Parafia sadlinki

Parafia rzymskokatolicka p.w. Podwyższenia Krzyża Świętego
w Sadlinkach

 

Ogłoszenia parafialne na 5 niedzielę Wielkiego Postu, rok C                     3.04.2022r

1. Dziś V Niedziela Wielkiego Postu. Zgodnie z polską tradycją zasłaniamy w naszych kościołach krzyże, aby odsłonić je i ukazać uroczyście w Wielki Piątek podczas Liturgii Męki Pańskiej.

2. Dziękuje serdecznie za posprzątanie kościoła na dzisiejszą niedzielę, dziękuję za ofiarę na kwiaty do grobu pańskiego, w tym tygodniu zapraszam p. Katarzynę Bieszk, Elżbietę Paczkowską, Katarzynę Ogińską, Małgorzatę Więcek. Proszę aby w okresie Wielkiego Postu nie stawiać kwiatów przy ołtarzu.

3. Trwamy w naszym wsparciu dla Ukrainy. Ponad 100 uchodźców przebywa obecnie w diecezjalnym domu św. Wojciecha w Mikoszewie na Mierzei Wiślanej. Są też m.in. w domu sióstr katarzynek w Krynicy Morskiej, w oratorium księży salezjanów w Tolkmicku, a także w wielu parafiach naszej diecezji, zwłaszcza u rodzin, które przyjęły Ukraińców pod swój dach.

4. Dziękuję serdecznie za ofiary do skrzyneczki z przeznaczeniem na  pomoc materialną dla mieszkańców Ukrainy. Bóg zapłać za okazaną dobroć i wsparcie naszych Sióstr i Braci z Ukrainy.

5. Dzisiaj I niedziela miesiąca, wystawienie Najświętszego sakramentu po Mszy św. o godz. 7.30 i 11.30.

6. Dzisiaj po Mszy św. o godz. 9.30 wraz z p. Wójt Gminy Sadlinki Elżbietą Krajewską zapraszamy wszystkich mieszkańców na koncert muzyki pasyjnej. Podczas koncertu wystąpi Chór kameralny Cracow Singers. Ten kwartet wokalny wykonuje zróżnicowany gatunkowo i stylistycznie repertuar – od czasów Średniowiecza i Renesansu, po utwory współczesnych twórców, włączając prawykonania nowych dzieł kompozytorów polskich i zagranicznych, zapraszamy.

7. Zachęcam i zapraszam do śpiewania w niedzielę Gorzkich Żali, w naszej parafii dzisiaj wyjątkowo o godz. 16.45, za tydzień po Mszy św. o godz. 9.30.

8. Trwa Kurs Przedmałżeński w naszej parafii, zapraszam narzeczonych na cotygodniowe spotkania w każdą niedzielę Wielkiego Postu o godz. 16.00, zapraszam.

9. W tym tygodniu spowiadam w dekanacie, dlatego Msze św. w poniedziałek i we wtorek o godz. 8.00, w pozostałe dni o godz. 17.00.

10. Odpowiadając na apel papieża Franciszka i naszych biskupów trwamy na modlitwie za Ukrainę, dlatego zapraszam również w tym tygodniu na wspólny różaniec codziennie, w niedzielę o godz. 9.00, w poniedziałek i we wtorek po Mszy św. o godz. 8.00, w środę i w czwartek o godz. 16.30, w piątek o godz. 16.00 i w sobotę o godz. 16.30.

11. We wtorek kancelaria nie będzie czynna.

12. W piątek o godz. 16.30 nabożeństwo Drogi Krzyżowej dla dzieci, młodzieży i dorosłych, a następnie Msza św. o godz. 17.00.

Ofiary zbierane na tacę w piątki Wielkiego Postu są przeznaczone na kwiaty do grobu pańskiego, za ofiary serdeczne Bóg zapłać.

13. Zachęcam do udziału w ekstremalnej Drodze Krzyżowej, lasami Sadlinek, w środę po Mszy św. o godz. 20.30. A w Wielką Środę, 13 kwietnia odbędzie się Droga Krzyżowa ulicami Sadlinek, zapraszam.

