Parafia sadlinki

Parafia rzymskokatolicka p.w. Podwyższenia Krzyża Świętego
w Sadlinkach

 

Ogłoszenia parafialne na Uroczystość Najświętszej Trójcy, rok C                       12.06.2022

 

1. Dziękuje serdecznie rodzicom dzieci, które w tym roku katechetycznym przystąpiły do I komunii św. Dziękuję za czwartkową pomoc w generalnym sprzątaniu kościoła i obejścia wokół kościoła i za pomoc w koszeniu trawy przy kościele i na cmentarzu, serdeczne Bóg zapłać.

2. W tym tygodniu zapraszam z ul. Kwidzyńskiej i Polnej, p. Grażynę Zadrożną, Marzennę Szuflicką, Annę Guz, Grażynę Wołk.

3. Dziękuje serdecznie za ciasto na plebanię w dniu spowiedzi dzieci komunijnych i ich rodziców, Bóg zapłać.

4. Dziękuje serdecznie rodzicom dzieci komunijnych za dar ołtarza dla naszej parafii.

5. Dziękuję za wyjątkową atmosferę i życzliwość przez cały rok trwającego przygotowania oraz podczas dekorowania kościoła na wczorajszą uroczystość.

6. Dziękuje serdecznie p. katechetce Gabrieli Dudek – Buturla za nieocenioną pomoc podczas prób i uroczystości…

7. W tym roku katechetycznym do uroczystości I komunii św. przystąpiło 43 dzieci, tydzień temu 2, wczoraj 41 dzieci. Polecajmy naszym modlitwom dzieci i ich rodziców.

8. Biały tydzień dla dzieci komunijnych na Mszy św. o godz. 17.00, na poniedziałek proszę, aby dzieci przyniosły książeczki.

9. Dzisiejsze ofiary na tacę są przeznaczone na inwestycję w naszej parafii, za ofiary serdeczne Bóg zapłać.

10. Dziękuje tym wszystkim osobom, które rozumiejąc potrzebę utrzymania parafii złożyły ofiarę na utrzymanie parafii wpłacając na konto parafialne lub przynosząc na plebanię, za ofiary Bóg zapłać.

11. Zapraszam na nabożeństwa czerwcowe do wspólnego śpiewania Litanii do Serca Pana Jezusa, w tygodniu po Mszy św. o godz. 17.00, w niedzielę po Mszy św. o godz. 9.30.

12. Jutro, 13 czerwca, zapraszamy na drugie w tym roku Nabożeństwo Fatimskie. O godz. 19.30 Msza św., po niej różaniec fatimski i procesja z figurą Matki Bożej wokół kościoła. Nasze modlitewne spotkanie zakończymy apelem jasnogórskim. Zapraszam ze świecami do wspólnej modlitwy.

13. W czwartek Uroczystość Bożego Ciała, Jest to uroczystość nakazana, dlatego Msze św. o godz. 7.30 i 10.00, po której wyruszy procesja eucharystyczna do czterech ołtarzy: w tym roku ulicą Kwidzyńską na ul. Spółdzielczą, pierwszy ołtarz w okolicach domu państwa Miśkiewicz, (ul. Kwidzyńska), przygotowują mieszkańcy miejscowości Karpiny, drugi w okolicach domu pani Rzepnej, (ul. Spółdzielcza), przygotowują mieszkańcy miejscowości Białki, trzeci w okolicach domu państwa Pazdan, (ul. Spółdzielcza), przygotowują mieszkańcy miejscowości Sadlinki, i czwarty na ul. Kwidzyńskiej w okolicach domu pani Więcek przygotowują mieszkańcy miejscowości Olszanica i wracamy do Kościoła.

14. Zapraszam wszystkie chętne dziewczynki do sypania kwiatów, a młodzież żeńską do pomocy przy dzieciach. Próba sypania kwiatów dla dzieci we wtorek o godz. 16.30. Proszę rodziców dziewczynek o zebranie płatków kwiatów, które będą sypały dzieci przed Panem Jezusem.

15. Bardzo proszę, aby do ołtarzy doprowadzić przedłużaczem prąd, w celu zasilenia nagłośnienia.

16. Proszę naszych braci strażaków i młodzież męską o pomoc w przebiegu procesji, w niesieniu nagłośnienia i zabezpieczeniu trasy przejścia procesji.

17. Zachęcam, aby na procesję zabrać ze sobą książeczki do nabożeństwa, celem wspólnego śpiewania pieśni eucharystycznych. Zachęcam, aby kilka osób podtrzymywały śpiew podczas procesji.
Zachęcam, aby w tym dniu udekorować okna naszych domów obrazami religijnymi lub emblematami eucharystycznymi.

18. Od piątku oktawa uroczystości Bożego Ciała, procesja Eucharystyczna po Mszy św. o godz. 17.00. W związku z przypadającymi dniami wolnymi po Bożym Ciele – ks. Bp Jacek Jezierski udziela wszystkim parafianom i gościom przebywającym na terenie naszej diecezji dyspensy od wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych w najbliższy piątek. Osoby, które skorzystają z tej dyspensy proszone są o odmówienie dowolnej modlitwy w intencjach papieża Franciszka.

19. Zachęcam do zamawiania intencji mszalnych.

20. Zachęcam do nabywania prasy katolickiej, a szczególnie „Gościa Niedzielnego” w cenie 8.00zł, w którym ciekawe artykuły: o niezwykłej godności wynikającej z sakramentu chrztu św., a także o tym, jak Unia Europejska zatraciła Boga i chrześcijańskie wartości. Jest także „Gość Extra” poświęcony Eucharystii w cenie 12zł. Zachęcam do lektury!

21. Serdecznie zapraszam do wzięcia udziału w Rowerowej Pielgrzymce z Elbląga na Jasną Górę, pod hasłem: „Ja jestem chlebem żywym”, w terminie 5 – 11.08.2022. Szczegóły kontaktowe umieszczono na plakacie w kruchcie kościoła i w internecie.

22. Przypominamy, że Wydział Teologii UWM w Olsztynie, w tym także nasze elbląskie seminarium duchowne, prowadzą rekrutację kandydatów na studia. Zachęcamy tegorocznych maturzystów do podjęcia studiów teologicznych, zwłaszcza drogi przygotowania do kapłaństwa. Szczegóły na stronie internetowej diecezji.

23. Wszystkim solenizantom i jubilatom nadchodzącego tygodnia składam najserdeczniejsze życzenia.

24. Ogłoszenie – Wójt Gminy Sadlinki przypomina o obowiązku złożenia deklaracji o źródłach ogrzewania budynków do końca czerwca br.
Zgodnie z ustawą z 21 listopada 2008 r. o wspieraniu termomodernizacji i remontów oraz centralnej ewidencji emisyjności budynków, każdy właściciel lub zarządca budynku ma obowiązek złożyć deklarację o posiadanym źródle ciepła do Centralnej Ewidencji Emisyjności Budynków (CEEB) w terminie do 30 czerwca 2022 roku.
Do Centralnej Ewidencji Emisyjności Budynków trafią wszystkie źródła ogrzewania o mocy poniżej 1MW. Ewidencją zostaną objęte wszystkie domy jednorodzinne i wielorodzinne, budynki użyteczności publicznej, lokale usługowe, budynki i lokale niemieszkalne, budynki gospodarstw rolnych itd.
Deklarację można złożyć:
w formie elektronicznej – przez internet, https://zone.gunb.gov.pl/
w formie papierowej – wypełniony dokument można wysłać listem albo złożyć osobiście we właściwym Urzędzie Gminy (zgodnie z lokalizacją budynku).