Parafia sadlinki

Parafia rzymskokatolicka p.w. Podwyższenia Krzyża Świętego
w Sadlinkach

Ogłoszenia parafialne na 5 Niedzielę Wielkanocną, rok C                              15.05.2022

 

1. Dziękuje za posprzątanie kościoła na dzisiejszą niedzielę, dziękuję za ofiarę na kwiaty, w tym tygodniu zapraszam p. Henrykę Rzepną, Barbarę Bratkowską, Katarzynę Bonk.

2. Dziękuje serdecznie za ofiary na tacę inwestycyjną w ubiegłą niedzielę. Za wszelką życzliwość i zrozumienie serdeczne Bóg zapłać.

3. Przeżywamy miesiąc maj, zapraszam przez cały miesiąc do świątyni na nabożeństwa majowe, do wspólnego śpiewania litanii loretańskiej ku czci Maryi Panny w tygodniu po Mszy św. o godz. 17.00. W niedzielę i w święta nabożeństwo majowe po Mszy św. o godz. 9.30. Podczas tych nabożeństw modlimy się za wstawiennictwem Matki Bożej o ustanie wojny w Ukrainie. Zachęcam do porządkowania kapliczek i krzyży przydrożnych. Jutro nabożeństwo majowe z moją obecnością w Karpinach o godz. 18.00 dziękuję za zaproszenie.

4. Dzisiaj po Mszy św. o godz. 11.30 zapraszam uczniów klas pierwszych szkół średnich i starszych na kolejne spotkanie przygotowujące do przyjęcia sakramentu Bierzmowania, zapraszam.

5. W rozpoczynającym się tygodniu wspominamy w kalendarzu: w poniedziałek – św. Andrzeja Bobolę, kapłana, męczennika i patrona Polski; we wtorek – rocznicę poświęcenia kościoła katedralnego w Elblągu, w środę, 18 maja, przypada 102. rocznica urodzin Świętego Jana Pawła II. To kolejna okazja, aby odkrywać na nowo słowa naszego Wielkiego Rodaka.

6. A za tydzień po Mszy św. o godz. 11.30 zapraszam uczniów klas ósmych szkół podstawowych również na kolejne spotkanie przygotowujące do przyjęcia sakramentu Bierzmowania, zapraszam.

7. Związek małżeński zamierzają zawrzeć następujące osoby:

Zapowiedź II:
Tomasz Flont, kawaler, zam. Gniew, Św. Mikołaja
Patrycja Karpińska, panna, zam. Sadlinki, loco

Ktokolwiek wie o przeszkodach do zawarcia małżeństwa pomiędzy narzeczonymi proszony jest o kontakt z księdzem proboszczem.

8. Przypominamy, że Wydział Teologii UWM w Olsztynie, w tym także nasze elbląskie seminarium duchowne, prowadzą rekrutację kandydatów na studia. Zachęcamy tegorocznych maturzystów do podjęcia studiów teologicznych, zwłaszcza drogi przygotowania do kapłaństwa. Szczegóły na stronie internetowej diecezji.

9. Zachęcam do zamawiania intencji mszalnych.

10. Zachęcam do nabywania prasy katolickiej, a szczególnie „Gościa Niedzielnego” w cenie 8.00zł, w którym ciekawe artykuły: o Karolu de Foucauld – francuskim księdzu, mnichu, który kilkanaście lat spędził w pustelni na Saharze wśród afrykańskich plemion Tuaregów (dziś w Rzymie ma miejsce jego kanonizacja); o zamachu na papieża Jana Pawła II (13 V 1981); a także przepis na zupę z młodej pokrzywy, którą jada się w maju. Zachęcam do lektury!

11. Wszystkim solenizantom i jubilatom nadchodzącego tygodnia składam najserdeczniejsze życzenia.

12. W ostatnim okresie Pan Bóg powołał do siebie śp. Włodzimierza Nawrockiego, ojca śp. Marioli Kwaśnickiej, z Wałbrzycha, l. 88, w Jego intencji: Wieczny odpoczynek racz Mu dać, Panie…

Nasza parafia posiada stronę internetowa, którą do dnia dzisiejszego odwiedziło już przeszło 35 tyś osób, w ostatnich 12 miesiącach tych odwiedził było 1400, najwięcej wejść było w roku 2020 – 8880, ciekawa jest statystyka krajów, skąd wchodzono na naszą stronę: w Polsce 30.130, USA – 900, Wielka Brytania – 278, Niemcy – 248, Południowa Afryka – 130, Holandia – 68, Francja – 58, Irlandia – 46, Hong Kong – 38, Singapur – 32, Norwegia 32, Szwecja – 30, Japonia 19, Chiny – 19, Kanada – 12, Finlandia – 11, Włochy – 10, Dania – 9, Ukraina – 7, Litwa – 6, Belgia – 6, Austria – 6, Turcja – 4, Brazylia – 4, Hiszpania – 3, Rosja – 3, Grecja – 3, Czechy – 3, Chorwacja – 3, Australia – 3, Szwajcaria – 2, Izrael – 2, Jersey – 2, Islandia – 2, Albania – 2, Zimbabwe – 1, Wietnam – 1, Tanzania – 1, Portugalia – 1, Filipiny – 1, Urugwaj – 1, Nowa Zelandia – 1, Malta – 1, Łotwa – 1, Indie – 1, Węgry – 1, Estonia – 1, Dominikana – 1, Bośnia i Hercegowina – 1, Armenia – 1