Parafia sadlinki

Parafia rzymskokatolicka p.w. Podwyższenia Krzyża Świętego
w Sadlinkach

 

Ogłoszenia parafialne na 34 niedzielę zwykłą, rok C                                           20.11.2022

 

 1. Dziękuje serdecznie za pomoc w sprzątaniu kościoła na dzisiejszą niedzielę, dziękuję za ofiarę na świecę, w tym tygodniu zapraszam z ul. ul. Poziomkowej, p. Anetę Kufel, Aleksandrę Czepek, Agnieszkę Pomianowską, Martę Gadacz
   
 2. Dziękuje serdecznie za ofiary zbierane na tacę tydzień temu na inwestycję w naszej parafii, obecnie z przeznaczeniem na nowe ogrodzenie na cmentarzu, za ofiary serdeczne Bóg zapłać.
   
 3. Dziękuje tym wszystkim osobom, które rozumiejąc potrzebę utrzymania parafii pomimo że nie uczestniczyły fizycznie we Mszy św. w minione niedzielę, złożyły ofiarę na utrzymanie parafii wpłacając na konto parafialne lub przynosząc na plebanię, za ofiary Bóg zapłać.
   
 4. Dziękuje za ofiary z okazji Dnia Solidarności z Kościołem Prześladowanym, który obchodzony jest w tym roku pod hasłem: Solidarni z Ukrainą, po wszystkich Mszach św. udało się uzbierać 520zł, za ofiary serdeczne Bóg zapłać.
   
 5. Dziękuje serdecznie za pomoc w odśnieżaniu terenu przed kościołem i na parkingach, serdeczne Bóg zapłać.
   
 6. Dzisiaj Uroczystość Chrystusa Króla – święto ministrantów, lektorów. Służbie liturgicznej, Panu kościelnemu, Panu szafarzowi eucharystii, dziękujemy za ich posługę w kościele i życzymy błogosławieństwa Bożego!
   
 7. We wtorek dzień św. Cecylii patronki muzyków kościelnych. Panu Organiście Adamowi, pani Bożenie Radzik oraz osobom prowadzącym śpiew w naszym kościele składam podziękowania za ich posługę i życzę Bożego błogosławieństwa.
   
 8. W tym tygodniu, 25 listopada przypada 90. rocznica Wielkiego Głodu na Ukrainie. Wielki Głód na Ukrainie to jedna z najokrutniejszych zbrodni dokonanych przez reżim sowiecki. Jej kulminacja przypadła na lata 1932-1933.  Ludobójstwo dokonane przez Rosję pochłonęło – wg różnych szacunków – od 3 do 10 mln ofiar, w tym również Polaków. Modlimy się za ofiary tego okrutnego ludobójstwa, a dla sprawców o przebaczenie Boże.
   
 9. Dzisiaj po Mszy św. o godz. 11.30 zapraszam uczniów klas drugich szkół średnich i starszych na spotkanie przygotowujące do przyjęcia sakramentu Bierzmowania. Zapraszam.
   
 10. A za tydzień po Mszy św. o godz. 11.30 zapraszam uczniów klas pierwszych szkół średnich na spotkanie przygotowujące do przyjęcia sakramentu Bierzmowania. Zapraszam.
   
 11. Trwa  listopad, miesiąc szczególnej modlitwy za zmarłych. W naszym kościele codziennie w tygodniu o 16.30 gromadzimy się na różańcu, polecając zmarłych wypisanych na kartkach wypominkowych, a o 17.00 Msza św. gregoriańska zbiorowa za zmarłych. Różaniec wypominkowy do rozpoczęcia adwentu, a więc do 26 listopada włącznie.
   
 12. Za tydzień w niedzielę rozpoczynamy okres Adwentu, czyli czas przygotowania do Świąt Narodzenia Pańskiego. Już dziś zachęcam do podjęcia postanowień adwentowych, a także, na ile to będzie możliwe do udziału w Roratach, szczególnie dzieci z lampionami.
   
 13. Rekolekcje adwentowe w naszej parafii odbędą się po 1 niedzieli Adwentu, tj. od 28 listopada do 30 listopada, poniedziałek, wtorek i środa, które wygłosi ks. Krzysztof Sękuła z parafii bł. Michała Kozala w Ryjewie.
   
 14. Od przyszłej niedzieli rozpoczynamy rozprowadzanie opłatków na stół wigilijny. Proszę osoby, które dotychczas roznosiły opłatki, aby za tydzień po Mszach św. odbierały opłatki z kościoła. Ofiary składane z tej okazji przeznaczamy na ogrzewanie kościoła, za ofiary serdeczne Bóg zapłać.
   
 15. Również od przyszłej niedzieli zachęcam do nabywania świec Caritas, jako wigilijne dzieło pomocy dzieciom w cenie 10zł.
   
 16. Zachęcam do zamawiania intencji mszalnych.
   
 17. Związek małżeński zamierzają zawrzeć następujące osoby:
  Zapowiedź III:
  Mateusz Kamiński, kawaler, Sadlinki, loco
  Marta Wojdan, panna, św. Jan Chrzciciel, Malbork

  Ktokolwiek wie o przeszkodach do zawarcia małżeństwa pomiędzy narzeczonymi proszony jest o kontakt z księdzem proboszczem.
   
 18. Zachęcam do nabywania prasy katolickiej, a szczególnie „Gościa Niedzielnego” w cenie 8.00zł, w którym m.in. o podjętej przez 10 malarzy  inicjatywie próby namalowania obrazu Jezusa Miłosiernego, a także o fałszywych oskarżeniach wobec św. Jana Pawła II. Zachęcam do lektury!
   
 19. Wszystkim naszym parafianom i miłym gościom życzę dobrej niedzieli i błogosławionego tygodnia. Obchodzącym w tym tygodniu imieniny lub urodziny składam najserdeczniejsze życzenia.
   
 20. W ostatnim okresie Pan Bóg powołał do siebie śp. Adama Maliszewskiego z Olszanicy, l. 82, w Jego intencji: Wieczny odpoczynek racz Mu dać. Panie…