Parafia sadlinki

Parafia rzymskokatolicka p.w. Podwyższenia Krzyża Świętego
w Sadlinkach

 

Ogłoszenia parafialne na 27 niedzielę zwykłą, rok C                                             2.10.2022

 

 1. Dziękuje serdecznie za pomoc w sprzątaniu kościoła na dzisiejszą niedzielę, w tym tygodniu zapraszam p. Wisławę Marecką, Jolantę Grodzką, Marlenę Kalkowską.

 

 1. Dziękuje serdecznie p. Grażynie Bukalskiej za dbałość o obrusy ołtarzowe, serdeczne Bóg zapłać…

 

 1. Dziękuje tym wszystkim osobom, które rozumiejąc potrzebę utrzymania parafii pomimo że nie uczestniczyły fizycznie we Mszy św. w minione niedzielę, złożyły ofiarę na utrzymanie parafii wpłacając na konto parafialne lub przynosząc na plebanię, za ofiary Bóg zapłać.

 

 1. Zapraszam dzieci na swoją Msze św. o godz. 11.30, również zapraszam dzieci po odbiór ziarenek z niedzielną ewangelią…

 

 1. Zapraszam chłopców, którzy są i którzy chcieliby zostać ministrantami do służby przy ołtarzu na niedzielne Msze św. jak również w tygodniu.

 

 1. Dzisiaj I niedziela miesiąca, wystawienie najświętszego sakramentu na wszystkich Mszach św. a po Mszy św. o godz. 9.30 zmiana tajemnic żywego różańca, zapraszam.

 

 1. Trwa miesiąc październik, zapraszam do bardziej gorliwego odmawiania różańca, w naszej parafii nabożeństwa różańcowe od poniedziałku do soboty codziennie o godz. 16.30 a w niedzielę o godz. 9.00, zapraszam. Zachęcam też do odmawiania tej pięknej modlitwy w naszych domach – we wspólnocie rodzinnej. Osoby modlące się na różańcu mogą zyskać łaskę odpustu zupełnego, czyli darowanie kar czyśćcowych za grzechy. Taki odpust pod zwykłymi warunkami można zyskać, odmawiając jedną część różańca.

Zapraszam dzieci do czynnego włączania się w modlitwę różańcową w kościele.

 

 1. W rozpoczynającym się tygodniu wspominamy w liturgii: we wtorek – św. Franciszka z Asyżu, w środę – św. siostrę Faustynę Kowalską, w piątek wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Różańcowej, – święto Róż Różańcowych, którym dziękujemy za modlitwę w intencjach Kościoła Powszechnego i naszej parafii.

 

 1. W tym tygodniu przypada pierwszy piątek miesiąca. W godz. rannych będę odwiedzał chorych z sakramentami św. Okazja do spowiedzi od godz. 16.00, o 16.30 nabożeństwo Różańcowe, a o godz. 17.00 Msza św., w Olszanicy Msza św. o godz. 18.15.

 

 1. Za tydzień po Mszy św. o godz. 11.30 zapraszam rodziców dzieci, które w tym roku szkolnym przystąpią do I komunii św., a Mszy św. poświęcenie różańców dla dzieci, zapraszam.

 

 1. Zachęcam do zamawiania intencji mszalnych.

 

 1. Zakończyliśmy miesiąc wrzesień, pragnę podać wydatki związane z funkcjonowaniem parafii: ofiary na utrzymanie kurii biskupiej i seminarium duchownego w Elblągu, śmieci na cmentarzu, energia elektryczna, utrzymanie elektronicznego systemu zarządzania cmentarzem w internecie, trwają pracę przy dzwonnicy, obróbka miedziana z materiałem, wypłaciłem końcową zaległość za drogę przeciwpożarową, zakupiłem nową szafkę łazienkową w kościele i wymieniłem na nowy grzejnik w łazience przy zakrystii, doprowadziłem nowe zasilanie elektryczne na plebanię, zamontowany został nowy głaz żeliwny na cmentarzu nad zaworem wody, przywiezione zostały nowe okna do kaplicy w Olszanicy, zakupiłem 4 małe okienka na wieżę w kościele i jedno do budynku gospodarczego. Dziękuje wszystkim osobom, które przyszły z pomocą fizyczną i finansową. Proszę o ofiary na tacę w przyszłą niedzielę z przeznaczeniem na prace inwestycyjno budowlane. Za zrozumienie serdeczne Bóg zapłać.

 

 1. Proszę przy zamawianiu nowego pomnika na cmentarzu zadbać z wyprzedzeniem o pozwolenie na postawienie pomnika na grobach swoich bliskich i proszę uzgadniać wszelkie pracę budowlane na cmentarzu, szczególnie stawianie nowych ławeczek.

 

 1. Proszę również serdecznie, aby wszelkie nieczystości wrzucać do pojemników według ich przeznaczenia, i proszę aby do pojemników nie wrzucać ziemi. Przypominam również o odnowieniu dzierżawy tych grobów, które już przekroczyły okres 20 lat oraz o dopełnieniu formalności opiekuna grobów na naszym cmentarzu składając w kancelarii parafialnej deklarację dysponenta grobu.

 

 1. Zachęcam do nabywania prasy katolickiej, a szczególnie „Gościa Niedzielnego” w cenie 8.00zł, w którym warto zwrócić uwagę na wywiad z kard. Konradem Krajewskim, który opowiada o swojej ostatniej wizycie na Ukrainie, oraz na wspomnienie o zmarłym przed tygodniem Franciszku Pieczce. Również dzisiaj „Gość Ekstra” w cenie 12zł, poświęcony Bożemu Miłosierdziu i jego apostołce – św. Siostrze Faustynie Kowalskiej, której wspomnienie liturgiczne przypada 5 października, Zachęcam do lektury!

 

 1. Wielokrotnie w naszej parafii zbieraliśmy zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny. Dziękuję serdecznie tym wszystkim osobą, którzy włączyli się w akcję pomocy polskim misjonarzom dostarczając elektrośmieci na parking przed kościołem.

 

 1. Wszystkim solenizantom i jubilatom nadchodzącego tygodnia składam najserdeczniejsze życzenia.

 

 1. Jak zapewne wiemy, w środę po południu, 28 września 2022r., w szpitalu miejskim św. Jana Pawła II po długiej chorobie zmarł biskup senior Jan Styrna. Miał 81 lat. Ks. biskup był Pasterzem Diecezji Elbląskiej w latach 2003 – 2014, był drugim w historii biskupem elbląskim. Jego pogrzeb odbędzie się jutro o godz. 12.00 w katedrze św. Mikołaja w Elblągu, po Mszy św. złożenie ciała zmarłego Księdza Biskupa w krypcie biskupów. Polecajmy zmarłego ks. biskupa naszym modlitwom. Wieczny odpoczynek…..