Parafia sadlinki

Parafia rzymskokatolicka p.w. Podwyższenia Krzyża Świętego
w Sadlinkach

Ogłoszenia parafialne na 2 Niedzielę Wielkanocną, rok C                            24.04.2022

 

1. Chrześcijanom Kościołów wschodnich, a zwłaszcza naszym Siostrom i Braciom z Ukrainy obchodzącym dziś Święta Wielkanocne życzymy radości i pokoju, które płyną ze zwycięstwa Chrystusa. On zmartwychwstał prawdziwie, alleluja!

2. Dziękuje za posprzątanie kościoła na dzisiejszą niedzielę, dziękuję za ofiarę na świecę, w tym tygodniu zapraszam p. Aleksandrę Kulesz, Jowitę Żuchowską, Monikę Rzepną.

3. Dziękuje serdecznie p. Markowi Bałdowskiemu za pomoc w pracach porządkowych na cmentarzu. Bóg zapłać.

4. Dziękuje serdecznie za waszą dbałość o nasz cmentarz parafialny, dziękuje, że tak wiele osób pięknie segreguje nieczystości na cmentarzu. Proszę, aby wszelkie śmieci wyrzucać do pojemników. Proszę, aby do pojemników nie wrzucać ziemi…

5. Dziękuję p. Lucynie i Sławomirowi Kłos, za życzliwość i kompetencję przy dbałości o wywóz nieczystości z cmentarza, Bóg zapłać.

6. Przypominam również o odnowieniu dzierżawy tych grobów, które już przekroczyły okres 20 lat, jak również przypominam o podpisywaniu deklaracji opiekuna grobu z naszego cmentarza.

7. Dziękuję za pomoc w pracach porządkowych wokół kościoła, koszona była trawa, serdeczne Bóg zapłać.

8. Dzisiaj w drugą niedzielę Wielkanocną obchodzimy uroczystość Miłosierdzia Bożego, po komunii św. wystawienie najświętszego sakramentu i koronka do Miłosierdzia Bożego.

9. Dzisiaj po Mszy św. o godz. 11.30 zapraszam uczniów klas pierwszych szkół średnich i starszych na kolejne spotkanie przygotowujące do przyjęcia sakramentu Bierzmowania, zapraszam.

10. A za tydzień po Mszy św. o godz. 11.30 zapraszam uczniów klas ósmych szkół podstawowych również na kolejne spotkanie przygotowujące do przyjęcia sakramentu Bierzmowania, zapraszam.

11. Odpowiadając na apel papieża Franciszka i naszych biskupów trwamy na modlitwie za Ukrainę, dlatego zapraszam również w tym tygodniu na wspólny różaniec codziennie o godz. 16.30. Na poniedziałek zapraszam szczególnie mieszkańców Białek, na wtorek mieszkańców Sadlinek, w środę mieszkańców Karpin, w czwartek mieszkańców Sadlinek, w piątek mieszkańców Olszanicy, a w sobotę mieszkańców Sadlinek.

12. W tym tygodniu, w poniedziałek święto św. Marka ewangelisty, we wtorek liturgiczna uroczystość św. Wojciecha, biskupa i męczennika, zachęcam do udziału w diecezjalnych uroczystościach ku czci św. Wojciecha, które odbędą się w najbliższą sobotę w Świętych Gaju. Msza św. przy ołtarzu polowym o godz. 14.00. w piątek święto św. Katarzyny Sieneńskiej, dziewicy i doktora Kościoła, patronki Europy.

13. Za tydzień obchodzimy Niedzielę Biblijną.

14. Za tydzień I niedziela miesiąca, o godz. 9.00 wspólny różaniec, zmiana tajemnic Żywego Różańca po Mszy św. o godz. 9.30, i wystawienie Najświętszego sakramentu na wszystkich Mszach św., zapraszam.

15. Za tydzień w niedzielę rozpoczynamy miesiąc maj, zapraszam przez cały miesiąc do świątyni na nabożeństwa majowe, do wspólnego śpiewania litanii loretańskiej ku czci Maryi Panny po Mszy św. o godz. 17.00. W niedzielę i w święta nabożeństwo majowe po Mszy św. o godz. 9.30. Zachęcam do porządkowania kapliczek i krzyży przydrożnych.

16. Związek małżeński zamierzają zawrzeć następujące osoby:

Zapowiedź I:

Dawid Neumann, kawaler, zam. Świętego Krzyża Laudau, Niemcy
Dominika Matejczuk, panna, zam. Sadlinki, loco

Ktokolwiek wie o przeszkodach do zawarcia małżeństwa pomiędzy narzeczonymi proszony jest o kontakt z księdzem proboszczem.

17. Zachęcam do nabywania prasy katolickiej, a szczególnie „Gościa Niedzielnego” w cenie 8.00zł, w którym ciekawe artykuły o miłosierdziu które jest ostatnią deską ratunku dla świata, o siostrach karmelitankach bosych z Charkowa na Ukrainie, o tym jak Polska wspiera dzieci z sierocińców ukraińskich, a także przepis na korzenny mazurek wielkanocny z polewą kakaową. Zachęcam do lektury!

18. Zachęcam do zamawiania intencji mszalnych.

19. Wszystkim solenizantom i jubilatom nadchodzącego tygodnia składam najserdeczniejsze życzenia.