Parafia sadlinki

Parafia rzymskokatolicka p.w. Podwyższenia Krzyża Świętego
w Sadlinkach

 

Ogłoszenia parafialne na niedzielę Palmową, rok C                               10.04.2022r

 

1. Dziękuje serdecznie za posprzątanie kościoła na dzisiejszą niedzielę, dziękuję za ofiarę na kwiaty do grobu pańskiego, w tym tygodniu zapraszam z ul. Spółdzielczej, p. Joannę Wasilewską, Adriannę Dejko, Marcina Pokrzywka, Dominika Dyka. Proszę aby w okresie Wielkiego Postu nie stawiać kwiatów przy ołtarzu.

2. Dziękuję serdecznie za ofiary do skrzyneczki z przeznaczeniem na  pomoc materialną dla mieszkańców Ukrainy. Bóg zapłać za okazaną dobroć i wsparcie naszych Sióstr i Braci z Ukrainy.

3. Dziękuję dla p. Wójt Gminy Sadlinki p. Elżbiety Krajewskiej za zorganizowanie w naszym kościele koncertu muzyki pasyjnej, dziękuję artystom z chóru kameralnego Cracow Singers z Krakowa, który wykonał najpiękniejsze utwory chóralne muzyki pasyjnej. Dziękuję również serdecznie dla pań z koła gospodyń z Sadlinek za ciasto dla artystów.

4. Dziękuję serdecznie za pomoc przy sprzątaniu terenu wokół kościoła parafialnego…

5. Dzisiejsze ofiary na tacę są przeznaczone na inwestycję w naszej parafii, za ofiary serdeczne Bóg zapłać.

6. Zachęcam i zapraszam do śpiewania w niedzielę Gorzkich Żali, w naszej parafii po Mszy św. o godz. 9.30.

7. Dzisiaj po Mszy św. o godz. 11.30 zapraszam rodziców dzieci, które w tym roku szkolnym przystąpią do I komunii św., zapraszam.

8. Trwa Kurs Przedmałżeński w naszej parafii, zapraszam narzeczonych na cotygodniowe spotkania w każdą niedzielę Wielkiego Postu o godz. 16.00, zapraszam.

9. Odpowiadając na apel papieża Franciszka i naszych biskupów trwamy na modlitwie za Ukrainę, dlatego zapraszam również w tym tygodniu na wspólny różaniec codziennie, w niedzielę o godz. 9.00, w poniedziałek i we wtorek po Mszy św. o godz. 16.30, w środę  po Mszy św. o godz. 17.00.

10. W Wielki Piątek kancelaria nie będzie czynna.

11. Zapraszam wszystkich do współpracy, którzy w jakikolwiek sposób chcieliby pomóc w przygotowaniu i w czasie przeżywania triduum paschalnego w naszej parafii.

12. Niedzielą Palmową rozpoczynamy w Kościele powszechnym szczególny czas bezpośredniego przygotowania do świąt paschalnych. Kościół obchodzi pamiątkę wjazdu Pańskiego do Jerozolimy. W Wielkim Tygodniu sprawuje Kościół zbawcze misteria dokonane przez Chrystusa. Okres Wielkiego Postu trwa do Wielkiego Czwartku. Od Mszy Wieczerzy Pańskiej rozpoczyna się Triduum Paschalne, które trwa w Wielki Piątek i Wielką Sobotę i kończy się Nieszporami Niedzieli Zmartwychwstania.

13. W Wielki poniedziałek, wtorek oraz w środę okazja do spowiedzi przed Mszą św. od godz. 16.30.

14. W Wielką Środę 13 kwietnia 2022, odbędzie się po raz kolejny na ulicach Sadlinek nabożeństwo Drogi Krzyżowej. Rozpoczęcie o godz. 18.00 w kościele. Stamtąd, ulicami: Kwidzyńską, Tartaczną, Lipową, Akacjową, Cisową, Jaworową, Lipową i Kwidzyńską będziemy wędrować w stronę kościoła. Istotą nabożeństwa jest przypomnienie wędrówki Jezusa ulicami Jerozolimy w stronę wzgórza Ukrzyżowania.

Zapraszam do udziału w Drodze Krzyżowej, aby w ciszy wieczoru wraz z innymi spojrzeć raz jeszcze na własne życie w perspektywie krzyża Chrystusa i jego Zmartwychwstania. Zapraszam osoby chętne do niesienia krzyża i do czytania rozważań stacji Drogi Krzyżowej w środę do zakrystii…

15. Wielki Czwartek o godz. 10.00 Msza Krzyżma Świętego w Katedrze Elbląskiej pod przewodnictwem Ks. Bp Jacka Jezierskiego, podczas której nastąpi poświęcenie olejów do sakramentu chrztu św., Bierzmowania oraz sakramentu namaszczenia chorych.

