Parafia sadlinki

Parafia rzymskokatolicka p.w. Podwyższenia Krzyża Świętego
w Sadlinkach

 

Ogłoszenia parafialne na 29 niedzielę zwykłą, rok C                                           16.10.2022

 

 1. Dziękuje serdecznie za pomoc w sprzątaniu kościoła na dzisiejszą niedzielę, dziękuję za ofiarę na świecę, w tym tygodniu zapraszam z ul. Zdrojowej, p. Sylwię Rosziewską, Joannę Śliwińską, Ewę Szymańską
   
 2. Dziękuje serdecznie za ofiary zbierane na tacę tydzień temu na inwestycję w naszej parafii, obecnie z przeznaczeniem na drogę pożarową dla naszego kościoła, poszerzoną o 9 miejsc parkingowych dla wiernych uczęszczających do naszego kościoła, za ofiary serdeczne Bóg zapłać.
   
 3. Dziękuje tym wszystkim osobom, które rozumiejąc potrzebę utrzymania parafii pomimo że nie uczestniczyły fizycznie we Mszy św. w minione niedzielę, złożyły ofiarę na utrzymanie parafii wpłacając na konto parafialne lub przynosząc na plebanię, za ofiary Bóg zapłać.
   
 4. Trwa miesiąc październik, zapraszam do bardziej gorliwego odmawiania różańca, w naszej parafii nabożeństwa różańcowe od poniedziałku do soboty codziennie o godz. 16.30 a w niedzielę o godz. 9.00, zapraszam. Zachęcam też do odmawiania tej pięknej modlitwy w naszych domach – we wspólnocie rodzinnej. Osoby modlące się na różańcu mogą zyskać łaskę odpustu zupełnego, czyli darowanie kar czyśćcowych za grzechy. Taki odpust pod zwykłymi warunkami można zyskać, odmawiając jedną część różańca.
  Zapraszam dzieci do czynnego włączania się w modlitwę różańcową w kościele.
   
 5. Dzisiaj po Mszy św. o godz. 11.30 zapraszam uczniów klas drugich szkół średnich i starszych na spotkanie przygotowujące do przyjęcia sakramentu Bierzmowania. Zapraszam.
   
 6. A za tydzień po Mszy św. o godz. 11.30 zapraszam uczniów klas pierwszych szkół średnich na pierwsze po wakacjach spotkanie przygotowujące do przyjęcia sakramentu Bierzmowania. Zapraszam.
   
 7. W rozpoczynającym się tygodniu wspominamy w liturgii: we wtorek – św. Łukasza Ewangelistę – patrona lekarzy i pracowników służby zdrowia, którym składamy nasze serdeczne życzenia błogosławieństwa Bożego; w środę – wspomnienie – bł. ks. Jerzego Popiełuszki – kapłana, kapelana Solidarności, męczennika; w czwartek – św. Jana Kantego, w sobotę – wspomnienie św. Jana Pawła II – papieża.
   
 8. Zbliża się listopad, miesiąc szczególnej pamięci o naszych zmarłych. Przy wyjściu z kościoła na stoliczku można pobrać koperty z kartkami na wypominki i Msze św. gregoriańską – zbiorową za wszystkich naszych ukochanych zmarłych, które po czytelnym wypisaniu proszę wrzucać do skrzyneczki przed ołtarzem.
   
 9. Dziś w całym kraju obchodzimy XXII Dzień Papieski „Blask prawdy”. Ofiary składane do puszek przy drzwiach kościoła są przeznaczone na Fundację Dzieło Nowego Tysiąclecia, czyli na stypendia dla utalentowanej młodzieży, pochodzącej często z mniej zamożnych rodzin. Jest to żywy pomnik budowany przez nas ku czci św. Jana Pawła II. Za ofiary serdeczne Bóg zapłać.
   
 10. Zachęcam do zamawiania intencji mszalnych.
   
 11. Proszę przy zamawianiu nowego pomnika na cmentarzu zadbać z wyprzedzeniem o pozwolenie na postawienie pomnika na grobach swoich bliskich i proszę uzgadniać wszelkie pracę budowlane na cmentarzu, szczególnie stawianie nowych ławeczek.
   
 12. Proszę również serdecznie, aby wszelkie nieczystości wrzucać do pojemników według ich przeznaczenia, i proszę aby do pojemników nie wrzucać ziemi. Przypominam również o odnowieniu dzierżawy tych grobów, które już przekroczyły okres 20 lat oraz o dopełnieniu formalności opiekuna grobów na naszym cmentarzu składając w kancelarii parafialnej deklarację dysponenta grobu.
   
 13. Zachęcam do nabywania prasy katolickiej, a szczególnie „Gościa Niedzielnego” w cenie 8.00zł, w którym warto zwrócić szczególną uwagę na artykuły np. o bł. Natalii Tułasiewicz – patronce polskich nauczycieli; o bólu i cierpieniu rodziców którzy utracili swoje dziecko przed jego narodzeniem, a także o sposobach okazywania im pomocy; o papieżu Janie Pawle II i jego zasługach dla oddalenia wojny nuklearnej przed 60-u laty. Zachęcam do lektury!
   
 14. Wszystkim solenizantom i jubilatom nadchodzącego tygodnia składam najserdeczniejsze życzenia.