14. W sobotę, 9 kwietnia 2022r. o godz. 11.00 odbędą się darmowe warsztaty dla dzieci powyżej 6 – go roku życia, podczas których dzieci będą mogły dowiedzieć się o zwyczajach i tradycjach związanych z Niedzielą Palmową. Poprowadzi je gość specjalny. Dzieci samodzielnie wykonają palmy. Warsztaty są darmowe, ponieważ pragniemy promować działalność Leśnej Szkoły. Na te i inne warsztaty obowiązują zapisy poprzez Facebook – facebook.com/lesnaszkolasadlinki lub poprzez sms na nr telefonu: 508 060 185. Adres Szkoły to Sadlinki, ul. Piaski 4J. Zapraszamy!

15. Na sobotę zapraszam wszystkich chętnych do pomocy przy sprzątaniu terenu wokół kościoła od godz. 11.00. Liczę szczególnie na obecność kandydatów do sakramentu Bierzmowania.

16. Za tydzień Niedziela Palmowa rozpoczynająca Wielki Tydzień, poświęcenie palm na wszystkich Mszach św. Przed Mszą św. o godz. 9.30 i 11.30 procesja z palmami wokół kościoła, zapraszam wszystkich z palmami.

17. Za tydzień po Mszy św. o godz. 11.30 zapraszam rodziców dzieci, które w tym roku szkolnym przystąpią do I komunii św., zapraszam.

18. Zapraszam wszystkich do współpracy, którzy w jakikolwiek sposób chcieliby pomóc w przygotowaniu i w czasie przeżywania triduum paschalnego w naszej parafii. Zapraszam szczególnie chętne osoby do czytania opisu Męki Pańskiej w Niedzielę Palmową.

19. Związek małżeński zamierzają zawrzeć następujące osoby:

Zapowiedź II:

Piotr Młotkowski, kawaler, zam. Kwidzyn, św. Alberta
Oliwia Grzejdziak, panna, zam. Sadlinki, loco

Ireneusz Ogiński, kawaler, zam. Olszanica, loco
Paulina Mierzwicka, panna, zam. Jaromierz, Trójcy Przenajświętszej, Trumiejki

Ktokolwiek wie o przeszkodach do zawarcia małżeństwa pomiędzy narzeczonymi proszony jest o kontakt z księdzem proboszczem.

20. Zachęcam do zamawiania intencji mszalnych.

21. Zakończyliśmy miesiąc marzec, pragnę podać wydatki związane z funkcjonowaniem parafii: ofiary na utrzymanie kurii biskupiej i seminarium duchownego w Elblągu, rachunki za prąd elektryczny, wywóz śmieci z cmentarza, trwa proces odbiorów budowlanych kościoła i plebanii, kierownik budowy, trwały prace przy budynku gospodarczym, materiały elektryczne, w minionym okresie były prowadzone prace przy drzewostanie na cmentarzu, wdrażamy postanowienia pokontrolne straży pożarnej w naszym kościele, oznakowania wyjść i dróg ewakuacyjnych. Dziękuje wszystkim osobom, które przyszły z pomocą fizyczną i finansową. Proszę o ofiary na tacę w przyszłą niedzielę z przeznaczeniem na prace inwestycyjno budowlane. Za zrozumienie serdeczne Bóg zapłać.

22. Zachęcam do nabywania prasy katolickiej, a szczególnie „Gościa Niedzielnego” w cenie 8.00zł, w którym polecam szczególnie ciekawe artykuły: o grzechu nieumiarkowania w jedzeniu i piciu czyli o tzw. obżarstwie (opowiada Karol Okrasa), o tym jak radzą sobie ukraińskie dzieci w polskich szkołach, a także o nauczaniu papieży na temat wojny. Zachęcamy do lektury!

23. Wszystkim solenizantom i jubilatom nadchodzącego tygodnia składam najserdeczniejsze życzenia.

24. W ostatnim okresie Pan Bóg powołał do siebie śp. Marcina Dyka z Sadlinek, l. 39, w Jego intencji: Wieczny odpoczynek racz Mu dać, Panie…