Parafia sadlinki

Parafia rzymskokatolicka p.w. Podwyższenia Krzyża Świętego
w Sadlinkach

Ogłoszenia parafialne na 1 niedzielę adwentu, rok C                                               28.11.21

 

1. Dziękuje serdecznie za posprzątanie kościoła na dzisiejszą niedzielę, dziękuję za ofiarę na świecę, w tym tygodniu zapraszam p. Elżbietę Milewską, Aleksandrę Paśko, Katarzynę Paśko.

2. Dziękuje tym wszystkim osobom, które rozumiejąc potrzebę utrzymania parafii pomimo że nie uczestniczyły fizycznie we Mszy św. w minione niedzielę, złożyły ofiarę na utrzymanie parafii wpłacając na konto parafialne lub przynosząc na plebanię, za ofiary Bóg zapłać.

3. Dziękuję za dobrowolne ofiary w związku z sytuacją na granicy polsko – białoruskiej. Caritas musi być przygotowana na ewentualne działania pomocowe w trybie przyspieszonym i nietypowym. Za wszelkie ofiary serdeczne Bóg zapłać.

4. Dziękuje serdecznie p. Grażynie Bukalskiej za dbałość o obrusy ołtarzowe, serdeczne Bóg zapłać…

5. Dziękuje rodzicom dzieci komunijnych za ufundowanie wieńca adwentowego, serdeczne Bóg zapłać.

6. Dziękuje serdecznie za wspólną modlitwę za naszych zmarłych poleconych w wypominkach i Mszy św. zbiorowej w miesiącu listopadzie poleconych modlitwie Kościoła. Bóg zapłać za wszelkie ofiary składane z tej okazji na utrzymanie parafii.

7. Rozpoczynamy okres adwentu w naszym życiu, nasz osobisty czas przygotowania do świąt Bożego Narodzenia. Niech to będzie czas szczególny.

8. Od dzisiejszej niedzieli zachęcam do nabywania świec Caritas rozprowadzanych w cenie 7zł, jako wigilijne dzieło pomocy dzieciom.

9. Również od dzisiejszej niedzieli można nabywać opłatki na stół wigilijny. Proszę osoby, które dotychczas roznosiły opłatki, aby odbierały opłatki z kościoła. Jeśli dzisiaj lub jutro nikt nie odwiedzi w waszych domach z opłatkiem, to wówczas można opłatki odbierać w zakrystii lub kancelarii parafialnej. Ofiary składane z tej okazji przeznaczamy na ogrzewanie kościoła, za ofiary serdeczne Bóg zapłać.

10. Dzisiaj po Mszy św. o godz. 11.30 zapraszam uczniów klas ósmych szkół podstawowych na kolejne spotkanie przygotowujące do przyjęcia sakramentu Bierzmowania, zapraszam.

11. Od Jutra będziemy przeżywać rekolekcję adwentowe, które przeprowadzi ks. Jarosław Prusaczyk z parafii św. Barbary w Rogórzu.

12. Spotkania rekolekcyjne w poniedziałek, wtorek i w środę o 10.00 dla dorosłych, o 16.00 dla dzieci ze szkoły podstawowej i o 18.00 dla młodzieży i dorosłych.

13. Okazja do spowiedzi w poniedziałek, wtorek i w środę przed każdą Mszą św. Bardzo proszę tak sobie zorganizować czas, aby znaleźć chwilę czasu w te trzy dni rekolekcyjne, zapraszam. Dzieci, które praktykują I piątki miesiąca, proszę aby potwierdziły spowiedź w czasie rekolekcji, również kandydaci do sakramentu Bierzmowania proszę o potwierdzenie odbytej spowiedzi.

14. Proszę również o kawałek ciasta na stół rekolekcyjny

15. W okresie Adwentu zapraszam na Msze św. Roratnią ku czci Najświętszej Maryi Panny, w tym tygodniu w czwartek o godz. 17.00, dzieci zapraszam do świątyni z lampionami.

16. W tym tygodniu obchodzimy pierwszy piątek miesiąca. W godz. rannych będę odwiedzał chorych, okazja do spowiedzi od godz. 16.00, Msza św. o Sercu Pana Jezusa o godz. 17.00.

17. W I sobotę miesiąca, oddając cześć Niepokalanemu Sercu Najświętszej Maryi Panny wspólny różaniec o godz. 16.30, następnie Msza św. i nabożeństwo do Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny o godz. 17.00

18. W rozpoczynającym się tygodniu wspominamy: we wtorek – św. Andrzeja apostoła, w piątek – św. Franciszka Ksawerego, a w sobotę – św. Barbarę.

19. Za tydzień I niedziela miesiąca, zmiana tajemnic Żywego Różańca po Mszy św. o godz. 9.30, i wystawienie Najświętszego sakramentu na wszystkich Mszach św., zapraszam.

20. Zachęcam do nabywania prasy katolickiej, a szczególnie „Gościa Niedzielnego” w cenie 6.00zł, w którym m.in. ciekawe artykuły: o patronie mediów – bł. księdzu Jakubie Alberione, o seminariach odnowy wiary coraz bardziej popularnych w Polsce, a także o tym dlaczego lubimy ostre przyprawy. Zachęcamy do lektury! Czytajmy prasę katolicką.

21. Zachęcam do zamawiania intencji mszalnych.

22. Mamy już ogrzewamy kościół, proszę zamykać drzwi w czasie nabożeństw.

23. Przypominamy o konieczności zachowywania przepisów sanitarnych w kościele: dezynfekcji rąk oraz używania maseczek.

24. Ogłoszenie Wójta Gminy Sadlinki, p. Elżbiety Krajewskiej:Na terenie Gminy Sadlinki funkcjonuje punkt szczepień, który zlokalizowany jest w budynku po dawnym ośrodku zdrowia (ul. Kwidzyńska 20A). Punkt czynny jest w poniedziałki od 11.00 do 17.00, w czwartki od 10.00 do 13.00 oraz w piątki od 15.00 do 17.30. Rejestracja pod numerem telefonu: 606 675 452. W razie problemów z dotarciem do punktu szczepień istnieje możliwość dowozu, można dzwonić pod numer telefonu: 789 387 461. Potrzebę transportu należy zgłosić najpóźniej na dzień przed planowanym szczepieniem.
Całodobowa infolinia pod numerem telefonu: 989.

25. Wszystkim solenizantom i jubilatom nadchodzącego tygodnia składam najserdeczniejsze życzenia.

26. W ostatnim okresie Pan Bóg powołał do siebie śp. Henryka Pięta z Sadlinek, l. 73, śp. Genowefę Rutka z Olszanicy, l. 84, śp. Alfredę Stępniak z Rakowca, l. 65, śp. Janinę Siudacz z Okrągłej Łąki, l. 72, w Ich intencji: Wieczny odpoczynek racz Im dać, Panie…

27. W intencji naszej Ojczyzny, a zwłaszcza żołnierzy, straży granicznej, policjantów broniących polsko – białoruskiej granicy: Pod Twoją obronę…