Parafia sadlinki

Parafia rzymskokatolicka p.w. Podwyższenia Krzyża Świętego
w Sadlinkach

Ogłoszenia parafialne na 25 niedzielę zwykłą, rok C                                           18.09.2022

 

 1. Dziękuje serdecznie za pomoc w sprzątaniu kościoła na dzisiejszą niedzielę, dziękuję za ofiarę na świecę, w tym tygodniu zapraszam p. Renatę Piędziak, Marię Baumann, Annę Pietryka.

 

 1. Dziękuje serdecznie za ofiary zbierane na tacę tydzień temu na inwestycję w naszej parafii, obecnie z przeznaczeniem na drogę pożarową dla naszego kościoła, poszerzoną o 9 miejsc parkingowych dla wiernych uczęszczających do naszego kościoła, za ofiary serdeczne Bóg zapłać.

 

 1. Dziękuje tym wszystkim osobom, które rozumiejąc potrzebę utrzymania parafii pomimo że nie uczestniczyły fizycznie we Mszy św. w minione niedzielę, złożyły ofiarę na utrzymanie parafii wpłacając na konto parafialne lub przynosząc na plebanię, za ofiary Bóg zapłać.

 

 1. Dziękuję serdecznie za udekorowanie krzyża misyjnego przed kościołem, dziękuję serdecznie na ręce sołtysów Białek, Karpin, Olszanicy i Sadlinek za piękne wieńce dożynkowe na nasze parafialne dziękczynienie za plony, wszystkim za udział w uroczystościach odpustowych w naszej parafii, dziękuje za piękny śpiew, dziękuje za pomoc ministrantom w przebiegu drogi krzyżowej i Mszy św. oraz naszym strażakom za pomoc podczas procesji Eucharystycznej, dziękuję za pomoc w kuchni, dziękuje za wspaniałe ciasta, wszystkim serdecznie dziękuje.

 

 1. O.O. Franciszkanie z Gdyni serdecznie dziękują za przyjęcie Ich na nasz odpust parafialny i dziękują za wszelkie ofiary, które zostały złożone zakupując pamiątki oraz gadżety misyjne wystawione w namiocie. Za wszelkie dobro serdeczne Bóg zapłać.

 

 1. Zapraszam dzieci na swoją Msze św. o godz. 11.30, również zapraszam dzieci po odbiór ziarenek z niedzielną ewangelią…

 

 1. Zapraszam chłopców, którzy są i którzy chcieliby zostać ministrantami do służby przy ołtarzu na niedzielne Msze św. jak również w tygodniu.

 

 1. Dzisiaj po Mszy św. o godz. 11.30 zapraszam uczniów klas drugich szkół średnich i starszych na pierwsze po wakacjach spotkanie przygotowujące do przyjęcia sakramentu Bierzmowania. Zapraszam.

 

 1. A za tydzień po Mszy św. o godz. 11.30 zapraszam uczniów klas pierwszych szkół średnich na pierwsze po wakacjach spotkanie przygotowujące do przyjęcia sakramentu Bierzmowania. Zapraszam.

 

 1. Dziś, 18 września, przypada również święto Świętego Stanisława Kostki, patrona dzieci i młodzieży, głównego patrona Polski. Ze względu na przypadającą niedzielę nie jest ono celebrowane w liturgii. Naszą modlitwą otaczamy młode pokolenie, aby wzrastało w wierze i bliskości Pana, a w tym tygodniu, w środę, 21 września – święto św. Mateusza, Apostoła i Ewangelisty, a w piątek, 23 września – św. O. Pio z Pietrelciny, włoskiego kapucyna i stygmatyka.

 

 1. Zachęcam do zamawiania intencji mszalnych.

 

 1. Proszę przy zamawianiu nowego pomnika na cmentarzu zadbać z wyprzedzeniem o pozwolenie na postawienie pomnika na grobach swoich bliskich i proszę uzgadniać wszelkie pracę budowlane na cmentarzu, szczególnie stawianie nowych ławeczek.

 

 1. Proszę również serdecznie, aby wszelkie nieczystości wrzucać do pojemników według ich przeznaczenia, i proszę aby do pojemników nie wrzucać ziemi. Przypominam również o odnowieniu dzierżawy tych grobów, które już przekroczyły okres 20 lat oraz o dopełnieniu formalności opiekuna grobów na naszym cmentarzu składając w kancelarii parafialnej deklarację dysponenta grobu.

 

 1. Zachęcam do nabywania prasy katolickiej, a szczególnie „Gościa Niedzielnego” w cenie 8.00zł, w którym kolejna płyta z Biblią Audio, a także przeczytamy m. in. o tym, dlaczego śmierć Królowej Elżbiety II wywołała aż takie poruszenie na całym świecie. Zachęcam do lektury!

 

 1. Wielokrotnie w naszej parafii zbieraliśmy zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny, w tym roku również pragniemy włączyć się w akcję „Oczyść Dom i Świat z elektrośmieci – Zostań Patronem Polskich Misjonarzy”. Zużyty sprzęt proszę przywozić na parking przed kościołem w środę i w czwartek, 28 i 29 września, odbiór przez współpracującą firmę odbędzie się 30 września do godz. 14.00. Dochód przeznaczony jest na misje. Więcej informacji na plakacie i ulotkach w przedsionku kościoła.

 

 1. Wszystkim solenizantom i jubilatom nadchodzącego tygodnia składam najserdeczniejsze życzenia.