Parafia sadlinki

Parafia rzymskokatolicka p.w. Podwyższenia Krzyża Świętego
w Sadlinkach

 

Ogłoszenia parafialne na 32 niedzielę zwykłą, rok C                                             6.11.2022

 

 1. Dziękuje serdecznie za pomoc w sprzątaniu kościoła na dzisiejszą niedzielę, dziękuję za ofiarę na świecę, w tym tygodniu zapraszam z ul. Malinowej i Konwaliowej, p. Edytę Sawicką, Angelikę Hatalewicz, Grażynę Więcek.

 

 1. Dziękuje serdecznie p. Grażyny Bukalskiej za dbałość o obrusy ołtarzowe, Bóg zapłać…

 

 1. Dziękuje serdecznie p. Andrzejowi Poświata za ufundowanie kwiatów doniczkowych do naszego kościoła, Bóg zapłać…

 

 1. Dziękuje tym wszystkim osobom, które rozumiejąc potrzebę utrzymania parafii pomimo że nie uczestniczyły fizycznie we Mszy św. w minione niedzielę, złożyły ofiarę na utrzymanie parafii wpłacając na konto parafialne lub przynosząc na plebanię, za ofiary Bóg zapłać.

 

 1. Dziękuje serdecznie dla jakże wielu osób za pomoc w przygotowaniu i przebiegu Uroczystości Wszystkich Świętych na cmentarzu, dziękuje dla p. Marka Pietrzak za transport potrzebnych rzeczy do sprawowania liturgii na cmentarzu, dziękuję Markowi Bałdowskiemu, dziękuje za użyczenie nagłośnienia dla p. Pawła i Wojciecha Zadwornych, dziękuję ministrantom Andrzejowi Paśko, Markowi Piskor, Dominikowi Narraway, panu kościelnemu Janowi Piskor, panu organiście Adamowi Żmuda i p. Bożenie Radzik za użyczenie przenośnych organ i wielu osobom, które pomogły przed liturgią i następnie po liturgii pomogły posprzątać, za całe dobro serdeczne Bóg zapłać.

 

 1. Dziękuje za ofiary na tacę w dzień Wszystkich Świętych i w Dzień Zaduszny na inwestycję na cmentarzu, serdeczne Bóg zapłać.

 

 1. Dziękuje serdecznie za waszą dbałość o nasz cmentarz parafialny, dziękuje, że tak wiele osób pięknie segreguje nieczystości na cmentarzu. Proszę, aby wszelkie śmieci wyrzucać do pojemników. Proszę, aby do pojemników nie wrzucać ziemi…

 

 1. Przypominam również o odnowieniu dzierżawy tych grobów, które już przekroczyły okres 20 lat, jak również przypominam o podpisywaniu deklaracji opiekuna grobu z naszego cmentarza.

 

 1. Różaniec wypominki w naszym kościele w tym tygodniu codziennie w dni powszednie z wyjątkiem piątku, o godz. 16.30, a następnie Msza św. gregoriańska – zbiorowa za naszych drogich zmarłych poleconych modlitwą Kościoła – do rozpoczęcia adwentu, a więc do 26 listopada włącznie.

 

 1. W dalszym ciągu można zabrać ze sobą kartki wypominkowe wyłożone na stoliku przy wyjściu z kościoła i czytelnie wypełnione składać do skrzynki ustawionej przy ambonce.

 

 1. Zachęcam do korzystania ze spowiedzi św. przed każdą Mszą św., aby ofiarować odpust zupełny za swoich zmarłych do 8 listopada włącznie.
  Trzeba także spełnić zwykłe warunkami otrzymania odpustu, czyli być w stanie łaski uświęcającej, przyjąć Komunię Świętą, pomodlić się w intencjach wyznaczonych przez papieża, wykluczyć przywiązanie do jakiegokolwiek grzechu. Odpust można ofiarować wyłącznie za zmarłych.

