Parafia sadlinki

Parafia rzymskokatolicka p.w. Podwyższenia Krzyża Świętego
w Sadlinkach

 

Ogłoszenia parafialne na 4 Niedzielę Wielkanocną, rok C                                8.05.2022

 

1. Dziękuje za posprzątanie kościoła na dzisiejszą niedzielę, dziękuję za ofiarę na świecę, w tym tygodniu zapraszam p. Agnieszkę Rafa, Joannę Grzegorczyk, Anitę Walczak, Beatę Gąsior.

2. Dzisiejsze ofiary na tacę są przeznaczone na inwestycję w naszej parafii, za ofiary serdeczne Bóg zapłać.

3. Przeżywamy miesiąc maj, zapraszam przez cały miesiąc do świątyni na nabożeństwa majowe, do wspólnego śpiewania litanii loretańskiej ku czci Maryi Panny w tygodniu po Mszy św. o godz. 17.00. W niedzielę i w święta nabożeństwo majowe po Mszy św. o godz. 9.30. Podczas tych nabożeństw modlimy się za wstawiennictwem Matki Bożej o ustanie wojny w Ukrainie. Zachęcam do porządkowania kapliczek i krzyży przydrożnych.

4. Dziś Niedziela Dobrego Pasterza. Modlimy się o powołania do kapłaństwa i pracy apostolskiej w Kościele. Wydział Teologii Uniwersytetu Warmińsko - Mazurskiego w Olsztynie rozpoczyna dziś (8 maja) rekrutację kandydatów na studia. Rekrutacja trwa do 8 lipca br. Drugi termin: 1-15 września. Tegorocznym maturzystom i wszystkich pragnących podjąć studia teologiczne, a zwłaszcza drogę przygotowania do kapłaństwa w elbląskim seminarium duchownym mówimy: Nie lękajcie się! Szczegółowe informacje w internecie.

5. Dzisiaj po Mszy św. o godz. 11.30 zapraszam rodziców dzieci, które w tym roku szkolnym przystąpią do I komunii św., zapraszam.

6. Jutro liturgiczna uroczystość św. Stanisława biskupa i męczennika – patrona Polski.

7. W piątek, 13 maja, obchodzimy wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Fatimskiej, wspominamy 41 rocznicę zamachu na Jana Pawła II na placu św. Piotra w Rzymie. Zapraszamy na pierwsze w tym roku Nabożeństwo Fatimskie. O godz. 19.30 Msza św., po niej różaniec fatimski i procesja z figurą Matki Bożej wokół kościoła. Nasze modlitewne spotkanie zakończymy apelem jasnogórskim. Zapraszam ze świecami do wspólnej modlitwy.

8. W sobotę – św. Macieja apostoła

9. A za tydzień po Mszy św. o godz. 11.30 zapraszam uczniów klas pierwszych szkół średnich i starszych kolejne spotkanie przygotowujące do przyjęcia sakramentu Bierzmowania, zapraszam.

10. Związek małżeński zamierzają zawrzeć następujące osoby:

Zapowiedź III:
Dawid Neumann, kawaler, zam. Świętego Krzyża Laudau, Niemcy
Dominika Matejczuk, panna, zam. Sadlinki, loco

Zapowiedź I:
Tomasz Flont, kawaler, zam. Gniew, Św. Mikołaja
Patrycja Karpińska, panna, zam. Sadlinki, loco

Ktokolwiek wie o przeszkodach do zawarcia małżeństwa pomiędzy narzeczonymi proszony jest o kontakt z księdzem proboszczem.

11. Zachęcam do nabywania prasy katolickiej, a szczególnie „Gościa Niedzielnego” w cenie 8.00zł, w którym ciekawe artykuły: świadectwo ukraińskiego księdza z Czernichowa i funkcjonowaniu jego parafii w schronie, jak czytać księgi mądrościowe Starego Testamentu, a także o tym jak bronić się przed kleszczami oraz przepis na placki bananowe z daktylami. Zachęcamy do lektury!

12. Zachęcam do zamawiania intencji mszalnych.

13. Wszystkim solenizantom i jubilatom nadchodzącego tygodnia składam najserdeczniejsze życzenia.