Parafia sadlinki

Parafia rzymskokatolicka p.w. Podwyższenia Krzyża Świętego
w Sadlinkach

Ogłoszenia parafialne na 6 Niedzielę Wielkanocną, rok C                              22.05.2022

 

1. Dziękuje za posprzątanie kościoła na dzisiejszą niedzielę, dziękuję za ofiarę na świecę, w tym tygodniu zapraszam p. Danutę Stromecką, Agnieszkę Kurek, Wiesławę Miśkiewicz

2. Przeżywamy miesiąc maj, zapraszam przez cały miesiąc do świątyni na nabożeństwa majowe, do wspólnego śpiewania litanii loretańskiej ku czci Maryi Panny w tygodniu po Mszy św. o godz. 17.00. W niedzielę i w święta nabożeństwo majowe po Mszy św. o godz. 9.30. Podczas tych nabożeństw modlimy się za wstawiennictwem Matki Bożej o ustanie wojny w Ukrainie. Zachęcam do porządkowania kapliczek i krzyży przydrożnych.

3. Dziękuję serdecznie za zaproszenie mieszkańcom Karpin na wspólne nabożeństwo majowe przy krzyżu w Karpinach, dziękuję za dbałość o to miejsce modlitwy z przydrożną kapliczką Matki Bożej.

4. Dzisiaj po Mszy św. o godz. 11.30 zapraszam uczniów klas ósmych szkół podstawowych na kolejne spotkanie przygotowujące do przyjęcia sakramentu Bierzmowania, zapraszam.

5. W tym tygodniu, w poniedziałek po Mszy św. o godz. 17.00 dla grupy z godz. 10.00, i we wtorek po Mszy św. o godz. 17.00 dla grupy z godz. 12.00 pierwsza próba dla dzieci, które w tym roku szkolnym przystąpią do I komunii św., obecność dzieci obowiązkowa.

6. W środę wspominamy w liturgii św. papieża Grzegorza VII oraz św. Bedę Czcigodnego – kapłana i doktora Kościoła, w czwartek – św. Filipa Nereusza, w sobotę – bł. kardynała Stefana Wyszyńskiego – biskupa i Prymasa Polski. W czwartek obchodzimy Dzień Matki. Wszystkim drogim Mamom dziękujemy za ich miłość, trud i poświęcenie. Jednocześnie życzymy Bożego błogosławieństwa i pociechy z dzieci, a dla zmarłych – życie wieczne.

7. W piątek w katedrze elbląskiej sześciu kleryków naszego seminarium duchownego przyjmie święcenia diakonatu, a w sobotę dwóch diakonów przyjmie święcenia kapłańskie. Cieszymy się nowymi diakonami oraz księżmi. Ich służbę w Kościele powierzamy Panu Bogu. Przy tej okazji informujemy, że seminarium duchowne w Elblągu zaprasza młodzież męską na rekolekcje powołaniowe, które odbędą się w dniach 25 - 29 czerwca br. pod hasłem „Nauczyciel jest i woła Cię”. Szczegóły na stronie internetowej diecezji i seminarium. Zachęcamy do udziału!

8. Za tydzień Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego, a za dwa tygodnie Uroczystość Zesłania Ducha św., zakończenie okresu wielkanocnego, zapraszam do tego czasu do odbycia spowiedzi wielkanocnej.

9. Za tydzień na Mszy św. o godz. 11.30 odbędzie się rocznica I komunii św. tych dzieci, które w roku ubiegłym przystąpiły do tego sakramentu. Proszę, aby dzieci skorzystały ze spowiedzi, od środy do piątku od 16.30.

10. W niedzielę dzieci przychodzą 15 minut wcześniej, czyli na 11.15, w strojach galowych (odświętnie ubrane) i zajmują miejsca ławkach. Proszę, aby dzieci zabrały ze sobą książeczki od I Komunii Świętej.

11. Za tydzień po Mszy św. o godz. 11.30 zapraszam rodziców dzieci klas pierwszych, które w przyszłym roku szkolnym przystąpią do I komunii św., zapraszam.

12. Związek małżeński zamierzają zawrzeć następujące osoby:

Zapowiedź III:
Tomasz Flont, kawaler, zam. Gniew, Św. Mikołaja
Patrycja Karpińska, panna, zam. Sadlinki, loco

Zapowiedź I:
Patryk Reszka, kawaler, zam. Sadlinki, loco
Irmina Strzelczyk, panna, zam. Lądek, św. Mikołaja

Ktokolwiek wie o przeszkodach do zawarcia małżeństwa pomiędzy narzeczonymi proszony jest o kontakt z księdzem proboszczem.

13. Przypominamy, że Wydział Teologii UWM w Olsztynie, w tym także nasze elbląskie seminarium duchowne, prowadzą rekrutację kandydatów na studia. Zachęcamy tegorocznych maturzystów do podjęcia studiów teologicznych, zwłaszcza drogi przygotowania do kapłaństwa. Szczegóły na stronie internetowej diecezji.

14. Zachęcam do zamawiania intencji mszalnych.

15. Zachęcam do nabywania prasy katolickiej, a szczególnie „Gościa Niedzielnego” w cenie 8.00zł, w którym ciekawe artykuły: o wspólnotach Odnowy w Duchu Świętym, o tym czym jest tzw. putinizm (dlaczego Putin ma tak duże poparcie społeczne w Rosji), o kolorach – czym są i skąd się bierze ich różnorodność w świecie przyrody, a także o zmarłych niedawno dwóch wybitnych polskich aktorach: Jerzym Treli i Ignacym Gogolewskim. Zachęcam do lektury!

16. Wszystkim solenizantom i jubilatom nadchodzącego tygodnia składam najserdeczniejsze życzenia.

17. W ostatnim okresie Pan Bóg powołał do siebie śp. Irenę Szeszko, z Wiśliny, l. 71, śp. Zdzisława Karasiewicz, z Kwidzyna, l. 74, w Ich intencji: Wieczny odpoczynek racz Im dać, Panie…