Parafia sadlinki

Parafia rzymskokatolicka p.w. Podwyższenia Krzyża Świętego
w Sadlinkach

Ogłoszenia na Niedzielę Zmartwychwstania Pańskiego, rok C                     17.04.2022

 

1. Dziękuje za posprzątanie kościoła na dzisiejszą niedzielę, dziękuję za ofiarę na kwiaty do grobu pańskiego, tym tygodniu zapraszam p. Barbarę Stangel, Anetę Horzempa, Anielę Mordak.

2. Dziękuję serdecznie za ofiary do skrzyneczki z przeznaczeniem na  pomoc materialną dla mieszkańców Ukrainy. Bóg zapłać za okazaną dobroć i wsparcie naszych Sióstr i Braci z Ukrainy.

3. Dziękuje serdeczne Policji i Straży Pożarnej za nieocenioną pomoc, w Wielką Środę przy zabezpieczeniu trasy przejścia Drogą Krzyżową ulicami Sadlinek, serdeczne Bóg zapłać.

4. Dziękuję za wyrazy życzliwości pod moim adresem, za wszystkie życzenia składane w Wielki Czwartek, w dniu ustanowienia Sakramentu Kapłaństwa.

5. W piątki Wielkiego Postu były zbierane ofiary na Mszy św. na kwiaty do grobu Pańskiego. Za ofiary składam serdeczne Bóg zapłać.

6. Dziękuje serdecznie za pomoc przy dekorowaniu kościoła na Triduum Paschalne, tj. Ciemnicę i Grób Pański. Serdeczne Bóg zapłać.

7. Dziękuje serdecznie p. Grażynie Bukalskiej za dbałość o obrusy ołtarzowe, serdeczne Bóg zapłać…

8. Dziękuje wszystkim osobom angażującym się w minionym tygodniu przy przebiegu liturgii, i poza liturgią, wszystkim ministrantom za nieocenioną pomoc, serdeczne Bóg zapłać.

9. Dziękuje serdeczne braciom strażakom za wartę przy Grobie Pańskim w Wielki Piątek i Wielką Sobotę i pomoc przy procesji rezurekcyjnej, serdeczne Bóg zapłać.

10. Dziękuję, że tak wiele osób trwało na adoracji Pana Jezusa w Ciemnicy i w grobie Pańskim.

11. Przez cały tydzień trwa Oktawa Wielkanocy.

12. W Poniedziałek wielkanocny Msze św. o godz. 7.30, 9.30 i 11.30. Nie ma Mszy św. o godz. 17.00. Ofiary na tacę są przeznaczone na Katolicki Uniwersytet Lubelski.

13. W piątek nie ma postu od pokarmów mięsnych.

14. Za tydzień w drugą niedzielę Wielkanocną obchodzimy uroczystość Miłosierdzia Bożego, po komunii św. wystawienie najświętszego sakramentu i koronka do Miłosierdzia Bożego.

15. A za tydzień po Mszy św. o godz. 11.30 zapraszam uczniów klas pierwszych szkół średnich i starszych kolejne spotkanie przygotowujące do przyjęcia sakramentu Bierzmowania, zapraszam.

16. Zachęcam do nabywania prasy katolickiej, a szczególnie „Gościa Niedzielnego” w cenie 8.00zł, w którym ciekawe artykuły o zmartwychwstaniu.

17. Zachęcam do zamawiania intencji mszalnych.

18. Wszystkim solenizantom i jubilatom nadchodzącego tygodnia składam najserdeczniejsze życzenia.

19. W ostatnim okresie Pan Bóg powołał do siebie śp. Janinę Gędłek z Olszanicy, l. 85, śp. Ryszarda Maroń z Olszanicy, l. 59, w Ich intencji: Wieczny odpoczynek racz Im dać, Panie…