Parafia sadlinki

Parafia rzymskokatolicka p.w. Podwyższenia Krzyża Świętego
w Sadlinkach

Ogłoszenia parafialne na 19 niedzielę zwykłą, rok C                                             7.08.2022

 

1. W minionym tygodniu kościół nie był sprzątany, darczyńcom dziękuję za świeże kwiaty, w tym tygodniu zapraszam p. Joannę Lesińską, Natalię Ronowicz, Zofię Cichocką.

2. Dziękuje tym wszystkim osobom, które rozumiejąc potrzebę utrzymania parafii pomimo że nie uczestniczyły fizycznie we Mszy św. w minione niedzielę, złożyły ofiarę na utrzymanie parafii wpłacając na konto parafialne lub przynosząc na plebanię, za ofiary Bóg zapłać.

3. Dziękuje serdecznie dla p. Grażyny Bukalskiej za dbałość o obrusy ołtarzowe. Bóg zapłać.

4. Zachęcam do modlitwy za pielgrzymów, którzy niosą nasze intencję modlitewne w Pielgrzymce pieszej oraz rowerowej na Jasną Górę. Przywitanie pielgrzymów na Wałach Jasnogórskich nastąpi w czwartek, 11 sierpnia w godzinach popołudniowych.

5. Trwa miesiąc sierpień, miesiąc trzeźwości, Zachęcam do podjęcia i wytrwania w dobrowolnej abstynencji od napojów alkoholowych.

6. Dzisiaj I niedziela miesiąca, wystawienie najświętszego sakramentu na wszystkich Mszach św. o godz. 9.00 wspólny różaniec, a po Mszy św. o godz. 9.30 zmiana tajemnic żywego różańca, zapraszam.

7. W tym tygodniu wspominamy w liturgii: w poniedziałek – św. Dominika, we wtorek – św. Teresę Benedyktę od Krzyża (Edytę Stein) – patronkę Europy, w środę – św. Wawrzyńca, diakona, w czwartek – św. Klarę.

8. W każdą środę po Mszy św. o godz. 17.00 zapraszamy na nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

9. W sobotę, 13 sierpnia, zapraszam na czwarte w tym roku Nabożeństwo Fatimskie. O godz. 19.30 Msza św., po niej różaniec fatimski i procesja z figurą Matki Bożej wokół kościoła aleją brzóz. Nasze modlitewne spotkanie zakończymy apelem jasnogórskim. Zapraszam wszystkich ze świecami do wspólnej modlitwy.

10. Trwają wakacje dzieci i młodzieży, urlopy dorosłych, życzę wszystkim spokojnego wypoczynku i przypominam o obowiązku uczestniczenia we Mszy św. niedzielnej i świątecznej w czasie letniego wypoczynku.

11. Dziękuje za stosowny ubiór w kościele w okresie wakacji. Msza św. jest uroczystą celebracją, która domaga się swego piękna, szacunku i najwyższej kultury.

12. Proszę również o zachowanie ostrożności podczas letniego wypoczynku, szczególnie nad zbiornikami wodnymi i na drogach publicznych.

13. Zachęcam do zamawiania intencji mszalnych.

14. Zachęcam do modlitwy o pogodę dla rolników na czas żniw i o urodzaje.

15. Zakończyliśmy miesiąc lipiec, pragnę podać wydatki związane z funkcjonowaniem parafii: ofiary na utrzymanie kurii biskupiej i seminarium duchownego w Elblągu, II rata ubezpieczenia kościoła, śmieci na cmentarzu, prąd elektryczny, trwają pracę przy budynku gospodarczym, zamówiłem okna do kaplicy w Olszanicy, czekam na opinię rzeczoznawcy do spraw przeciwpożarowych. Dziękuję wszystkim osobom, które przyszły z pomocą fizyczną i finansową. Serdeczne Bóg zapłać.
Proszę o ofiary na tacę w przyszłą niedzielę z przeznaczeniem na pracę inwestycyjno – budowlane. Za zrozumienie serdeczne Bóg zapłać.

16. Na stronie internetowej naszej parafii został umieszczony artykuł p. Andrzeja Krupy pt. „Geneza i erygowanie parafii w Sadlinkach w 1973 roku”, zachęcam do lektury.

17. Zachęcam do nabywania prasy katolickiej, a szczególnie „Gościa Niedzielnego” w cenie 8.00zł, w którym warto przeczytać o siostrze Jadwidze Szczechowicz – albertynce, żołnierzu armii USA, która odkryła powołanie i została zakonnicą; o Centralnym Porcie Komunikacyjnym – czyli węźle komunikacyjnym integrujący transport lotniczy, kolejowy i drogowy. Zachęcam do lektury.

18. Wszystkim solenizantom i jubilatom nadchodzącego tygodnia składam najserdeczniejsze życzenia.

19. W ostatnim okresie Pan Bóg powołał do siebie śp. Feliksę Śliwińską z Sadlinek, l. 90, śp. Andrzeja Robak z m. Stogi, gm. Malbork, w Ich intencji: Wieczny odpoczynek racz Im dać, Panie…