Parafia sadlinki

Parafia rzymskokatolicka p.w. Podwyższenia Krzyża Świętego
w Sadlinkach

 

Ogłoszenia parafialne na 13 niedzielę zwykłą, rok B                                         27.06.2021

 

1. Dziękuje za posprzątanie kościoła na dzisiejszą niedzielę, dziękuję za ofiarę na świece, osobą zawierającym związek małżeński dziękuję za dekorację kwiatową, w tym tygodniu zapraszam z ul. Akacjowej i Jaśminowej p. Irenę Kuszyńską, Danutę Malinowską, Janinę Romanowską.

2. Dziękuje tym wszystkim osobom, które rozumiejąc potrzebę utrzymania parafii pomimo że nie uczestniczyły fizycznie we Mszy św. w minione niedzielę, złożyły ofiarę na utrzymanie parafii wpłacając na konto parafialne lub przynosząc na plebanię, za ofiary Bóg zapłać.

3. Biskupi polscy podjęli decyzję o odwołaniu w Polsce dyspens od niedzielnej Mszy Św., które obowiązywały od początku pandemii. W związku poprawiającą się sytuacją pandemiczną w naszej Ojczyźnie, zapraszam wiernych do rzeczywistego uczestnictwa w niedzielnych mszach św., a nie on – line.

4. We wtorek obchodzimy Uroczystość św. Apostołów Piotra i Pawła, Msze św. o godz. 10.00 i 17.00, ofiary zbierane w tym dniu na tacę są przeznaczone na potrzeby Stolicy Apostolskiej.

5. Do środy włącznie zapraszam na nabożeństwa czerwcowe do wspólnego śpiewania Litanii do Serca Pana Jezusa po Mszy św. o godz. 17.00.

6. W tym tygodniu przypada I piątek miesiąca, w godz. rannych będę odwiedzał chorych, okazja do spowiedzi od godz. 16.00, Msza św. o godz. 17.00, w Olszanicy o godz. 18.15.

7. W I sobotę miesiąca, oddając cześć Niepokalanemu Sercu Najświętszej Maryi Panny wspólny różaniec o godz. 16.30, Msza św. o godz. 17.00, następnie wystawienie najświętszego sakramentu i nabożeństwo do Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny.

8. Za tydzień I niedziela miesiąca, po każdej Mszy św. wystawienie najświętszego sakramentu, o godz. 9.00 różaniec, a po Mszy św. o godz. 9.30 zmiana tajemnic Żywego Różańca, zapraszam.

9. Rozpoczęły się wakacje dzieci i młodzieży, przypominam o obowiązku uczestniczenia we Mszy św. niedzielnej i świątecznej w czasie letniego wypoczynku.

10. Dziękuje za stosowny ubiór w kościele w okresie wakacji. Msza św. jest uroczystą celebracją, która domaga się swego piękna, szacunku i najwyższej kultury.

11. Proszę również o zachowanie ostrożności podczas letniego wypoczynku, szczególnie nad zbiornikami wodnymi i na drogach publicznych.

12. Związek małżeński zamierzają zawrzeć następujące osoby:

Zapowiedź III:

Dominik Rzepny, kawaler, Prabuty, św. Wojciech
Patrycja Gadecka, panna, Prabuty, św. Wojciech

Rafał Kulpa, kawaler, Sadlinki, loco
Dorota Juniewicz, panna, Sadlinki, loco

Kamil Warpas, kawaler, Sadlinki, loco
Joanna Kamińska, panna, Sztum, św. Anna

Zapowiedź II:

Michał Tylicki, kawaler, Żuromin, św. Antoni
Klaudia Polkowska, panna, Sadlinki, loco

Ktokolwiek wie o przeszkodach do zawarcia małżeństwa pomiędzy narzeczonymi proszony jest o kontakt z księdzem proboszczem.

13. Zachęcam do nabywania prasy katolickiej, a szczególnie „Gościa Niedzielnego” w cenie 6.00zł, w którym ciekawe artykuły: o pielgrzymowaniu do Rzymu, do grobów świętych Apostołów, a także o polityce dzietności, i jeszcze o tym jak przyrządzić gazpacho – andaluzyjski chłodnik. Czytajmy prasę katolicką!

14. Zachęcam do zamawiania intencji mszalnych.

15. Przypominam, że trwa rekrutacja do naszego seminarium duchownego w Elblągu. Egzamin wstępny dla pragnących podjąć studia i drogę kapłaństwa odbędzie się 7 lipca br.

16. Zapraszam do wzięcia udziału w 29 elbląskiej pieszej pielgrzymce na Jasną Górę, która odbędzie się  w dniach 30 lipca – 11 sierpnia. Tegoroczne hasło brzmi: „Królowo Polski przyrzekamy”. Zapisy i bliższe informacje u Ks. Łukasza Cieplińskiego – wikariusza parafii Miłosierdzia Bożego w Kwidzynie (tel. 600 208 693, mail: pomezaniakwidzyn@gmail.com).  Informacje można również znaleźć na plakacie oraz na stronie internetowej pomezaniakwidzyn.pl

Spotkanie organizacyjne odbędzie się dzisiaj o godz. 15.00 w salce na plebanii parafii Miłosierdzia Bożego w Kwidzynie. Drugie spotkanie – 25 lipca.

Zachęcam także do zapisania własnych intencji, które pielgrzymi zaniosą do Tronu Jasnogórskiej Pani, w których będę się modlić podczas szlaku pielgrzymkowego. Zapisane intencje składamy do skrzynki intencji w kruchcie kościoła.

17. Zachęcam również do wzięcia udziału w 12 Rowerowej Pielgrzymce z Elbląga na Jasną Górę w terminie 05–11.08.2021 r. Szczegóły znajdują się na stronie internetowej http://ryjewo-kozal.pl lub bezpośrednio pod nr tel. 515 164 250 (ks. Krzysztof Sękuła)

18. Wszystkim solenizantom i jubilatom nadchodzącego tygodnia składam najserdeczniejsze życzenia.

19. W ostatnim okresie Pan Bóg powołał do siebie śp. Annę Gliwka z Białek, l. 84, w Jej intencji: Wieczny odpoczynek racz Jej dać, Panie…