Parafia sadlinki

Parafia rzymskokatolicka p.w. Podwyższenia Krzyża Świętego
w Sadlinkach

 

Ogłoszenia parafialne na 2 niedzielę okresu zwykłego, rok C                  16.01.2022r

 

1. Dziś druga niedziela tak zwana zwykła – w ciągu roku. Przypomina nam o tym zielony kolor szat liturgicznych.

2. Dziękuje serdecznie za posprzątanie kościoła na dzisiejszą niedzielę, dziękuję za ofiarę na świece, w tym tygodniu zapraszam z ul. Kwidzyńskiej, p. Magdalenę Szulca, Annę Michalik, Ewę Prokuską.

3. Dziękuje tym wszystkim osobom, które rozumiejąc potrzebę utrzymania parafii pomimo że nie uczestniczyły fizycznie we Mszy św. w minione niedzielę, złożyły ofiarę na utrzymanie parafii wpłacając na konto parafialne lub przynosząc na plebanię, za ofiary Bóg zapłać.

4. Dziękuje serdecznie za ofiary na tacę inwestycyjną w ubiegłą niedzielę. Za wszelką życzliwość i zrozumienie serdeczne Bóg zapłać.

5. Dzisiaj po Mszy św. o godz. 11.30 zapraszam uczniów klas pierwszych szkół średnich i starszych na kolejne spotkanie przygotowujące do przyjęcia sakramentu Bierzmowania.

6. W tym tygodniu od poniedziałku do piątku Msze św. o godz. 8.00, w  sobotę Msza św. o godz. 17.00.

7. A za tydzień po Mszy św. o godz. 11.30 zapraszam uczniów klas ósmych szkół podstawowych również na kolejne spotkanie przygotowujące do przyjęcia sakramentu Bierzmowania, zapraszam.

8. Trwa wizyta duszpasterska w naszych domach, dziękuję za podejmowanie mnie po kolędzie, dziękuję za podwożenie mnie do poszczególnych domów.

Istniejące ograniczenia sanitarne związane z kolejną falą epidemii, wymuszają zmianę sposobu odbywania spotkań duszpasterskich z rodzinami, w miejscu ich zamieszkania.

Dlatego w tym roku zgodnie z sugestią Biskupa Elbląskiego wizytę duszpasterską składać będę tylko w rodzinach, od których otrzymam wyraźne zaproszenie.

Dlatego proszę o potwierdzenie chęci przyjęcia kolędy wysyłając wiadomość tekstową na nr tel. 604 – 754 – 676, wpisując nazwisko i adres lub osobiście w swoim imieniu lub grupy sąsiadów w zakrystii lub dzwoniąc na podany nr telefonu.

Wizytę duszpasterską składać będę osobiście, będąc już dwa razy zaszczepiony.

Kapłan podczas pobytu w rodzinie będzie zachowywał przepisy sanitarne: dystans, maseczka, dezynfekcja, bez podawania ręki.

Nie będę składać wizyt rodzinom, z którymi kontakt stwarza ryzyko zarażenia.

Terminy składania wizyt będą ustalane w zależności od ilości zgłoszeń i podawane w ogłoszeniach parafialnych w kościele, na tablicy ogłoszeń i na stronie internetowej parafii.

9. Podczas kolędy proszę o opinię na temat funkcjonowania parafii i propozycji inwestycji w 2022r. Wszelkie ofiary składane z racji kolędy przeznaczone będą na dalsze pracę inwestycyjne i remontowe w naszej parafii. W pierwszej kolejności dokończenie balustrady na chórze i nowe ławki, a następnie skończenie prospektu organowego.10. Bardzo proszę aby na kolędę przygotować krzyżyk, świeczki, wodę święconą.

