Parafia sadlinki

Parafia rzymskokatolicka p.w. Podwyższenia Krzyża Świętego
w Sadlinkach

 

Ogłoszenia parafialne na 20 niedzielę zwykłą, rok C                                           14.08.2022

 

1. Dziękuje serdecznie za pomoc w sprzątaniu kościoła na dzisiejszą niedzielę, dziękuję za ofiarę na świece, osobą zawierającym związek małżeński dziękuję za dekorację kwiatową, w tym tygodniu zapraszam p. Weronikę Sobstyl, Iwonę Lankiewicz, Justynę Borkowską.

2. Dziękuje tym wszystkim osobom, które rozumiejąc potrzebę utrzymania parafii pomimo że nie uczestniczyły fizycznie we Mszy św. w minione niedzielę, złożyły ofiarę na utrzymanie parafii wpłacając na konto parafialne lub przynosząc na plebanię, za ofiary Bóg zapłać.

3. Dziękuje serdecznie dla p. Adama Zarzyckiego i Kazimierza Piskor za pomoc w pracach porządkowych przy kościele. Bóg zapłać.

4. Dzisiejsze ofiary na tacę są przeznaczone na inwestycję w naszej parafii, za ofiary serdeczne Bóg zapłać.

5. Trwa miesiąc sierpień, miesiąc trzeźwości, Zachęcam do podjęcia i wytrwania w dobrowolnej abstynencji od napojów alkoholowych.

6. Jutro obchodzimy uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. Jest to tak zwane święto nakazane. Oznacza to dla katolików obecność na Mszy Św. Dlatego też w naszym kościele w dniu jutrzejszym, porządek niedzielny mszy św. Papież Pius XII w 1950 r. przypieczętował dogmatem prawdę obecną w Kościele już od V w., że Maryja po ziemskim życiu z ciałem i duszą została wzięta do chwały nieba i wywyższona przez Boga jako Królowa. W polskiej tradycji z tą uroczystością jest związany obrzęd błogosławienia ziół, kwiatów, warzyw, zbóż. Chcemy w ten sposób uwielbić Boga i podziękować Mu za to, że troszczy się o nas. Obrzęd błogosławieństwa odbędzie się na zakończenie każdej Mszy Świętej.

7. 15 sierpnia przypadnie 102. rocznica zwycięskiej bitwy warszawskiej w 1920 r., zwanej Cudem nad Wisłą, która zmieniła bieg historii naszej ojczyzny. Skutki tego triumfu Wojska Polskiego wpłynęły także na historię Europy, bowiem zatrzymano nawałnicę bolszewicką, która zagrażała nie tylko naszemu narodowi. Jutro także Święto Wojska Polskiego – pamiętamy o polskich żołnierzach. Dziękujemy za ich dzisiejszą służbę Ojczyźnie! Żołnierzy oraz ich rodziny polecamy opiece Maryi Królowej Polski.

8. W środę wspomnienie św. Jacka – kapłana. Jest to dzień imienin ks. biskupa elbląskiego Jacka Jezierskiego. Pamiętajmy w modlitwie o dostojnym solenizancie.

9. W każdą środę po Mszy św. o godz. 17.00 zapraszamy na nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

10. Trwają wakacje dzieci i młodzieży, urlopy dorosłych, życzę wszystkim spokojnego wypoczynku i przypominam o obowiązku uczestniczenia we Mszy św. niedzielnej i świątecznej w czasie letniego wypoczynku.

11. Dziękuje za stosowny ubiór w kościele w okresie wakacji. Msza św. jest uroczystą celebracją, która domaga się swego piękna, szacunku i najwyższej kultury.

12. Proszę również o zachowanie ostrożności podczas letniego wypoczynku, szczególnie nad zbiornikami wodnymi i na drogach publicznych.

13. Zachęcam do zamawiania intencji mszalnych.

14. Zachęcam do modlitwy o pogodę dla rolników na czas żniw i o urodzaje.

15. Na stronie internetowej naszej parafii został umieszczony artykuł p. Andrzeja Krupy pt. „Geneza i erygowanie parafii w Sadlinkach w 1973 roku”, zachęcam do lektury.

16. Zachęcam do nabywania prasy katolickiej, a szczególnie „Gościa Niedzielnego” w cenie 8.00zł, w którym warto przeczytać o końcu życia Maryi i Jej pustym grobie; o sierpniu – naszej historii i dziedzictwie – o tym, że musimy pamiętać by przetrwać jako naród. Zachęcam do lektury.

17. Wszystkim solenizantom i jubilatom nadchodzącego tygodnia składam najserdeczniejsze życzenia.