Parafia sadlinki

Parafia rzymskokatolicka p.w. Podwyższenia Krzyża Świętego
w Sadlinkach

 

Ogłoszenia parafialne na 28 niedzielę zwykłą, rok C                                             9.10.2022

 

 1. Dziękuje serdecznie za pomoc w sprzątaniu kościoła na dzisiejszą niedzielę, dziękuję za kwiaty, w tym tygodniu zapraszam z ul. Kwidzyńskiej, p. Jolantę Grzyb, Grażynę Grzyb, Katarzynę Zmudczyńską.

 

 1. Dziękuje za dzisiejsze ofiary na tacę z przeznaczeniem na prace inwestycyjno budowlane, obecnie z przeznaczeniem na drogę przeciwpożarową dla naszego kościoła. Za wszelkie ofiary serdeczne Bóg zapłać.

 

 1. Dziękuje dla mieszkańców Olszanicy za całoroczną dbałość o czystość kaplicy w Olszanicy i wokół obejścia, oraz dziękuję za ofiarę na inwestycję parafialną w kaplicy w Olszanicy, serdeczne Bóg zapłać.

 

 1. Dziękuje tym wszystkim osobom, które rozumiejąc potrzebę utrzymania parafii pomimo że nie uczestniczyły fizycznie we Mszy św. w minione niedzielę, złożyły ofiarę na utrzymanie parafii wpłacając na konto parafialne lub przynosząc na plebanię, za ofiary Bóg zapłać.

 

 1. Trwa miesiąc październik, zapraszam do bardziej gorliwego odmawiania różańca, w naszej parafii nabożeństwa różańcowe od poniedziałku do soboty codziennie o godz. 16.30 a w niedzielę o godz. 9.00, zapraszam. Zachęcam też do odmawiania tej pięknej modlitwy w naszych domach – we wspólnocie rodzinnej. Osoby modlące się na różańcu mogą zyskać łaskę odpustu zupełnego, czyli darowanie kar czyśćcowych za grzechy. Taki odpust pod zwykłymi warunkami można zyskać, odmawiając jedną część różańca.
  Zapraszam dzieci do czynnego włączania się w modlitwę różańcową w kościele.

 

 1. Dzisiaj po Mszy św. o godz. 11.30 zapraszam rodziców dzieci, które w tym roku szkolnym przystąpią do I komunii św., a Mszy św. poświęcenie różańców dla dzieci, zapraszam.

 

 1. A za tydzień po Mszy św. o godz. 11.30 zapraszam uczniów klas drugich szkół średnich i starszych na spotkanie przygotowujące do przyjęcia sakramentu Bierzmowania. Zapraszam.

 

 1. Od dzisiejszej niedzieli przy wyjściu z kościoła na stoliczku można pobrać koperty z kartkami na wypominki i Msze św. gregoriańską – zbiorową za wszystkich naszych ukochanych zmarłych, które po czytelnym wypisaniu proszę wrzucać do skrzyneczki przed ołtarzem.

 

 1. W czwartek, 13 października, zapraszamy na ostatnie w tym roku Nabożeństwo Fatimskie. O godz. 19.30 Msza św., po niej różaniec fatimski i procesja z figurą Matki Bożej wokół kościoła aleją brzóz. Nasze modlitewne spotkanie zakończymy apelem jasnogórskim. Zapraszam wszystkich ze świecami do wspólnej modlitwy.

 

 1. W piątek będziemy obchodzić Dzień Edukacji Narodowej. Wszystkim, którym leży na sercu dobre wychowanie młodego pokolenia, szczególnie rodzicom, nauczycielom, wychowawcom, katechetom, życzymy Bożego błogosławieństwa, radości i satysfakcji w ich służbie i pracy, przede wszystkim wytrwałości i mocy Ducha Świętego na każdy dzień.

 

 1.  Od 2004 roku w Polsce, 15 października, w tym roku w sobotę, obchodzony jest jako dzień dziecka utraconego. Wszystkich rodziców i bliskich, którzy przeżyli to trudne i bolesne doświadczenie utraty zapraszam tego dnia do naszego kościoła. W cierpieniu, jako ludzie, a tym bardziej jako chrześcijanie, pragniemy być razem i iść razem dalej.

 

 1. Za tydzień niedziela papieska. Przy okazji XXII Dnia Papieskiego „Blask prawdy” przy wyjściu z kościoła zbierane będą ofiary na stypendia dla młodzieży wspieranej przez „Dzieło Trzeciego Tysiąclecia”. Za ofiary serdeczne Bóg zapłać.

 

 1. Zachęcam do zamawiania intencji mszalnych.

 

 1. Proszę przy zamawianiu nowego pomnika na cmentarzu zadbać z wyprzedzeniem o pozwolenie na postawienie pomnika na grobach swoich bliskich i proszę uzgadniać wszelkie pracę budowlane na cmentarzu, szczególnie stawianie nowych ławeczek.

 

 1. Proszę również serdecznie, aby wszelkie nieczystości wrzucać do pojemników według ich przeznaczenia, i proszę aby do pojemników nie wrzucać ziemi. Przypominam również o odnowieniu dzierżawy tych grobów, które już przekroczyły okres 20 lat oraz o dopełnieniu formalności opiekuna grobów na naszym cmentarzu składając w kancelarii parafialnej deklarację dysponenta grobu.

 

 1. Zachęcam do nabywania prasy katolickiej, a szczególnie „Gościa Niedzielnego” w cenie 8.00zł, w którym warto zwrócić szczególną uwagę na tekst będący odpowiedzią na akcję, której celem jest przekonanie uczniów i rodziców do rezygnacji z lekcji religii. Zachęcam do lektury!

 

 1. Rozpoczął się jesienny czas ogrzewania mieszkań. W naszych domach pali się węglem i drewnem. Istnieje niebezpieczeństwo zatrucia się, gdy piece lub urządzenia grzewcze są niesprawne. Dla bezpieczeństwa własnego i najbliższych należy dokonać przeglądu instalacji i niezbędnych napraw.

 

 1. Wszystkim solenizantom i jubilatom nadchodzącego tygodnia składam najserdeczniejsze życzenia.