Parafia sadlinki

Parafia rzymskokatolicka p.w. Podwyższenia Krzyża Świętego
w Sadlinkach

Ogłoszenia parafialne na 24 niedzielę zwykłą, rok C                                           11.09.2022

 

 1. Dziękuje serdecznie za pomoc w sprzątaniu kościoła na dzisiejszą niedzielę, dziękuję za kwiaty, w tym tygodniu zapraszam p. Andżelikę Kowalską, Łucję Zubel, Magdalenę Simson.

 

 1. Dziękuje serdecznie p. Grażynie Bukalskiej za dbałość o obrusy ołtarzowe, serdeczne Bóg zapłać…

 

 1. Dziękuje serdecznie dla p. Aliny i Jana Piskor, Aleksandry i Dominika Narraway, Stefanii Stromeckiej za pomoc w pracach porządkowych wokół kościoła i przy plebanii, serdeczne Bóg zapłać.

 

 1. Dziękuję dla p. Mieczysława Stromeckiego i Marka Bałdowskiego za dbałość o nasz cmentarz parafialny, serdeczne Bóg zapłać.

 

 1. Dziękuje za dzisiejsze ofiary na tacę z przeznaczeniem na prace inwestycyjno budowlane, obecnie z przeznaczeniem na nową drogę przeciwpożarową do naszego kościoła. Za wszelkie ofiary serdeczne Bóg zapłać.

 

 1. Dziękuje tym wszystkim osobom, które rozumiejąc potrzebę utrzymania parafii pomimo że nie uczestniczyły fizycznie we Mszy św. w minione niedzielę, złożyły ofiarę na utrzymanie parafii wpłacając na konto parafialne lub przynosząc na plebanię, za ofiary Bóg zapłać.

 

 1. Zapraszam dzieci na swoją Msze św. o godz. 11.30, również zapraszam dzieci po odbiór ziarenek z niedzielną ewangelią…

 

 1. Dzisiaj po Mszy św. o godz. 11.30 zapraszam rodziców dzieci, które w tym roku szkolnym przystąpią do I komunii św., zapraszam.

 

 1. Zapraszam chłopców, którzy są i którzy chcieliby zostać ministrantami do służby przy ołtarzu na niedzielne Msze św. jak również w tygodniu.

 

 1. A za tydzień po Mszy św. o godz. 11.30 zapraszam uczniów klas drugich szkół średnich i starszych na pierwsze po wakacjach spotkanie przygotowujące do przyjęcia sakramentu Bierzmowania. Zapraszam.

 

 1. Jutro, 12 września, obchodzimy wspomnienie Najświętszego Imienia Maryi oraz rocznicę Bitwy pod Wiedniem (1683).

 

 1. We wtorek wspomnienie św. Jana Chryzostoma, Doktora Kościoła.

 

 1. We wtorek, 13 września, zapraszam na piąte w tym roku Nabożeństwo Fatimskie. O godz. 19.30 Msza św., po niej różaniec fatimski i procesja z figurą Matki Bożej wokół kościoła aleją brzóz. Nasze modlitewne spotkanie zakończymy apelem jasnogórskim. Zapraszam wszystkich ze świecami do wspólnej modlitwy.

 

 1. W środę przypada Święto Podwyższenia Krzyża (jest to dzień szczególnej modlitwy o pokój dla Ukrainy z woli Rady Konferencji Episkopatów Europy).

  W naszej parafii obchodzimy Uroczystość Podwyższenia Krzyża Świętego, Odpust w naszej parafii i dożynki parafialne. Krzyż to znak zbawienia – znak mojej wiary. Czy za każdym razem, gdy go czynię, robię to z pełną świadomością? Wobec profanacji krzyża w wielu miejscach świata powinienem się zastanowić nad tym, jakie miejsce w moim życiu zajmuje Chrystusowy krzyż – znak zbawienia i zwycięstwa. Czy w moim domu, miejscu pracy jest dla niego godne miejsce?

  Msza św. odpustowa o godz. 18.00 pod przewodnictwem O. Grzegorza Kordek z Kwidzyna zakończona procesją eucharystyczną, poprzedzona Drogą krzyżową aleją brzóz o godz. 17.15, dodatkowa Msze św. o godz. 10.00, zapraszam, i proszę rolników o wieńce dożynkowe, które w dniu odpustu zostaną poświęcone i które wezmą udział w procesji oraz proszę naszych strażaków o pomoc w niesieniu baldachimu i chorągwi. Proszę również o kawałek ciasta na stół odpustowy.

 

 1. W czwartek – wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Bolesnej, w piątek – świętych męczenników papieża Korneliusza i biskupa Cypriana, w sobotę – św. Zygmunta Szczęsnego Felińskiego, arcybiskupa warszawskiego.

 

 1. W sobotę, 17 września, przypada 83 rocznica napaści ZSRR na Polskę w 1939r. Pamiętajmy o tej tragicznej karcie historii i módlmy się za wszystkich poległych na Wschodzie w obronie ojczyzny.

 

 1. Zachęcam do zamawiania intencji mszalnych.

 

 1. Zachęcam do modlitwy o pogodę dla rolników na czas żniw i o urodzaje.

 

 1. Proszę przy zamawianiu nowego pomnika na cmentarzu zadbać z wyprzedzeniem o pozwolenie na postawienie pomnika na grobach swoich bliskich i proszę uzgadniać wszelkie pracę budowlane na cmentarzu, szczególnie stawianie nowych ławeczek.

 

 1. Proszę również serdecznie, aby wszelkie nieczystości wrzucać do pojemników według ich przeznaczenia, i proszę aby do pojemników nie wrzucać ziemi. Przypominam również o odnowieniu dzierżawy tych grobów, które już przekroczyły okres 20 lat oraz o dopełnieniu formalności opiekuna grobów na naszym cmentarzu składając w kancelarii parafialnej deklarację dysponenta grobu.

 

 1. Na stronie internetowej naszej parafii został umieszczony artykuł p. Andrzeja Krupy pt. „Geneza i erygowanie parafii w Sadlinkach w 1973 roku”, zachęcam do lektury.

 

 1. Trwa rekrutacja do naszego seminarium duchownego w Elblągu. Cieszymy się z kandydatów, którzy już się zgłosili. W modlitwie prosimy Boga o otwartość serca i odwagę dla kolejnych.

 

 1. Zachęcam do nabywania prasy katolickiej, a szczególnie „Gościa Niedzielnego” w cenie 8.00zł, w którym warto przeczytać ciekawy wywiad z arcybiskupem Światosławem Szewczukiem – o trwającej na Ukrainie wojnie, a także wdzięczności Ukraińców wobec Polaków; poza tym ciekawe artykuły: o reparacjach wojennych od Niemiec oraz potrawach kuchni koreańskiej, które można łatwo przyrządzić w Polsce. Zachęcam do lektury!

 

 1. Wszystkim solenizantom i jubilatom nadchodzącego tygodnia składam najserdeczniejsze życzenia.

 

 1. W ostatnim okresie Pan Bóg powołał do siebie śp. Zbigniewa Zając z Białek, l. 44, w Jego intencji: Wieczny odpoczynek racz Mu dać. Panie…