Ogłoszenia parafialne na 3 niedzielę adwentu, rok C                                                      12.12.21

1. Dziękuje serdecznie za posprzątanie kościoła na dzisiejszą niedzielę, dziękuję za kwiaty doniczkowe, dziękuję za ofiarę na świece, w tym tygodniu zapraszam: p. Grażynę Młot, Justynę Żuchowską, Bogumiłę Niedbalską.

2. Dziękuje za dzisiejsze ofiary na tacę z przeznaczeniem na prace inwestycyjno – budowlane. Za wszelkie ofiary serdeczne Bóg zapłać.

3. Dziękuje tym wszystkim osobom, które rozumiejąc potrzebę utrzymania parafii pomimo że nie uczestniczyły fizycznie we Mszy św. w minione niedzielę, złożyły ofiarę na utrzymanie parafii wpłacając na konto parafialne lub przynosząc na plebanię, za ofiary Bóg zapłać.

4. Trwa Adwent, czas przygotowania na przyjście Chrystusa. Zapraszam na Roraty, czyli Mszę św. o Najświętszej Maryi Pannie w okresie Adwentu, którą odprawiam w naszym kościele w tym tygodniu w czwartek o godz. 17.00, dzieci zapraszam z lampionami.

5. Dzisiaj po Mszy św. o godz. 11.30 zapraszam rodziców dzieci, które w tym roku szkolnym przystąpią do I komunii św. Również na Mszy św. poświęcenie medalików dla dzieci.

6. Jutro, 13 grudnia, 40 rocznica wprowadzenia stanu wojennego, a w sobotę 18 grudnia, 51 rocznica protestów robotniczych w Elblągu. Pamiętamy i modlimy się o pokój dla naszej Ojczyzny.

7. Jutro wspominamy w liturgii św. Łucję – patronkę ociemniałych i proszących o pomoc w chorobach oczu, we wtorek – wspomnienia św. Jana od Krzyża – prezbitera i doktora Kościoła.

8. Od piątku 17 grudnia rozpoczyna się druga część w liturgii Adwentu. Dni tego okresu są poświęcone bezpośredniemu przygotowaniu do Bożego Narodzenia, mają charakter maryjny.

9. A za tydzień po Mszy św. o godz. 11.30 zapraszam uczniów klas pierwszych szkół średnich i starszych oraz uczniów klas ósmych szkół podstawowych na kolejne spotkanie przygotowujące do przyjęcia sakramentu Bierzmowania, zapraszam.

10. Zachęcam do nabywania świec Caritas rozprowadzanych po 7zł, jako wigilijne dzieło pomocy dzieciom.

11. Również zachęcam do nabywania opłatki na stół wigilijny. Ze względu na stan epidemiczny opłatki nie były roznoszone jak to miało miejsce co roku. Wszelkie ofiary składane z tej okazji będą w całości przeznaczone na opał do kościoła i na plebanię, za ofiary serdeczne Bóg zapłać. Opłatki można nabywać po Mszach św. w  zakrystii lub w kancelarii parafialnej.

12. Zachęcam do nabywania prasy katolickiej, a szczególnie „Gościa Niedzielnego” w cenie 6zł. Dziś w „Gościu Niedzielnym”: o końcu czasów, zwłaszcza o obrazach zawartych w Apokalipsie św. Jana i ich obecności w literaturze; o pielgrzymce papieża Franciszka na Cypr i do Grecji; o stylach architektonicznych w czasie II Rzeczpospolitej; a także o rozgrzewającej mocy herbaty. Zachęcamy do lektury!

Zapowiedź I:
Paweł Zadworny, kawaler, zam. Rozpędziny, św. Jan Kwidzyn
Aleksandra Warpas, panna, zam. Sadlinki, loco

15. Mamy już ogrzewamy kościół, proszę zamykać drzwi w czasie nabożeństw.

16. Przypominamy o konieczności zachowywania przepisów sanitarnych w kościele: dezynfekcji rąk oraz używania maseczek.

17. Ogłoszenie Wójta Gminy Sadlinki, p. Elżbiety Krajewskiej:Na terenie Gminy Sadlinki funkcjonuje punkt szczepień, który zlokalizowany jest w budynku po dawnym ośrodku zdrowia (ul. Kwidzyńska 20A). Punkt czynny jest w poniedziałki od 11.00 do 17.00, w czwartki od 10.00 do 13.00 oraz w piątki od 15.00 do 17.30. Rejestracja pod numerem telefonu: 606 675 452.

W razie problemów z dotarciem do punktu szczepień istnieje możliwość dowozu, można dzwonić pod numer telefonu: 789 387 461. Potrzebę transportu należy zgłosić najpóźniej na dzień przed planowanym szczepieniem. Całodobowa infolinia pod numerem telefonu: 989.

18. Wszystkim solenizantom i jubilatom nadchodzącego tygodnia składam najserdeczniejsze życzenia.

19. W ostatnim okresie Pan Bóg powołał do siebie śp. Franciszkę Mucha z Olszanicy, l. 93, w Jej intencji: Wieczny odpoczynek racz Jej dać, Panie…