16. W Wielki Czwartek o godz. 18.00 rozpoczniemy w naszej parafii Mszą św. Wieczerzy Pańskiej obchód Triduum Paschalnego. Jest to dzień ustanowienia sakramentu Eucharystii i sakramentu Kapłaństwa. Pamiętajmy o tych wszystkich kapłanach, którzy posługiwali w naszej parafii. Po Mszy św. przejście do ciemnicy i adoracja prywatna do godz. 22.00. O godz. 21.00 śpiewane będą Gorzkie Żale z udziałem wszystkich parafian – jedna część. W tym czasie będzie także okazja do spowiedzi świętej.

17. Wielki Piątek adoracja prywatna Pana Jezusa w Ciemnicy od godz. 9.00 do godz. 18.00.

18. Na godz. 13.00 zapraszam na Drogę Krzyżową, jeśli pogoda będzie sprzyjać to aleją brzóz.

19. O godz. 18.00 rozpoczniemy Liturgią Słowa i adoracją krzyża obchód Męki Pańskiej. Po komunii św. przejście do Bożego Grobu i adoracja prywatna do godz. 22.00.

20. O godzinie 21.00 Gorzkie Żale z udziałem wszystkich parafian. Adoracja Pana Jezusa w Grobie Pańskim do godziny 22.00. W tym czasie będzie jeszcze okazja do odprawienia spowiedzi wielkanocnej.

21. W tym dniu kościół nie sprawuje Mszy św. Za pobożny udział w adoracji Krzyża i ucałowanie Go podczas uroczystych obrzędów wierni mogą zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.

22. W Wielki Piątek obowiązuje post ścisły, polegający na wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych i spożyciu jednego posiłku do syta w ciągu dnia.

23. Ofiary składane przy adoracji Krzyża przeznaczone są zawsze dla Stolicy Apostolskiej, na utrzymane grobu Pańskiego w Jerozolimie.

24. W Wielki Piątek i w Wielką Sobotę do rozpoczęcia liturgii Wigilii Paschalnej klęka się przed Krzyżem.

25. W Wielką Sobotę adoracja Pana Jezusa w Grobie od godz. 9.00 do godz. 23.00. Na godz. 21.00 zapraszam młodzież, aby rozpoczynając Apelem Jasnogórskim czuwała w kościele…

26. Poświęcenie pokarmów wielkanocnych: w kościele parafialnym w Sadlinkach o godz. 10.00, 11.00 i 12.00, w Karpinach o godz. 12.30 i w Olszanicy o godz. 13.00.

27. O godz. 18.00 rozpoczniemy Liturgię Wigilii Paschalnej gromadząc się na zewnątrz świątyni przy ogniu. Po poświęceniu ognia procesyjne wejście do Kościoła z zapalonym Paschałem, dlatego proszę w tym dniu przynieśmy świece, aby odnowić przyrzeczenia chrztu świętego.

28. Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego, wystawienie najświętszego sakramentu od godz. 5.00, o godz. 6.00 procesja rezurekcyjna aleją brzóz, a następnie Msza św., następna o godz. 9.30, 11.30 i wieczorna o godz. 17.00.

29. Poniedziałek wielkanocny, Msze św. o godz. 7.30, 9.30 i 11.30. nie będzie Mszy św. o godz. 17.00. Ofiary na tacę są przeznaczone na Katolicki Uniwersytet Lubelski.

Wielki Tydzień przeżyjmy, jako ludzie wierzący: godnie i po chrześcijańsku.

30. Związek małżeński zamierzają zawrzeć następujące osoby:

Zapowiedź III:

Piotr Młotkowski, kawaler, zam. Kwidzyn, św. Alberta
Oliwia Grzejdziak, panna, zam. Sadlinki, loco

Ireneusz Ogiński, kawaler, zam. Olszanica, loco
Paulina Mierzwicka, panna, zam. Jaromierz, Trójcy Przenajświętszej, Trumiejki

Ktokolwiek wie o przeszkodach do zawarcia małżeństwa pomiędzy narzeczonymi proszony jest o kontakt z księdzem proboszczem.

31. Zachęcam do zamawiania intencji mszalnych.

32. Zachęcam do nabywania prasy katolickiej, a szczególnie „Gościa Niedzielnego” w cenie 8.00zł, w którym polecam szczególnie ciekawe artykuły: o gniewie, który jak trucizna niszczy nas samych wewnętrznie; o uzdrawiającej mocy spowiedzi; o tym że presja ma sens, czyli o światowych firmach, które pod wpływem bojkotu konsumentów wycofały się z rynku rosyjskiego; a także o tym, jak zrobić dobry świąteczny żurek. Zachęcamy do lektury!

33. Dziś 12. rocznica katastrofy smoleńskiej, w której zginęła elita naszego państwa na czele z prezydentem RP prof. Lechem Kaczyńskim. Oddając należną część zmarłym tragicznie, modlimy się o pokój wieczny dla nich, a także pokój dla naszej ojczyzny, pokój dla Ukrainy i świata: Pod Twoją obronę, uciekamy się…

34. Wszystkim solenizantom i jubilatom nadchodzącego tygodnia składam najserdeczniejsze życzenia.