Parafia sadlinki

Parafia rzymskokatolicka p.w. Podwyższenia Krzyża Świętego
w Sadlinkach

 

Ogłoszenia parafialne na 22 niedzielę zwykłą, rok C                                           28.08.2022

 

1. Dziękuje serdecznie za pomoc w sprzątaniu kościoła na dzisiejszą niedzielę, dziękuję za kwiaty, w tym tygodniu zapraszam p. Elżbietę Mentel, Magdalenę Bzdurską, Mariolę Henclik.

2. Dziękuje tym wszystkim osobom, które rozumiejąc potrzebę utrzymania parafii pomimo że nie uczestniczyły fizycznie we Mszy św. w minione niedzielę, złożyły ofiarę na utrzymanie parafii wpłacając na konto parafialne lub przynosząc na plebanię, za ofiary Bóg zapłać.

3. Trwa miesiąc sierpień, miesiąc trzeźwości, Zachęcam do podjęcia i wytrwania w dobrowolnej abstynencji od napojów alkoholowych.

4. W każdą środę po Mszy św. o godz. 17.00 zapraszamy na nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

5. W środę 31 sierpnia będziemy obchodzić 42. rocznicę podpisania porozumień sierpniowych, które zakończyły strajki i rozpoczęły proces przebudowy naszego państwa. Żyliśmy ideałami solidarności, prawdy, wolności. Dziś warto zadać sobie pytanie, co w naszych sercach zostało z etosu Solidarności tamtych lat.

6. W czwartek, 1 września, przypada 83 rocznica wybuchu II wojny światowej. Pamiętajmy w modlitwie szczególnie o tych, którzy oddali życie w obronie ojczyzny na wszystkich frontach. Otoczmy modlitwą także tych, którzy po jej zakończeniu walczyli o suwerenność i niepodległość Polski i złożyli ofiarę swojego życia jako więźniowie polityczni, a których próbowano wymazać z historii. Jest to także Światowy Dzień Modlitw o Ochronę Stworzenia ustanowiony przez papieża Franciszka.

7. 1 września rozpocznie się nowy rok szkolny i katechetyczny. Dzieciom i młodzieży życzę wiele zapału i wytrwałości w zdobywaniu wiedzy, kształtowaniu dojrzałych postaw, a czcigodnym nauczycielom, katechetom i wychowawcom dużo siły i mocy Ducha Świętego, potrzebnego w procesie kształtowania dzieci i młodzieży. Msza Święta, ze szczególną prośbą o błogosławieństwo w nowym roku szkolnym, asystencję Ducha Świętego na czas edukacji i wszelkie potrzebne łaski dla wychowawców, nauczycieli i rodziców, w naszym kościele w czwartek o godz. 8.00, a następnie przejście do szkoły na godz. 9.15, gdzie rozpocznie się nowy rok szkolny. Serdecznie zapraszam. Dla dzieci klas I okazja do poświęcenia tornistrów na Mszy św.. Okazja do spowiedzi z racji rozpoczęcia roku szkolnego codziennie od godz. 16.30.

8. W tym tygodniu obchodzimy pierwszy piątek miesiąca. W godz. rannych będę odwiedzał chorych, okazja do spowiedzi od godz. 16.00, Msza św. o Sercu Pana Jezusa o godz. 17.00, w Olszanicy o godz. 18.15.

9. W sobotę o godz. 15.30 Msza św. w naszym kościele parafialnym dla pielgrzymów, którzy w tym roku pieszo wędrowali do Częstochowy, na Jasną Górę. Po Mszy św. spotkanie popielgrzymkowe.

10. W I sobotę miesiąca, oddając cześć Niepokalanemu Sercu Najświętszej Maryi Panny wspólny różaniec o godz. 16.30, następnie Msza św. o godz. 17.00 i nabożeństwo do Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny.

11. Za tydzień I niedziela miesiąca, wystawienie najświętszego sakramentu na wszystkich Mszach św. a po Mszy św. o godz. 9.30 zmiana tajemnic żywego różańca, zapraszam.

12. Za tydzień, po wakacyjnej przerwie zapraszam dzieci na swoją Msze św. o godz. 11.30, również zapraszam dzieci po odbiór ziarenek z niedzielną ewangelią…

13. Za tydzień po Mszy św. o godz. 11.30 zapraszam rodziców dzieci z klas I szkoły podstawowej, które do sakramentu I komunii św. będą chciały przystąpić w 2024r.

14. Odpust w naszej parafii odbędzie się w środę, 14 września, Msze św. o godz. 10.00 i 18.00. Suma odpustowa z udziałem kapłanów z naszego dekanatu. O godz. 17.15 odbędzie się Droga Krzyżowa aleją brzóz, już teraz serdecznie zapraszam i proszę brać rolniczą o wieńce dożynkowe na nasz odpust i dożynki parafialne.

15. Zachęcam do zamawiania intencji mszalnych.

16. Zachęcam do modlitwy o pogodę dla rolników na czas żniw i o urodzaje.

17. Na stronie internetowej naszej parafii został umieszczony artykuł p. Andrzeja Krupy pt. „Geneza i erygowanie parafii w Sadlinkach w 1973 roku”, zachęcam do lektury.

18. Przypominam, że trwa rekrutacja na studia w Wyższym Seminarium Duchownym w Elblągu, a także na studia w Wydziale Teologii UWM w Olsztynie. Potrzebujemy nowych księży i nauczycieli religii. Dlatego nawiązując do dzisiejszego listu Księdza Biskupa Elbląskiego zwracam się do ludzi młodych: nie lękajcie się, nie bójcie się odpowiedzieć w sercu na zaproszenie Chrystusa! Jesienna rekrutacja trwać będzie od 1 do 15 września. Więcej informacje na stronie internetowej i Facebooku diecezji.

19. Zachęcam do nabywania prasy katolickiej, a szczególnie „Gościa Niedzielnego” w cenie 8.00zł, w którym warto przeczytać o etapie diecezjalnym Synodu Biskupów w diecezjach polskich; o Edmundzie Wojtyle (starszym bracie Jana Pawła II) i najnowszej jego biografii autorstwa Mileny Kindziuk; a także o rozpoczęciu roku szkolnego i o tym jakie zmiany czekają uczniów w polskich szkołach. Zachęcam do lektury!

20. Wszystkim solenizantom i jubilatom nadchodzącego tygodnia składam najserdeczniejsze życzenia.