Parafia sadlinki

Parafia rzymskokatolicka p.w. Podwyższenia Krzyża Świętego
w Sadlinkach

Ogłoszenia na Uroczystość Zesłania Ducha Świętego, rok C                                  4.06.2022

 

1. Dziękuje za posprzątanie kościoła na dzisiejszą niedzielę, dziękuję za ofiarę na świecę, w tym tygodniu zapraszam rodziców dzieci komunijnych.

2. Dziękuje serdecznie dla p. Kazimiery Bukalskiej za dbałość o obrusy ołtarzowe. Bóg zapłać.

3. Dziękuję serdecznie dla p. Marka Bałdowskiego za pomoc w pracach porządkowych przy kościele, Bóg zapłać.

4. Dziękuję serdecznie dla p. Jarosława Gutmańskiego, Jana i Kazimierza Piskor za pomoc w udekorowaniu świątyni drzewkami brzozowymi z racji dzisiejszej uroczystości. Bóg zapłać.

5. Od wczoraj w naszej parafii trwają uroczystości pierwszej komunii św., w małych grupach. Dziękuję serdecznie za przygotowanie wczorajszych uroczystości, dziękuję za kwiaty przy ołtarzach. Polecajmy naszym modlitwom dzieci i ich rodziców.

6. Dzisiaj I niedziela miesiąca, o godz. 9.00 wspólny różaniec, zmiana tajemnic Żywego Różańca po Mszy św. o godz. 9.30, i wystawienie Najświętszego sakramentu na wszystkich Mszach św., zapraszam.

7. Uroczystością Zesłania Ducha Świętego kończymy okres wielkanocny. Jutro drugi dzień zielonych świąt – Święto Najświętszej Maryi Panny Matki Kościoła. Msze św. o godz. 10.00 i 17.00, zapraszam. Nabożeństwo czerwcowe jutro po każdej Mszy św., a w przyszłą niedzielę Uroczystość Trójcy Przenajświętszej.

8. Zapraszam na nabożeństwa czerwcowe do wspólnego śpiewania Litanii do Serca Pana Jezusa, w tygodniu po Mszy św. o godz. 17.00, w niedzielę po Mszy św. o godz. 9.30.

9. Jutro obchodzimy 23 rocznicę wizyty papieża Jana Pawła II w Elblągu. 6 czerwca 1999 r. Ojciec Święty przybył na lotnisku Aeroklubu Elbląskiego, gdzie powitało go 250 tysięcy wiernych. Papież modlił się słowami litanii do Serca Jezusa oraz wygłosił kazanie. Ta historyczna wizyta jest jednym w swoim rodzaju wydarzeniem w dziejach diecezji elbląskiej.

10. W środę, 8 czerwca przypada 8 rocznica ingresu ks. bp. Jacka Jezierskiego do katedry św. Mikołaja w Elblągu. Osobę Księdza Biskupa i jego pracę apostolską polecajmy Panu Bogu w osobistych modlitwach.

11. W tym tygodniu, we wtorek o godz. 16.00 dla grupy z godz. 10.00, i w środę o godz. 16.00 dla grupy z godz. 12.00 kolejna próba dla dzieci, które w tym roku szkolnym przystąpią do I komunii św., obecność dzieci obowiązkowa.

12. W czwartek przypada święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana. Tego dnia prosimy o modlitwę za wszystkich kapłanów, a także o powołania do kapłaństwa.13. W czwartek na godz. 18.00 zapraszam i proszę rodziców dzieci komunijnych o posprzątanie generalne kościoła i wykoszenie trawy przy kościele i na cmentarzu.

14. W piątek o godz. 19.00 I spowiedź dla dzieci poprzedzona nabożeństwem o godz. 18.45, do odbycia spowiedzi zapraszam również rodziców, rodzeństwo i chrzestnych.

