Ogłoszenia parafialne na 33 niedzielę zwykłą, rok C                                           13.11.2022

1. Dziękuje serdecznie za pomoc w sprzątaniu kościoła na dzisiejszą niedzielę, dziękuję za ofiarę na świecę, w tym tygodniu zapraszam z ul. Konwaliowej, p. Olgę Osyf, Dorotę Pliszka, Ewę Pliszka.

1. Dziękuję serdecznie dla p. Wójt Gminy Sadlinki, p. Elżbiety Krajewskiej, za zorganizowanie w naszym kościele parafialnym koncertu zespołu estradowego ESKADRA z Miejskiego Domu Kultury z Myszkowa z okazji 104 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Serdeczne Bóg zapłać. Dziękuję wszystkim osobom zaangażowanym w przygotowanie i ugoszczenie artystów.

1. Dziękuje za dzisiejsze ofiary na tacę z przeznaczeniem na prace inwestycyjno budowlane. Za wszelkie ofiary serdeczne Bóg zapłać.

1. Dziękuje tym wszystkim osobom, które rozumiejąc potrzebę utrzymania parafii pomimo że nie uczestniczyły fizycznie we Mszy św. w minione niedzielę, złożyły ofiarę na utrzymanie parafii wpłacając na konto parafialne lub przynosząc na plebanię, za ofiary Bóg zapłać.

1. Dziś Światowy Dzień Ubogich, ustanowiony przez papieża Franciszka, a także Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym, który obchodzony jest w tym roku pod hasłem: Solidarni z Ukrainą! Na stoliku przy wyjściu z kościoła możemy złożyć ofiarę do koszyczka na rzecz chrześcijan na Ukrainie. Dziękuję za okazaną życzliwość i hojność serca.

1. Dzisiaj przypada również Światowy Dzień Pamięci o Ofiarach Wypadków Drogowych.

1. Dzisiaj po Mszy św. o godz. 11.30 zapraszam rodziców dzieci, które w tym roku szkolnym przystąpią do I komunii św., zapraszam.

1. Trwa  listopad, miesiąc szczególnej modlitwy za zmarłych. W naszym kościele codziennie w tygodniu o 16.30 gromadzimy się na różańcu, polecając zmarłych wypisanych na kartkach wypominkowych, a o 17.00 Msza św. gregoriańska zbiorowa za zmarłych. W dalszym ciągu można składać wypominki do skrzynki ustawionej przy ambonce. Różaniec wypominkowy do rozpoczęcia adwentu, a więc do 26 listopada włącznie.

1. A za tydzień po Mszy św. o godz. 11.30 zapraszam uczniów klas drugich szkół średnich i starszych na spotkanie przygotowujące do przyjęcia sakramentu Bierzmowania. Zapraszam.

1. W tym tygodniu wspominamy w liturgii: w środę – NMP Ostrobramską – Matkę Miłosierdzia, w czwartek – św. Elżbietę Węgierską, w piątek – bł. Karolinę Kózkównę.

1. Za tydzień Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata, a za dwa tygodnie Adwent.

Zapowiedź II:
    Mateusz Kamiński, kawaler, Sadlinki, loco
    Marta Wojdan, panna, św. Jan Chrzciciel, Malbork

1. Zachęcam do nabywania prasy katolickiej, a szczególnie „Gościa Niedzielnego” w cenie 8.00zł, w którym ostatnia już płyta z cyklu Biblia Audio, a na niej księgi Nowego Testamentu, oraz ciekawe artykuły: o bł. Marii Luizie Merket „śląskiej samarytance” i założycielce Zgromadzenia Sióstr św. Elżbiety; o polskich prezydentach na uchodźctwie, których szczątki doczesne spoczęły wczoraj w świątyni Opatrzności Bożej w Warszawie; o Halinie Konopackiej – złotej mistrzyni olimpijskiej; a także przepis na gołąbki w stylu azjatyckim. Zachęcam do lektury!

1. Wszystkim solenizantom i jubilatom nadchodzącego tygodnia składam najserdeczniejsze życzenia.

1. Solidarni z Kościołem Prześladowanym na Ukrainie wypowiadajmy z wiarą słowa modlitwy maryjnej: Pod Twoją obronę