Parafia sadlinki

Parafia rzymskokatolicka p.w. Podwyższenia Krzyża Świętego
w Sadlinkach

 

Ogłoszenia parafialne na 23 niedzielę zwykłą, rok C                                             4.09.2022

 

 1. Dziękuje serdecznie za pomoc w sprzątaniu kościoła na dzisiejszą niedzielę, dziękuję za kwiaty, w tym tygodniu zapraszam p. Joannę Szarafińską, Anną Zubel, Marzenę Jesionowską.
 2. Dziękuje serdecznie dla Koła Różańcowego z Sadlinek i sympatykom za ofiarę na inwestycję w naszym kościele, za ofiary serdeczne Bóg zapłać.
 3. Dziękuje tym wszystkim osobom, które rozumiejąc potrzebę utrzymania parafii pomimo że nie uczestniczyły fizycznie we Mszy św. w minione niedzielę, złożyły ofiarę na utrzymanie parafii wpłacając na konto parafialne lub przynosząc na plebanię, za ofiary Bóg zapłać.
 4. Dzisiaj I niedziela miesiąca, wystawienie najświętszego sakramentu na wszystkich Mszach św. a po Mszy św. o godz. 9.30 zmiana tajemnic żywego różańca, zapraszam.
 5. Od dzisiejszej niedzieli, po wakacyjnej przerwie zapraszam dzieci na swoją Msze św. o godz. 11.30, również zapraszam dzieci po odbiór ziarenek z niedzielną ewangelią…
 6. Dzisiaj po Mszy św. o godz. 11.30 zapraszam rodziców dzieci z klas I szkoły podstawowej, które do sakramentu I komunii św. będą chciały przystąpić w 2024r.
 7. W czwartek przypada święto Narodzenia Najświętszej Maryi Panny, Matki Bożej Siewnej, błogosławieństwo ziarna pod zasiew na Mszy św. o godz. 17.00.
 8. Za tydzień po Mszy św. o godz. 11.30 zapraszam rodziców dzieci, które w tym roku szkolnym przystąpią do I komunii św., zapraszam.
 9. Zapraszam chłopców, którzy są i którzy chcieliby zostać ministrantami do służby przy ołtarzu na niedzielne Msze św. jak również w tygodniu.
 10. Odpust w naszej parafii odbędzie się w środę, 14 września, Msze św. o godz. 10.00 z nowenną do Matki Bożej Nieustającej Pomocy i o godz. 18.00 suma odpustowa z udziałem kapłanów z naszego dekanatu. O godz. 17.15 odbędzie się Droga Krzyżowa aleją brzóz, już teraz serdecznie zapraszam i proszę brać rolniczą o wieńce dożynkowe na nasz odpust i dożynki parafialne.
 11. Zachęcam do zamawiania intencji mszalnych.
 12. Zachęcam do modlitwy o pogodę dla rolników na czas żniw i o urodzaje.
 13. Na stronie internetowej naszej parafii został umieszczony artykuł p. Andrzeja Krupy pt. „Geneza i erygowanie parafii w Sadlinkach w 1973 roku”, zachęcam do lektury.
 14. Zakończyliśmy miesiąc sierpień, pragnę podać wydatki związane z funkcjonowaniem parafii: ofiary na utrzymanie kurii biskupiej i seminarium duchownego w Elblągu, śmieci na cmentarzu, prąd elektryczny, pracę przy drodze przeciwpożarowej, zaliczka, trwały pracę przy budynku gospodarczym, materiały budowlane, instalacja elektryczna, nowe 3 bramy garażowe, aktualizacja ksiąg obiektów budowlanych, trwają pracę przy prospekcie organowych, zaliczka. Dziękuje wszystkim osobom, które przyszły z pomocą fizyczną i finansową. Proszę o ofiary na tacę w przyszłą niedzielę z przeznaczeniem na prace inwestycyjno budowlane. Za zrozumienie serdeczne Bóg zapłać.
 15. Przypominam, że trwa rekrutacja na studia w Wyższym Seminarium Duchownym w Elblągu, a także na studia w Wydziale Teologii UWM w Olsztynie. Potrzebujemy nowych księży i nauczycieli religii. Dlatego nawiązując do dzisiejszego listu Księdza Biskupa Elbląskiego zwracam się do ludzi młodych: nie lękajcie się, nie bójcie się odpowiedzieć w sercu na zaproszenie Chrystusa! Jesienna rekrutacja trwać będzie od 1 do 15 września. Więcej informacje na stronie internetowej i Facebooku diecezji.
 16. Zachęcam do nabywania prasy katolickiej, a szczególnie „Gościa Niedzielnego” w cenie 8.00zł, w którym warto przeczytać o papieżu Janie Pawle I oraz jego bardzo krótkim pontyfikacie; o lekcjach religii w szkole które dla wielu dzieci i młodych są czasami jedyną możliwością doświadczenia wiary i spotkania z Bogiem; a także o filmie „Orlęta, Grodno 1939” opowiadającym o napaści sowietów na Polskę we wrześniu 1939 roku. Zachęcam do lektury!
 17. Wszystkim solenizantom i jubilatom nadchodzącego tygodnia składam najserdeczniejsze życzenia.
 18. W ostatnim okresie Pan Bóg powołał do siebie śp. Agnieszkę Góralską z Sadlinek, l. 45, w Jej intencji: Wieczny odpoczynek racz Jej dać. Panie…