 

 1. Dzisiaj I niedziela miesiąca, wystawienie najświętszego sakramentu na wszystkich Mszach św. a po Mszy św. o godz. 9.30 zmiana tajemnic żywego różańca, zapraszam.

 

 1. W piątek 11 listopada będziemy świętowali Narodowe Święto Niepodległości – 104. rocznicę odzyskania niepodległości przez Polskę. Pamiętajmy w modlitwach o wszystkich, którzy przelali krew w obronie wolności i niepodległości Ojczyzny. Na zakończenie każdej Mszy św. będziemy śpiewać pieśń „Boże coś Polskę”. Zapraszam szczególnie parafian w piątek 11 listopada na Msze św. o godz. 9.30 w intencji Ojczyzny. Zapraszam także na uroczyste świętowanie niepodległości nasze władze samorządowe, zapraszam poczty sztandarowe.

 

 1. Na dzień 11 listopada 2022 r. (piątek) Ks. bp Elbląski Jacek Jezierski udziela dyspensy od obowiązku zachowania wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych. Niniejsza dyspensa dotyczy diecezjan oraz osób, które w Narodowe Święto Niepodległości przebywają w granicach diecezji elbląskiej. Równocześnie proszę, pisze Biskup Elbląski, by wszyscy korzystający z dyspensy dobrowolnie, przy okazji, wsparli swoją ofiarą znajdujących się w potrzebie.

 

 1. Po przerwie na czas pandemii wraz z p. Elżbietą Krajewską, Wójtem Gminy Sadlinki zapraszamy serdecznie wszystkich mieszkańców na koncert z okazji 104. rocznicy odzyskania przez Polskę Niepodległości, podczas którego wystąpi zespół estradowy ESKADRA z Miejskiego Domu Kultury w Myszkowie. Reprezentuje on weteranów i rezerwistów Wojska Polskiego. Podczas koncertu usłyszymy najpiękniejsze polskie pieśni patriotyczne, wojskowe i niepodległościowe. Koncert zaplanowany został na dzień święta Niepodległości, 11.11.2022 r. po Mszy św. o godz. 9.30. Zapraszamy.

 

 1. Za tydzień po Mszy św. o godz. 11.30 zapraszam rodziców dzieci, które w tym roku szkolnym przystąpią do I komunii św., zapraszam.

 

 1. Zachęcam do zamawiania intencji mszalnych.

 

 1. Związek małżeński zamierzają zawrzeć następujące osoby:

  Zapowiedź I:
  Mateusz Kamiński, kawaler, Sadlinki, loco
  Marta Wojdan, panna, św. Jan Chrzciciel, Malbork

  Ktokolwiek wie o przeszkodach do zawarcia małżeństwa pomiędzy narzeczonymi proszony jest o kontakt z księdzem proboszczem.

 

 1. Zakończyliśmy miesiąc październik, pragnę podać wydatki związane z funkcjonowaniem parafii: Ofiary na utrzymanie kurii biskupiej i seminarium duchownego w Elblągu, śmieci na cmentarzu, energia elektryczna, nowe nagłośnienie na zewnątrz kościoła, zaliczka na pracę przy prospekcie organowym i remont chóru, robocizna, materiały pomocnicze, renowacja kielicha ołtarzowego, nagłośnienie cmentarza na Wszystkich Świętych. Dziękuje wszystkim osobom, które przyszły z pomocą fizyczną i finansową. Proszę o ofiary na tacę w przyszłą niedzielę z przeznaczeniem na prace inwestycyjno budowlane. Za zrozumienie serdeczne Bóg zapłać.

 

 1. Zachęcam do nabywania prasy katolickiej, a szczególnie „Gościa Niedzielnego” w cenie 8.00zł, w którym warto zwrócić szczególną uwagę na artykuły m.in. o różnych obliczach samotności, oraz o rosyjskiej antypolskiej narracji w polskich mediach. Zachęcam do lektury!

 

 1. Wszystkim solenizantom i jubilatom nadchodzącego tygodnia składam najserdeczniejsze życzenia.