Ogłoszenia parafialne na 4 niedzielę adwentu, rok C                                                      19.12.21

1. Dziękuje serdecznie za posprzątanie kościoła na dzisiejszą niedzielę, dziękuję za ofiarę na świecę, w tym tygodniu zapraszam rodziców dzieci komunijnych, którzy również we wtorek będą ustawiali choinki i szopkę bożonarodzeniową.

2. Dziękuje serdecznie za ofiary na tacę inwestycyjną w ubiegłą niedzielę, za wszelkie ofiary serdeczne Bóg zapłać.

3. Dziękuje tym wszystkim osobom, które rozumiejąc potrzebę utrzymania parafii pomimo że nie uczestniczyły fizycznie we Mszy św. w minione niedzielę, złożyły ofiarę na utrzymanie parafii wpłacając na konto parafialne lub przynosząc na plebanię, za ofiary Bóg zapłać.

4. Dzisiaj po Mszy św. o godz. 11.30 zapraszam uczniów klas pierwszych szkół średnich i starszych oraz uczniów klas ósmych szkół podstawowych na kolejne spotkanie przygotowujące do przyjęcia sakramentu Bierzmowania, zapraszam.

5. Zachęcam do nabywania opłatki na stół wigilijny. Ze względu na stan epidemiczny opłatki nie były roznoszone jak to miało miejsce co roku. Wszelkie ofiary składane z tej okazji będą w całości przeznaczone na opał do kościoła i na plebanię, za ofiary serdeczne Bóg zapłać. Opłatki można nabywać po Mszach św. w  zakrystii lub w kancelarii parafialnej.

6. Trwa Adwent, czas przygotowania na przyjście Chrystusa. Zapraszam na Roraty, czyli Mszę św. o Najświętszej Maryi Pannie w okresie Adwentu, którą odprawiam w naszym kościele w tym tygodniu w czwartek o godz. 17.00, dzieci zapraszam z lampionami.

7. W piątek 24 grudnia. o godz. 8.00 ostatnia Msza św. Roratnia, a w godzinach wieczornych wigilia Bożego Narodzenia. Zachęcam do godnego przeżycia Wigilii: do zachowania takich zwyczajów jak łamanie się opłatkiem, wspólna modlitwa, czytanie perykopy ewangelicznej, śpiew kolęd, spożywanie potraw postnych.

8. Okres Bożego Narodzenia rozpoczniemy Pasterką.

Dla dzieci i osób starszych o godz. 22.00, a dla wszystkich pozostałych o godz. 24.00. Podczas tych Mszy św. symbolicznie złożymy deklarację przyrzeczenia duchowej adopcji dziecka poczętego.

9. W sobotę, I dzień świąteczny, Msze św. o godz. 9.30, 11.30 i wieczorna o godz. 17.00.

10. W niedzielę II dzień świąteczny, Msze św. o godz. 7.30, 9.30, 11.30 i o godz. 17.00.

11. Wizyta duszpasterska – kolęda w roku 2021/2022

Wobec wielu pytań pragnę podać:
Istniejące ograniczenia sanitarne związane z kolejną falą epidemii, wymuszają zmianę sposobu odbywania spotkań duszpasterskich z rodzinami, w miejscu ich zamieszkania.
Dlatego w tym roku zgodnie z sugestią Biskupa Elbląskiego wizytę duszpasterską składać będę tylko w rodzinach, od których otrzymam wyraźne zaproszenie.
Zaproszenia można składać wysyłając wiadomość tekstową na nr tel. 604 – 754 – 676, wpisując nazwisko i adres lub osobiście w swoim imieniu lub grupy sąsiadów.
Wizytę duszpasterską składać będę osobiście, będąc już dwa razy zaszczepiony.
Kapłan podczas pobytu w rodzinie będzie zachowywał przepisy sanitarne: dystans, maseczka, dezynfekcja, bez podawania ręki.
Rodziny, które obawiają się zarażenia, lub z innych względów, mogą bez żadnych konsekwencji zrezygnować z kolędy.
Nie będę składać wizyt rodzinom, z którymi kontakt stwarza ryzyko zarażenia.
Terminy składania wizyt będą ustalane w zależności od ilości zgłoszeń i podawane w ogłoszeniach parafialnych w kościele, na tablicy ogłoszeń i na stronie internetowej parafii.

12. Kolejność planowanej wizyty duszpasterskiej od 27 grudnia 2021r.:

Białki, Karpiny, Olszanica, Sadlinki: ul. Spółdzielcza, Nowa, Brzozowa, Jaśminowa, Akacjowa, Lipowa, Cisowa, Grudziądzka, Kasztanowa, Jesionowa, Kalinowa, Jaworowa, Świerkowa, Modrzewiowa, Dębowa, Strumykowa, Wrzosowa, Grzybowa, Jagodowa, Konwaliowa, Malinowa, Poziomkowa, Zdrojowa, Leśna, Tartaczna, Polna, Cicha, Robotnicza, Piaski, Szkolna, Kwidzyńska.

Zapowiedź II:
Paweł Zadworny, kawaler, zam. Rozpędziny, św. Jan Kwidzyn
Aleksandra Warpas, panna, zam. Sadlinki, loco

14. Zachęcam do nabywania prasy katolickiej, a szczególnie „Gościa Niedzielnego” w cenie 6zł. Dziś w „Gościu Niedzielnym” płyta z kolędami w wykonaniu polskich karmelitanek z Islandii. Zachęcamy do lektury! Za tydzień będzie z powiększoną objętością świąteczny numer na dwie niedzielę 26 grudnia i 2 stycznia w cenie 10zł. Do tego numeru zostanie dołączona płyta Biblii Audio zawierająca Ewangelię wg czterech ewangelistów. A od nowego roku z datą od 9 stycznia numer gościa będzie w cenie 8zł.

16. Mamy już ogrzewamy kościół, proszę zamykać drzwi w czasie nabożeństw.

17. Przypominamy o konieczności zachowywania przepisów sanitarnych w kościele: dezynfekcji rąk oraz używania maseczek.

18. Ogłoszenie Wójta Gminy Sadlinki, p. Elżbiety Krajewskiej:Na terenie Gminy Sadlinki funkcjonuje punkt szczepień, który zlokalizowany jest w budynku po dawnym ośrodku zdrowia (ul. Kwidzyńska 20A). Punkt czynny jest w poniedziałki od 11.00 do 17.00, w czwartki od 10.00 do 13.00 oraz w piątki od 15.00 do 17.30. Rejestracja pod numerem telefonu: 606 675 452.

W razie problemów z dotarciem do punktu szczepień istnieje możliwość dowozu, można dzwonić pod numer telefonu: 789 387 461. Potrzebę transportu należy zgłosić najpóźniej na dzień przed planowanym szczepieniem. Całodobowa infolinia pod numerem telefonu: 989.

19. Wszystkim solenizantom i jubilatom nadchodzącego tygodnia składam najserdeczniejsze życzenia.

20. W ostatnim okresie Pan Bóg powołał do siebie śp. Adriana Pomianowskiego z Nebrowa Wielkiego, l. 36, w Jego intencji: Wieczny odpoczynek racz Mu dać, Panie…