15. W sobotę o godz. 10.00 i 12.00 odbędzie się w naszej parafii Uroczystość I Komunii św.

16. Związek małżeński zamierzają zawrzeć następujące osoby:

Zapowiedź III:
Patryk Reszka, kawaler, zam. Sadlinki, loco
Irmina Strzelczyk, panna, zam. Lądek, św. Mikołaja

Ktokolwiek wie o przeszkodach do zawarcia małżeństwa pomiędzy narzeczonymi proszony jest o kontakt z księdzem proboszczem.

17. Zachęcam do zamawiania intencji mszalnych.

18. Zakończyliśmy miesiąc maj, pragnę podać wydatki związane z funkcjonowaniem parafii: ofiary na utrzymanie kurii biskupiej i seminarium duchownego w Elblągu, rachunki za prąd elektryczny, wywóz śmieci z cmentarza, krzyż z głównego ołtarza został poddany renowacji i ponownemu pozłoceniu, trwały pracę przy budynku gospodarczym, zapłaciłem za materiał przy tynkowaniu, wylewana była posadzka przemysłowa.Dziękuje wszystkim osobom, które przyszły z pomocą fizyczną i finansową. Proszę o ofiary na tacę w przyszłą niedzielę z przeznaczeniem na prace inwestycyjno budowlane. Za zrozumienie serdeczne Bóg zapłać.

19. Dziękuje tym wszystkim osobom, które rozumiejąc potrzebę utrzymania parafii złożyły ofiarę na utrzymanie parafii wpłacając na konto parafialne lub przynosząc na plebanię, za ofiary Bóg zapłać.

20. Zachęcam do nabywania prasy katolickiej, a szczególnie „Gościa Niedzielnego” w cenie 8.00zł, w którym ciekawe artykuły: o hymnach św. Efrema diakona, czy arka Noego rzeczywiście spoczywa na górze Ararat?, o powrocie lwów na cmentarz lwowski, a także o makaronie który znalazł stałe miejsce w jadłospisie Polaków. Dziś w „Gościu Niedzielnym” kolejna płyta z cyklu „Biblia Audio”, a na niej Dzieje Apostolskie i siedem listów św. Pawła, a także o rodzącym się Kościele w Zesłanie Ducha Św. Zachęcam do lektury!

21. Przypominamy, że Wydział Teologii UWM w Olsztynie, w tym także nasze elbląskie seminarium duchowne, prowadzą rekrutację kandydatów na studia. Zachęcamy tegorocznych maturzystów do podjęcia studiów teologicznych, zwłaszcza drogi przygotowania do kapłaństwa. Szczegóły na stronie internetowej diecezji.

22. Wszystkim solenizantom i jubilatom nadchodzącego tygodnia składam najserdeczniejsze życzenia.

23. Ogłoszenie – Wójt Gminy Sadlinki przypomina o obowiązku złożenia deklaracji o źródłach ogrzewania budynków do końca czerwca br.

Zgodnie z ustawą z 21 listopada 2008 r. o wspieraniu termomodernizacji i remontów oraz centralnej ewidencji emisyjności budynków, każdy właściciel lub zarządca budynku ma obowiązek złożyć deklarację o posiadanym źródle ciepła do Centralnej Ewidencji Emisyjności Budynków (CEEB) w terminie do 30 czerwca 2022 roku.

Do Centralnej Ewidencji Emisyjności Budynków trafią wszystkie źródła ogrzewania o mocy poniżej 1MW. Ewidencją zostaną objęte wszystkie domy jednorodzinne i wielorodzinne, budynki użyteczności publicznej, lokale usługowe, budynki i lokale niemieszkalne, budynki gospodarstw rolnych itd.
Deklarację można złożyć:
w formie elektronicznej – przez internet, https://zone.gunb.gov.pl/
w formie papierowej – wypełniony dokument można wysłać listem albo złożyć osobiście we właściwym Urzędzie Gminy (zgodnie z lokalizacją budynku).