Parafia sadlinki

Parafia rzymskokatolicka p.w. Podwyższenia Krzyża Świętego
w Sadlinkach

Ogłoszenia parafialne na Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego           29.05.2022

 

1. Dziękuje za posprzątanie kościoła na dzisiejszą niedzielę, dziękuję za ofiarę na kwiaty, w tym tygodniu zapraszam z ul. Kwidzyńskiej, p. Annę Walczak, Wiesławę Pieczkowską, Agnieszkę Gołąbek.

2. Dzisiaj Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego, a za tydzień obchodzimy uroczystość Zesłania Ducha Świętego tzw. Zielone Święta, zakończenie okresu wielkanocnego, zapraszam do tego czasu do odbycia spowiedzi wielkanocnej.

3. Dzisiaj na Mszy św. o godz. 11.30 odbędzie się rocznica I komunii św. tych dzieci, które w roku ubiegłym przystąpiły do tego sakramentu.

4. Dzisiaj po Mszy św. o godz. 11.30 zapraszam rodziców dzieci klas pierwszych, które w przyszłym roku szkolnym przystąpią do I komunii św., zapraszam.

5. Przeżywamy miesiąc maj, do wtorku zapraszam na nabożeństwa majowe, do wspólnego śpiewania litanii loretańskiej ku czci Maryi Panny w tygodniu po Mszy św. o godz. 17.00. W niedzielę i w święta nabożeństwo majowe po Mszy św. o godz. 9.30. Podczas tych nabożeństw modlimy się za wstawiennictwem Matki Bożej o ustanie wojny w Ukrainie. Zachęcam do porządkowania kapliczek i krzyży przydrożnych.

6. Od środy zapraszam na nabożeństwa czerwcowe do wspólnego śpiewania Litanii do Serca Pana Jezusa, w tygodniu po Mszy św. o godz. 17.00, w niedzielę po Mszy św. o godz. 9.30.

7. W tym tygodniu wspominamy w liturgii: we wtorek – święto Nawiedzenia NMP, w środę – św. Justyna męczennika, w piątek – św. męczenników z Ugandy – Karola Lwangę i Towarzyszy.

8. W środę obchodzimy Dzień Dziecka. Wszystkim Dzieciom życzymy Bożego błogosławieństwa, radości, spełnienia marzeń! Szczęść Boże!

9. W tym tygodniu, we wtorek o godz. 16.00 dla grupy z godz. 10.00, i w czwartek o godz. 16.00 dla grupy z godz. 12.00 kolejna próba dla dzieci, które w tym roku szkolnym przystąpią do I komunii św., obecność dzieci obowiązkowa.

10. W tym tygodniu przypada I piątek miesiąca, w godz. rannych będę odwiedzał chorych, okazja do spowiedzi od godz. 16.00, Msza św. o godz. 17.00, w Olszanicy o godz. 18.15.

11. Z racji I soboty miesiąca, oddając cześć Niepokalanemu Sercu Najświętszej Maryi Panny wspólny różaniec o godz. 16.30, następnie Msza św. o godz. 17.00 i nabożeństwo czerwcowe oraz do Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny.

12. Za tydzień I niedziela miesiąca, o godz. 9.00 wspólny różaniec, zmiana tajemnic Żywego Różańca po Mszy św. o godz. 9.30, i wystawienie Najświętszego sakramentu na wszystkich Mszach św., zapraszam.

13. Związek małżeński zamierzają zawrzeć następujące osoby:

Zapowiedź II:
Patryk Reszka, kawaler, zam. Sadlinki, loco
Irmina Strzelczyk, panna, zam. Lądek, św. Mikołaja

Ktokolwiek wie o przeszkodach do zawarcia małżeństwa pomiędzy narzeczonymi proszony jest o kontakt z księdzem proboszczem.

14. Przypominamy, że Wydział Teologii UWM w Olsztynie, w tym także nasze elbląskie seminarium duchowne, prowadzą rekrutację kandydatów na studia. Zachęcamy tegorocznych maturzystów do podjęcia studiów teologicznych, zwłaszcza drogi przygotowania do kapłaństwa. Szczegóły na stronie internetowej diecezji.

15. Zachęcam do zamawiania intencji mszalnych.

16. Zachęcam do nabywania prasy katolickiej, a szczególnie „Gościa Niedzielnego” w cenie 8.00zł, w którym ciekawe artykuły: o tym jak rozumieć biblijne opisy Wniebowstąpienia Jezusa, o posłudze kapelana w szpitalu wojennym w Charkowie, o ogrodach sensorycznych które spełniają funkcje terapeutyczne, a także przepis na szparagi w cieście francuskim. Zachęcamy do lektury!

17. Wszystkim solenizantom i jubilatom nadchodzącego tygodnia składam najserdeczniejsze życzenia.

18. W ostatnim okresie Pan Bóg powołał do siebie śp. Lucynę Berent, z Sadlinek, l. 58, w Jej intencji: Wieczny odpoczynek racz Jej dać, Panie…