Parafia sadlinki

Parafia rzymskokatolicka p.w. Podwyższenia Krzyża Świętego
w Sadlinkach

 

Ogłoszenia parafialne na 30 niedzielę zwykłą, rok C                                           23.10.2022

 

 1. Dziękuje serdecznie za pomoc w sprzątaniu kościoła na dzisiejszą niedzielę, dziękuję za kwiaty, dziękuję za ofiarę na świecę, w tym tygodniu zapraszam z ul. Kwidzyńskiej, p. Mirosławę Wasilczuk, Karolinę Wasilczuk, Joannę Wasilczuk.

 

 1. Dziękuje za ofiary na stypendia dla młodzieży otoczonej opieką przez „Dzieło Nowego Tysiąclecia”. Za ofiary serdeczne Bóg zapłać.

 

 1. Dziękuje tym wszystkim osobom, które rozumiejąc potrzebę utrzymania parafii pomimo że nie uczestniczyły fizycznie we Mszy św. w minione niedzielę, złożyły ofiarę na utrzymanie parafii wpłacając na konto parafialne lub przynosząc na plebanię, za ofiary Bóg zapłać.

 

 1. Dziękuje serdecznie za pomoc w grabieniu liści przy kościele, serdeczne Bóg zapłać.

 

 1. Dziś niedziela misyjna, która obchodzona jest pod hasłem: Będziecie moimi świadkami! Otwiera ona tydzień misyjny w Kościele.

 

 1. Dzisiaj po Mszy św. o godz. 11.30 zapraszam uczniów klas pierwszych szkół średnich na spotkanie przygotowujące do przyjęcia sakramentu Bierzmowania. Zapraszam.

 

 1. W piątek wspominamy w liturgii św. apostołów Szymona i Judę Tadeusza.

 

 1. Trwa miesiąc październik, zapraszam do bardziej gorliwego odmawiania różańca, w naszej parafii nabożeństwa różańcowe od poniedziałku do soboty codziennie o godz. 16.30 a w niedzielę o godz. 9.00, zapraszam. Zachęcam też do odmawiania tej pięknej modlitwy w naszych domach – we wspólnocie rodzinnej. Osoby modlące się na różańcu mogą zyskać łaskę odpustu zupełnego, czyli darowanie kar czyśćcowych za grzechy. Taki odpust pod zwykłymi warunkami można zyskać, odmawiając jedną część różańca.

  Zapraszam dzieci do czynnego włączania się w modlitwę różańcową w kościele.

 

 1. Zbliża się listopad, miesiąc szczególnej pamięci o naszych zmarłych. Przy wyjściu z kościoła na stoliczku można pobrać koperty z kartkami na wypominki i Msze św. gregoriańską – zbiorową za wszystkich naszych ukochanych zmarłych, które po czytelnym wypisaniu proszę wrzucać do skrzyneczki przed ołtarzem.

 

 1. Za tydzień po Mszach św. przez alumna z naszego Wyższego Seminarium Duchownego z Elbląga będzie rozprowadzany kalendarz na nowy rok 2023, zachęcam do nabywania.

 

 1. Przed uroczystością Wszystkich Świętych w naszej parafii był organizowany Korowód Świętych. Na czas pandemii zawiesiliśmy to wydarzenie. Obecnie pragnę zaproponować nową formułę tego wydarzenia, zapraszając wszystkie dzieci do naszego kościoła w przyszłą niedzielę na Msze św. o godz. 11.30 w przebraniu za swoich patronów, serdecznie zapraszam.

 

 1. Za tydzień, we wtorek, przypada 1 listopada, Uroczystość Wszystkich Świętych, jest to święto nakazane, porządek Mszy św. o godz. 7.30, na cmentarzu o godz. 11.00, a po Mszy św. procesja na cmentarzu i okazja do poświęcenia nowych pomników. Nie będzie Mszy św. wieczornej o godz. 17.00. Ofiary zbierane na cmentarzu oraz w kościele 1 i 2 listopada będą przeznaczone na prace inwestycyjne na cmentarzu, za które składam serdeczne Bóg zapłać

 

 1. Również po przerwie na czas pandemii wraz z p. Elżbietą Krajewską, Wójtem Gminy Sadlinki zapraszamy serdecznie wszystkich mieszkańców na koncert z okazji 104. rocznicy odzyskania przez Polskę Niepodległości, podczas którego wystąpi zespół estradowy ESKADRA z Miejskiego Domu Kultury w Myszkowie. Reprezentuje on weteranów i rezerwistów Wojska Polskiego. Podczas koncertu usłyszymy najpiękniejsze polskie pieśni patriotyczne, wojskowe i niepodległościowe. Koncert zaplanowany został na dzień święta Niepodległości, 11.11.2022 r. po Mszy św. o godz. 9.30. Zapraszamy.

 

 1. Zachęcam do zamawiania intencji mszalnych.

 

 1. Proszę przy zamawianiu nowego pomnika na cmentarzu zadbać z wyprzedzeniem o pozwolenie na postawienie pomnika na grobach swoich bliskich i proszę uzgadniać wszelkie pracę budowlane na cmentarzu, szczególnie stawianie nowych ławeczek.

 

 1. Proszę również serdecznie, aby wszelkie nieczystości wrzucać do pojemników według ich przeznaczenia, i proszę aby do pojemników nie wrzucać ziemi. Przypominam również o odnowieniu dzierżawy tych grobów, które już przekroczyły okres 20 lat oraz o dopełnieniu formalności opiekuna grobów na naszym cmentarzu składając w kancelarii parafialnej deklarację dysponenta grobu.

 

 1. Zachęcam do nabywania prasy katolickiej, a szczególnie „Gościa Niedzielnego” w cenie 8.00zł, w którym warto zwrócić szczególną uwagę na artykuły np. o terroryzmie Putina i stanie polskiej armii – opowiada gen. Roman Polko, o niezłomnych duchownych z czasach PRL-u, o siostrach betlejemitkach i ich klasztorze na wzgórzach niedaleko Jeziora Galilejskiego, a także o tym jak modlą się grekokatolicy. Do tego przepis na pieczony camembert z grzankami. Zachęcam do lektury!

 

 1. A w przyszłą niedzielę nastąpi zmiana czasu letniego na zimowy. Przesuwamy wskazówki zegara z godz. 3.00 na 2.00.

 

 1. Wszystkim solenizantom i jubilatom nadchodzącego tygodnia składam najserdeczniejsze życzenia.

 

 1. W ostatnim okresie Pan Bóg powołał do siebie śp. Ewę Choma z Karpin, l. 74, w Jej intencji: Wieczny odpoczynek racz Jej dać. Panie…