Parafia sadlinki

Parafia rzymskokatolicka p.w. Podwyższenia Krzyża Świętego
w Sadlinkach

 

Ogłoszenia parafialne na 21 niedzielę zwykłą, rok C                                           21.08.2022

 

1. Dziękuje serdecznie za pomoc w sprzątaniu kościoła na dzisiejszą niedzielę, dziękuję za kwiaty, w tym tygodniu zapraszam p. Dorotę Rajmund, Joannę Zalewską, Lucynę Waga.

2. Dziękuje serdecznie za ofiary zbierane na tacę tydzień temu na inwestycję w naszej parafii, za ofiary serdeczne Bóg zapłać.

3. Dziękuje tym wszystkim osobom, które rozumiejąc potrzebę utrzymania parafii pomimo że nie uczestniczyły fizycznie we Mszy św. w minione niedzielę, złożyły ofiarę na utrzymanie parafii wpłacając na konto parafialne lub przynosząc na plebanię, za ofiary Bóg zapłać.

4. We wtorek przypadnie smutna rocznica podpisania paktu Ribbentrop – Mołotow. Dzień 23 sierpnia w 2008 r. został ustanowiony Europejskim Dniem Pamięci Ofiar Stalinizmu i Nazizmu, obchodzony po raz pierwszy publicznie w 2011 r. w Warszawie. Pamiętajmy w modlitwie nie tylko o tych, którzy zginęli w sowieckich łagrach i niemieckich nazistowskich obozach koncentracyjnych, lecz także o tych, którzy opowiedzieli się za Bogiem i dlatego oddali zdrowie i życie w obronie godności i praw człowieka. Słyszymy o próbach relatywizowania i podważania współczesnej historii, naginania faktów w imię tzw. poprawności politycznej. Warto znać fakty, warto pamiętać i pielęgnować pamięć.

5. W piątek 26 sierpnia uroczystość Najświętszej Maryi Panny Częstochowskiej. Św. Jan Paweł II na Jasnej Górze powtarzał, że tu bije serce narodu. W wielu domach jest czczony wizerunek Czarnej Madonny. To świadectwo naszej miłości do Matki naszego Pana, która w jasnogórskiej ikonie przebywa w naszym narodzie od wieków. Msza św. o godz. 17.00, zapraszam. W Piątek z racji uroczystości nie ma postu od pokarmów mięsnych.

6. Trwa miesiąc sierpień, miesiąc trzeźwości, Zachęcam do podjęcia i wytrwania w dobrowolnej abstynencji od napojów alkoholowych.

7. W każdą środę po Mszy św. o godz. 17.00 zapraszamy na nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

8. Trwają wakacje dzieci i młodzieży, urlopy dorosłych, życzę wszystkim spokojnego wypoczynku i przypominam o obowiązku uczestniczenia we Mszy św. niedzielnej i świątecznej w czasie letniego wypoczynku.

9. Przed nami ostatnie dni sierpnia – dla wielu ostatnie dni urlopów i wakacji dla dzieci i młodzieży. Starajmy się jak najlepiej wykorzystać ten czas na pogłębienie naszych wzajemnych relacji rodzinnych czy przyjacielskich. Okazja do spowiedzi przed rozpoczęciem nowego roku szkolnego od najbliższego poniedziałku o godz. 16.30.

10. Dziękuje za stosowny ubiór w kościele w okresie wakacji. Msza św. jest uroczystą celebracją, która domaga się swego piękna, szacunku i najwyższej kultury.

11. Proszę również o zachowanie ostrożności podczas letniego wypoczynku, szczególnie nad zbiornikami wodnymi i na drogach publicznych.

12. Zachęcam do zamawiania intencji mszalnych.

13. Zachęcam do modlitwy o pogodę dla rolników na czas żniw i o urodzaje.

14. Na stronie internetowej naszej parafii został umieszczony artykuł p. Andrzeja Krupy pt. „Geneza i erygowanie parafii w Sadlinkach w 1973 roku”, zachęcam do lektury.

15. Przypominam, że trwa rekrutacja na studia w Wyższym Seminarium Duchownym w Elblągu, a także na studia w Wydziale Teologii UWM w Olsztynie. Potrzebujemy nowych księży i nauczycieli religii. Dlatego nawiązując do dzisiejszego listu Księdza Biskupa Elbląskiego zwracam się do ludzi młodych: nie lękajcie się, nie bójcie się odpowiedzieć w sercu na zaproszenie Chrystusa! Jesienna rekrutacja trwać będzie od 1 do 15 września. Więcej informacje na stronie internetowej i Facebooku diecezji.

16. Zachęcam do nabywania prasy katolickiej, a szczególnie „Gościa Niedzielnego” w cenie 8.00zł, w którym warto przeczytać wywiad z ks. Rafałem Działakiem – uczestnikiem wypadku autokaru zmierzającego do Medjugorie, o roli kobiet w Kościele, o trudnej sytuacji katolików w Chinach, a do tego: przepis na znakomitą zapiekankę z cukinii. Zachęcam do lektury!

17. Wszystkim solenizantom i jubilatom nadchodzącego tygodnia składam najserdeczniejsze życzenia.