Parafia sadlinki

Parafia rzymskokatolicka p.w. Podwyższenia Krzyża Świętego
w Sadlinkach

 

Ogłoszenia parafialne na 3 Niedzielę Wielkanocną, rok C                                1.05.2022

 

1. Dziękuje za posprzątanie kościoła na dzisiejszą niedzielę, dziękuję za ofiarę na świecę, w tym tygodniu zapraszam p. Adriannę Borowiecką, Joannę Malinowską, Agnieszkę Maślanka, Agnieszkę Góralską.

2. Dziękuje serdecznie p. Alinie Piskor za ufundowanie i dbałość o kwiaty w kościele. Bóg zapłać.

3. Dziękuje serdecznie p. Grażynie Bukalskiej za dbałość o obrusy ołtarzowe, serdeczne Bóg zapłać…

4. Dzisiaj I niedziela miesiąca, o godz. 9.00 wspólny różaniec, zmiana tajemnic Żywego Różańca po Mszy św. o godz. 9.30, i wystawienie Najświętszego sakramentu na wszystkich Mszach św., zapraszam.

5. Dziś Niedziela Biblijna! Jeśli to możliwe w naszych domach odczytajmy fragment Pisma świętego i ucałujmy księgę Biblii na znak szacunku i miłości.

6. Dzisiejszą niedzielą rozpoczynamy miesiąc maj, zapraszam przez cały miesiąc do świątyni na nabożeństwa majowe, do wspólnego śpiewania litanii loretańskiej ku czci Maryi Panny po Mszy św. o godz. 17.00. W niedzielę i w święta nabożeństwo majowe po Mszy św. o godz. 9.30. Podczas tych nabożeństw modlimy się za wstawiennictwem Matki Bożej o ustanie wojny w Ukrainie. Zachęcam do porządkowania kapliczek i krzyży przydrożnych.

7. Dzisiaj po Mszy św. o godz. 11.30 zapraszam uczniów klas ósmych szkół podstawowych na kolejne spotkanie przygotowujące do przyjęcia sakramentu Bierzmowania, zapraszam.

8. Jutro przypada doroczny Dzień Polonii oraz Dzień Flagi Narodowej. Modlitwą ogarniemy rodaków żyjących poza granicami naszej Ojczyzny. Na znak szacunku i miłości ojczyzny wywieśmy na naszych domach flagi narodowe.

9. We wtorek, 3 maja, obchodzimy uroczystość NMP Królowej Polski oraz Święto Konstytucji 3 maja. Msze św. w naszym kościele o godz. 7.30, 9.30, 11.30 i 17.00. Zapraszam.

10. W tym tygodniu, w środę, rozpoczynają się matury, prośmy Ducha św. o dary dla wszystkich abiturientów.

11. W środę, 4 maja wspomnienie św. Floriana – patrona strażaków, którym dziękujemy za ich służbę i poświęcenie, zapraszam wszystkich, szczególnie strażaków z rodzinami na wspólną modlitwę na Msze św. o godz. 16.00.

12. W tym tygodniu obchodzimy pierwszy piątek miesiąca. W godz. rannych będę odwiedzał chorych, okazja do spowiedzi od godz. 16.00. o godz. 17.00 Msza św. i nabożeństwo majowe oraz do Najświętszego Serca Pana Jezusa, w Olszanicy Msza św. o godz. 18.15.

13. Z racji I soboty miesiąca, oddając cześć Niepokalanemu Sercu Najświętszej Maryi Panny wspólny różaniec o godz. 16.30, następnie Msza św. o godz. 17.00 i nabożeństwo majowe oraz do Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny.

14. Za tydzień Niedziela Dobrego Pasterza, która rozpoczyna Tydzień modlitw o powołania. Wciąż potrzeba księży i sióstr zakonnych do pracy w parafiach. Z pewnością do wielu tegorocznych maturzystów Chrystus mówi w sercu: pójdź za Mną! Nie lękajcie się odpowiedzieć na to zaproszenie.

15. Za tydzień po Mszy św. o godz. 11.30 zapraszam rodziców dzieci, które w tym roku szkolnym przystąpią do I komunii św., zapraszam.

16. Zakończyliśmy miesiąc kwiecień, pragnę podać wydatki związane z funkcjonowaniem parafii: ofiary na utrzymanie kurii biskupiej i seminarium duchownego w Elblągu, rachunki za prąd elektryczny, wywóz śmieci z cmentarza, trwają prace przy prospekcie organowym, trwały prace przy ogrodzeniu cmentarza, trwały prace przy tynkowaniu pomieszczeń w budynku gospodarczym, trwają pracę przy odbiorach strażackich w naszej parafii, odbiory kominiarskie, badanie szczelności instalacji centralnego ogrzewania, badanie szczelności instalacji sanitarnej, ogólne badanie obiektów budowlanych, Instrukcja Bezpieczeństwa Pożarowego dla obiektu parafii, 6 ksiąg dla obiektów budowlanych, inwentaryzacja powykonawcza dla obiektów budowlanych. Czeka nas jeszcze wykonanie oświetlenia awaryjnego, droga przeciwpożarowa oraz hydrant wewnętrzny, kosztorysu jeszcze nie znam.

Dziękuje wszystkim osobom, które przyszły z pomocą fizyczną i finansową. Proszę o ofiary na tacę w przyszłą niedzielę z przeznaczeniem na prace inwestycyjno budowlane. Za zrozumienie serdeczne Bóg zapłać.

17. Wobec już poniesionych wydatków i szukania źródła finansowania na realizację dalszych zaleceń przeciwpożarowych w tym roku nie może się rozpocząć remont kaplicy w Olszanicy, który był zaplanowany od czerwca, okna, dach i elewacja oraz zagrożona jest inwestycja przy poprawie ogrodzenia na cmentarzu.

18. Związek małżeński zamierzają zawrzeć następujące osoby:

Zapowiedź II:

Dawid Neumann, kawaler, zam. Świętego Krzyża Laudau, Niemcy
Dominika Matejczuk, panna, zam. Sadlinki, loco

Ktokolwiek wie o przeszkodach do zawarcia małżeństwa pomiędzy narzeczonymi proszony jest o kontakt z księdzem proboszczem.

19. Zachęcam do nabywania prasy katolickiej, a szczególnie „Gościa Niedzielnego” w cenie 8.00zł, w którym ciekawe artykuły: o historii i znaczeniu nabożeństw majowych, o tym jak czytać trudne i niezrozumiałe fragmenty Biblii, o wojnie w Donbasie która tak naprawdę trwa już 8 lat, a także przepis na zielone pesto z czosnku niedźwiedziego.

Zachęcam do lektury!

20. Zachęcam do zamawiania intencji mszalnych.

21. Wszystkim solenizantom i jubilatom nadchodzącego tygodnia składam najserdeczniejsze życzenia.

22. W ostatnim okresie Pan Bóg powołał do siebie śp. Elżbietę Kowalską, z domu Winiarczyk z Kwidzyna, l. 74, w Jej intencji: Wieczny odpoczynek racz Jej dać, Panie…