc w przygotowaniu i przebiegu Uroczystości Wszystkich Świętych na cmentarzu, dziękuje dla p. Marka Pietrzak i Michała Kamińskiego za transport potrzebnych rzeczy do sprawowania liturgii na cmentarzu, dziękuję Markowi Bałdowskiemu, dziękuje za użyczenie nagłośnienia dla p. Grzegorza Kahan oraz Pawła i Wojciecha Zadwornych, dziękuję ministrantom Andrzejowi Paśko, Markowi Piskor, Dominikowi Narraway, panu kościelnemu Janowi Piskor, panu organiście Adamowi Żmuda i wielu osobom, które pomogły przed liturgią i następnie po liturgii pomogły posprzątać, za całe dobro serdeczne Bóg zapłać.

4. Dziękuje za ofiary na tacę w dzień Wszystkich Świętych i w Dzień Zaduszny na utrzymanie cmentarza, serdeczne Bóg zapłać.

5. Dziękuje serdecznie p. Markowi Bałdowskiemu za pomoc w pracach porządkowych na cmentarzu. Bóg zapłać.

6. Dziękuje serdecznie za waszą dbałość o nasz cmentarz parafialny, dziękuje, że tak wiele osób pięknie segreguje nieczystości na cmentarzu. Proszę, aby wszelkie śmieci wyrzucać do pojemników. Proszę, aby do pojemników nie wrzucać ziemi…

7. Dziękuję p. Lucynie i Sławomirowi Kłos, za życzliwość i kompetencję przy dbałości o wywóz nieczystości z cmentarza, Bóg zapłać.

8. Przypominam również o odnowieniu dzierżawy tych grobów, które już przekroczyły okres 20 lat, jak również przypominam o podpisywaniu deklaracji opiekuna grobu z naszego cmentarza.

9. Trwa ponowna inwentaryzacja zdjęciowa nagrobków i mogił osób spoczywających na naszym cmentarzu, które możemy oglądać na stronie internetowej naszego cmentarza.

10. Różaniec wypominki w naszym kościele codziennie w dni powszednie o godz. 16.30, a następnie Msza św. gregoriańska – zbiorowa za naszych drogich zmarłych poleconych modlitwą Kościoła – do rozpoczęcia adwentu, a więc do 27 listopada włącznie.

11. W dalszym ciągu można zabrać ze sobą kartki wypominkowe wyłożone na stoliku przy wyjściu z kościoła i czytelnie wypełnione składać do skrzynki ustawionej przy ambonce.

12. Zachęcam do korzystania ze spowiedzi św. przed każdą Mszą św., aby ofiarować odpust zupełny za swoich zmarłych, który także w tym roku z racji epidemii można codziennie zyskać przez cały listopad, a nie tylko przez pierwsze 8 dni, za pobożne nawiedzenie cmentarza i odmówienie modlitwy za zmarłych.

Trzeba także spełnić zwykłe warunkami otrzymania odpustu, czyli być w stanie łaski uświęcającej, przyjąć Komunię Świętą, pomodlić się w intencjach wyznaczonych przez papieża, wykluczyć przywiązanie do jakiegokolwiek grzechu. Odpust można ofiarować wyłącznie za zmarłych.

13. Dzisiaj I niedziela miesiąca, wystawienie najświętszego sakramentu na wszystkich Mszach św. a po Mszy św. o godz. 9.30 zmiana tajemnic żywego różańca, zapraszam.

14. W czwartek, 11 listopada, Msze św. jak w każdą niedzielę, na wszystkich Mszach św. pragniemy dziękować Bogu za naszą Ojczyznę i dar odzyskania niepodległości w 103 rocznicę tego wydarzenia. Na zakończenie każdej Mszy św. będziemy śpiewać pieśń „Boże coś Polskę”.

15. Za tydzień po Mszy św. o godz. 11.30 zapraszam rodziców dzieci, które w tym roku szkolnym przystąpią do I komunii św., zapraszam.

16. Za tydzień po Mszach św. przez alumna z naszego Wyższego Seminarium Duchownego z Elbląga będzie rozprowadzany kalendarz na nowy rok 2022, zachęcam do nabywania.

17. Przypominamy o konieczności zachowywania przepisów sanitarnych w kościele: dezynfekcji rąk oraz używania maseczek.

18. Zachęcam do nabywania prasy katolickiej, a szczególnie „Gościa Niedzielnego” w cenie 6.00zł, w którym m.in. o potrzebie promocji kultury narodowej, oraz o tym, że Polskość nie jest żadnym balastem. Zachęcam do lektury! Czytajmy prasę katolicką.

19. Zachęcam do zamawiania intencji mszalnych. Nasi zmarli czekają na naszą modlitwę, pamiętajmy o nich zamawiając Mszę św. a także z Bożym błogosławieństwem przeżywajmy chwile ważne dla nas i dla naszych bliskich.

20. Zakończyliśmy miesiąc październik, pragnę podać wydatki związane z funkcjonowaniem parafii: w minionym okresie odbył się przegląd instrumentu organowego w naszym kościele. Zostały zakupione dwie dodatkowe kolumny ze wzmacniaczem, aby wzmocnić dźwięk instrumentu, szczególnie na duże uroczystości, instrument podłączony jest do komputera, który wymagał aktualizacji na najnowszą wersję, adaptacji oprogramowania, dopasowano poprawnie kanały, źródłowość i nową kierunkowość wraz z nowymi proporcjami dynamiki. Zakupiłem nowe brzmienie instrumentu z dotychczasowego Freiberga 32 głosowego na 41 głosów "Sonus Paradisi Rotterdam", dokupiłem brakujące porcelanki a część musiałem wymienić dla oznaczenia poszczególnych głosów. Dziękuję p. Januszowi Ketz za pomoc w realizacji przedsięwzięcia, Bóg zapłać.

Ofiary na utrzymanie kurii biskupiej i seminarium duchownego w Elblągu, śmieci na cmentarzu, energia elektryczna. Dziękuje wszystkim osobom, które przyszły z pomocą fizyczną i finansową. Proszę o ofiary na tacę w przyszłą niedzielę z przeznaczeniem na prace inwestycyjno budowlane. Za zrozumienie serdeczne Bóg zapłać.

21. Ogłoszenie Wójta Gminy Sadlinki, p. Elżbiety Krajewskiej:Na terenie Gminy Sadlinki funkcjonuje punkt szczepień, który zlokalizowany jest w budynku po dawnym ośrodku zdrowia (ul. Kwidzyńska 20A). Punkt czynny jest od poniedziałku do piątku w godzinach od 10.00 do 18.00. Rejestracja pod numerem telefonu: 606 675 452. W razie problemów z dotarciem do punktu szczepień istnieje możliwość dowozu, można dzwonić pod numer telefonu: 789 387 461. Potrzebę transportu należy zgłosić najpóźniej na dzień przed planowanym szczepieniem.

Całodobowa infolinia pod numerem telefonu: 989.

22. Wszystkim solenizantom i jubilatom nadchodzącego tygodnia składam najserdeczniejsze życzenia.

23. W ostatnim okresie Pan Bóg powołał do siebie śp. Andrzeja Lewickiego z Sadlinek, l. 55, w Jego intencji: Wieczny odpoczynek racz Mu dać Panie…