Parafia sadlinki

Parafia rzymskokatolicka p.w. Podwyższenia Krzyża Świętego
w Sadlinkach

Ogłoszenia parafialne na 31 niedzielę zwykłą, rok C                                           30.10.2022

 

 1. Dziękuje serdecznie za pomoc w sprzątaniu kościoła na dzisiejszą niedzielę, w tym tygodniu zapraszam z ul. Kwidzyńskiej, p. Jolantę Damaziak, Annę Rogala, Łukasza Berent, Justynę Grzywacz.

 

 1. Dziękuje tym wszystkim osobom, które rozumiejąc potrzebę utrzymania parafii pomimo że nie uczestniczyły fizycznie we Mszy św. w minione niedzielę, złożyły ofiarę na utrzymanie parafii wpłacając na konto parafialne lub przynosząc na plebanię, za ofiary Bóg zapłać.

 

 1. Dziękuje serdecznie za pomoc w grabieniu liści przy kościele, serdeczne Bóg zapłać.

 

 1. Dziękuje serdecznie p. Markowi Bałdowskiemu za pomoc w pracach porządkowych na cmentarzu. Bóg zapłać.

 

 1. Dziękuje serdecznie za waszą dbałość o nasz cmentarz parafialny, dziękuje, że tak wiele osób pięknie segreguje nieczystości na cmentarzu. Proszę, aby wszelkie śmieci wyrzucać do pojemników. Proszę, aby do pojemników nie wrzucać ziemi…

 

 1. Dziękuję p. Lucynie i Sławomirowi Kłos, za życzliwość i kompetencję przy dbałości o wywóz nieczystości z cmentarza, Bóg zapłać.

 

 1. Dzisiaj po Mszach św. przez alumna z naszego Wyższego Seminarium Duchownego z Elbląga będzie rozprowadzany kalendarz na nowy rok 2023, zachęcam do nabywania.

 

 1. Przed uroczystością Wszystkich Świętych w naszej parafii był organizowany Korowód Świętych. Na czas pandemii zawiesiliśmy to wydarzenie. Obecnie pragnę zaproponować nową formułę tego wydarzenia, zapraszając wszystkie dzieci dzisiaj do naszego kościoła na Msze św. o godz. 11.30 w przebraniu za swoich patronów, serdecznie zapraszam.

 

 1. Kończymy miesiąc październik, zapraszam jeszcze jutro na nabożeństwo różańcowe o godz. 16.30. Zapraszam dzieci do czynnego włączania się w modlitwę różańcową w kościele.

 

 1. Zbliża się listopad, miesiąc szczególnej pamięci o naszych zmarłych. Przy wyjściu z kościoła na stoliczku można pobrać koperty z kartkami na wypominki i Msze św. gregoriańską – zbiorową za wszystkich naszych ukochanych zmarłych, które po czytelnym wypisaniu proszę wrzucać do skrzyneczki przed ołtarzem.

 

 1. Przypominam również o odnowieniu dzierżawy tych grobów, które już przekroczyły okres 20 lat, jak również przypominam o podpisywaniu deklaracji opiekuna grobu z naszego cmentarza.

 

 1. We wtorek, przypada 1 listopada, Uroczystość Wszystkich Świętych, jest to święto nakazane, porządek Mszy św. o godz. 7.30, na cmentarzu o godz. 11.00, a po Mszy św. procesja na cmentarzu i okazja do poświęcenia nowych pomników. Nie będzie Mszy św. wieczornej o godz. 17.00. Ofiary zbierane na cmentarzu oraz w kościele 1 i 2 listopada będą przeznaczone na prace inwestycyjne na cmentarzu, za które składam serdeczne Bóg zapłać

 

 1. W środę, 2 listopada, wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych, dzień zaduszny. Msze św. o godz. 10.00 i 17.00, poprzedzone różańcem wypominkowym, rano o godz. 9.30 i wieczorem o godz. 16.30. Po Mszy św. o godz. 10.00 nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

 

 1. W dniach od 1 do 8 listopada można uzyskać odpust zupełny dla naszych zmarłych. Jedną z form jest np. pobożne nawiedzenie cmentarza i odmówienie modlitwy w tej intencji.

 

 1. Trzeba także spełnić zwykłe warunkami otrzymania odpustu, czyli być w stanie łaski uświęcającej, przyjąć Komunię Świętą, pomodlić się w intencjach wyznaczonych przez papieża, wykluczyć przywiązanie do jakiegokolwiek grzechu. Odpust można ofiarować wyłącznie za zmarłych.

 

 1. Różaniec, wypominki w naszym kościele codziennie w dni powszednie o godz. 16.30, a następnie Msza św. gregoriańska – zbiorowa za naszych drogich zmarłych poleconych modlitwą Kościoła – do rozpoczęcia adwentu, a więc do 26 listopada włącznie.

 

 1. W tym tygodniu przypada pierwszy piątek miesiąca. W godz. rannych będę odwiedzał chorych z sakramentami św. Okazja do spowiedzi codziennie od godz. 16.00, o 16.30 różaniec wypominkowy, a o godz. 17.00 Msza św.

 

 1. W I sobotę miesiąca, oddając cześć Niepokalanemu Sercu Najświętszej Maryi Panny różaniec wypominkowy o godz. 16.30, następnie Msza św. i nabożeństwo do Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny.

 

 1. Za tydzień I niedziela miesiąca, wystawienie najświętszego sakramentu na wszystkich Mszach św. a po Mszy św. o godz. 9.30 zmiana tajemnic żywego różańca, zapraszam.

 

 1. Również po przerwie na czas pandemii wraz z p. Elżbietą Krajewską, Wójtem Gminy Sadlinki zapraszamy serdecznie wszystkich mieszkańców na koncert z okazji 104. rocznicy odzyskania przez Polskę Niepodległości, podczas którego wystąpi zespół estradowy ESKADRA z Miejskiego Domu Kultury w Myszkowie. Reprezentuje on weteranów i rezerwistów Wojska Polskiego. Podczas koncertu usłyszymy najpiękniejsze polskie pieśni patriotyczne, wojskowe i niepodległościowe. Koncert zaplanowany został na dzień święta Niepodległości, 11.11.2022 r. po Mszy św. o godz. 9.30. Zapraszamy.

 

 1. Zachęcam do zamawiania intencji mszalnych.

 

 1. W dzisiejszym numerze „Gościa Niedzielnego” ciekawe artykuły: o świętych i o tym jak wspomagają nas w codzienności; o tym gdzie znajduje się niebo (czy jest ono w chmurach?), o sile i niezwykłej energii w działaniach kół gospodyń wiejskich w naszej ojczyźnie, do tego również przepis na marynowaną dynię. Zachęcamy do lektury!

 

 1. Wszystkim solenizantom i jubilatom nadchodzącego tygodnia składam najserdeczniejsze życzenia.

 

 1. W ostatnim okresie Pan Bóg powołał do siebie śp. Marię Drelich z Kwidzyna, kiedyś z Olszanicy, l. 86, śp. Stefania Długosz z Karpin, l. 88, śp. Janina Gładka z Białek, l. 93, w Ich intencji: Wieczny odpoczynek racz Im dać. Panie…