11. Program wizyty duszpasterskiej:

Poniedziałek, 17.01.2022 – godz. 15.30 – ul. Brzozowa 17, 18, 19, 20, 21

Wtorek, 18.01.2022 – godz. 15.30 – ul. Brzozowa 22, 23, 24, 25, 26

Środa, 19.01.2022 – godz. 15.30 – ul. Brzozowa – domki, ul. Brzozowa 27, 28

Czwartek, 20.01.2022 – godz. 15.30 – ul. Jaśminowa, ul. Kasztanowa,

ul. Jesionowa, ul. Świerkowa, ul. Modrzewiowa, ul. Dębowa, ul. Akacjowa

Piątek, 21.01.2022 – godz. 15.30 – ul. Grudziądzka

Sobota, 22.01.2022 – godz. 9.00 – ul. Lipowa, ul. Jaworowa, ul. Kalinowa

12. Podczas kolędy noszę przy sobie zeszyt do zapisywania intencji mszalnych.

13. Jeżeli z różnych powodów rodzina jest nieobecna lub jest na kwarantannie w proponowanym terminie wizyty duszpasterskiej, a chciałaby abym pobłogosławił mieszkanie proszę również o indywidualne umawianie się telefonicznie lub w zakrystii.

14. Kolejność planowanej wizyty duszpasterskiej od 24 stycznia 2022r.:

Sadlinki: ul. Tartaczna, Polna, Cicha, Piaski, Robotnicza, Kwidzyńska, Rzemieślnicza, Zdrojowa, Malinowa, Poziomkowa, Strumykowa, Wrzosowa, Grzybowa, Jagodowa, Konwaliowa, Leśna, Szkolna.

15. Ale niezależnie od możliwości przyjęcia kolędy proszę jak co roku podpisać drzwi swoich domów, jak to czyniliśmy co roku z racji kolędy:

C†M†B – symbol wypisywany z okazji uroczystości święta Trzech Króli, który pojawia się na drzwiach mieszkań. Oznacza błogosławieństwo dla domu i jego ochronę przed złem.

Powstanie napisu jest nawiązaniem do pierwszych liter łacińskiego zdania Christus mansionem benedicat (Niech Chrystus błogosławi temu domowi)

16. Jutro, 17 stycznia, obchodzony jest Dzień Judaizmu. A od 18 do 25 stycznia w Kościele obchodzimy Tydzień Powszechnej Modlitwy o Jedność Chrześcijan. W tym czasie chrześcijanie różnych wyznań gromadzą się na wspólnych nabożeństwach, konferencjach i spotkaniach ekumenicznych. W ten sposób podejmują wysiłek, aby przezwyciężyć wszelkie podziały i doprowadzić do jedności wspólnoty wierzących w Chrystusa.

17. W piątek przypada Dzień Babci, a w sobotę Dzień Dziadka. Dlatego wszystkim Babciom i Dziadkom życzymy błogosławieństwa Bożego, zdrowia oraz pociechy z wnuków. Zmarłych niech Bóg obdarzy pokojem wiecznym.

18. Za tydzień, zgodnie z życzeniem papieża Franciszka, obchodzimy Niedzielę Słowa Bożego.

19. Wyższe Seminarium Duchowne w Elblągu zaprasza młodzież męską szkół średnich i studentów na rekolekcje powołaniowe. Odbędą się one w dniach 5-9 lutego br. Towarzyszy im hasło: Nie lękajcie się! Rekolekcje poprowadzi ks. Karol Waga, prefekt seminarium. Więcej informacji na stronie internetowej uczelni oraz diecezji. Zachęcam do udziału!

20. Zachęcam do zamawiania intencji mszalnych.

21. Zachęcam do nabywania prasy katolickiej, a szczególnie „Gościa Niedzielnego” w cenie 8zł. Dziś w Gościu ciekawe artykuły: o wizycie duszpasterskiej czyli kolędzie (czy przetrwa jej tradycyjna forma?), o liście papieża Franciszka do rodzin i o tym, że rodzina uratuje współczesny świata. Do tego przepis na mini – pączki zwane po włosku castagnole (czyli kasztany) – typowy karnawałowy przysmak dla włoskiego regionu Emilia – Romania. Zachęcam do lektury! Również w „Gościu Niedzielnym” kolejna płyta z kolekcji Biblia Audio a na niej księgi Rodzaju i Wyjścia.

22. Kościół w okresie zimowym jest ogrzewamy, proszę o zamykanie drzwi w czasie nabożeństw.

23. Przypominamy o konieczności zachowywania przepisów sanitarnych w kościele: dezynfekcji rąk oraz używania maseczek.

24. Wszystkim solenizantom i jubilatom nadchodzącego tygodnia składam najserdeczniejsze życzenia.

25. W ostatnim okresie Pan Bóg powołał do siebie śp. Sebastiana Szota z Kwidzyna, l. 45, w Jego intencji: Wieczny odpoczynek racz Mu dać, Panie…