Parafia sadlinki

Parafia rzymskokatolicka p.w. Podwyższenia Krzyża Świętego
w Sadlinkach

 

Ogłoszenia parafialne na 1 niedzielę adwentu, rok A                                               27.11.22

 

 1. Dziękuje serdecznie za posprzątanie kościoła na dzisiejszą niedzielę, dziękuję za ofiarę na świecę, w tym tygodniu zapraszam z ul. Grzybowej i ul. Jagodowej, p. Kamilę Cyglicką, Małgorzatę Kuzimską, Mariolę Spryszyńską, Marlenę Kacprzyk.
   
 2. Dziękuje tym wszystkim osobom, które rozumiejąc potrzebę utrzymania parafii pomimo że nie uczestniczyły fizycznie we Mszy św. w minione niedzielę, złożyły ofiarę na utrzymanie parafii wpłacając na konto parafialne lub przynosząc na plebanię, za ofiary Bóg zapłać.
   
 3. Dziękuje serdecznie p. Grażynie Bukalskiej za dbałość o obrusy ołtarzowe, serdeczne Bóg zapłać…
   
 4. Dziękuje rodzicom dzieci komunijnych za ufundowanie wieńca adwentowego, serdeczne Bóg zapłać.

 

 1. Dziękuje serdecznie za wspólną modlitwę za naszych zmarłych poleconych w wypominkach i Mszy św. zbiorowej w miesiącu listopadzie poleconych modlitwie Kościoła. Bóg zapłać za wszelkie ofiary składane z tej okazji na utrzymanie parafii.
   
 2. Pielgrzymi grupy Pomezania Kwidzyn, którzy w tym roku wędrowali pieszo na Jasną Górę, serdecznie dziękują wspólnocie Parafii Podwyższenia Krzyża Św. w Sadlinkach za pomoc w przygotowaniu tegorocznej pielgrzymki i zapraszają do obejrzenia mini-wystawy zdjęć, które obrazują trudy i radości codziennego pielgrzymowania.
  Miłego oglądania.
   
 3. Rozpoczynamy okres adwentu w naszym życiu, nasz osobisty czas przygotowania do świąt Bożego Narodzenia. Niech to będzie czas szczególny.
   
 4. Od dzisiejszej niedzieli zachęcam do nabywania świec Caritas rozprowadzanych w cenie 10zł, jako wigilijne dzieło pomocy dzieciom, również można nabyć płytę Cd z kolędami w wykonaniu dzieci z parafii Klewki, gdzie posługuję p. Henryka Chudzik, pochodząca z Białek, płyta w cenie 15zł
 1. Również od dzisiejszej niedzieli można nabywać opłatki na stół wigilijny. Proszę osoby, które dotychczas roznosiły opłatki, aby odbierały opłatki z kościoła. Jeśli dzisiaj lub jutro nikt nie odwiedzi w waszych domach z opłatkiem, to wówczas można opłatki odbierać w zakrystii lub kancelarii parafialnej. Ofiary składane z tej okazji przeznaczamy na ogrzewanie kościoła, za ofiary serdeczne Bóg zapłać.
   
 2. Dzisiaj po Mszy św. o godz. 11.30 zapraszam uczniów klas pierwszych szkół średnich na spotkanie przygotowujące do przyjęcia sakramentu Bierzmowania. Zapraszam.
   
 3. Od Jutra będziemy przeżywać rekolekcję adwentowe, które przeprowadzi ks. Krzysztof Sękuła z parafii bł. Michała Kozala w Ryjewie.
   
 4. Spotkania rekolekcyjne w poniedziałek, wtorek i w środę o 10.00 dla dorosłych, o 16.00 dla dzieci ze szkoły podstawowej i o 18.00 dla młodzieży i dorosłych.
   
 5. Okazja do spowiedzi w poniedziałek, wtorek i w środę przed każdą Mszą św. Bardzo proszę tak sobie zorganizować czas, aby znaleźć chwilę czasu w te trzy dni rekolekcyjne, zapraszam. Dzieci, które praktykują I piątki miesiąca, proszę aby potwierdziły spowiedź w czasie rekolekcji, również kandydaci do sakramentu Bierzmowania proszę o potwierdzenie odbytej spowiedzi.
   
 6. Proszę również o kawałek ciasta na stół rekolekcyjny
   
 7. W okresie Adwentu zapraszam na Msze św. Roratnią ku czci Najświętszej Maryi Panny, w tym tygodniu w czwartek o godz. 17.00, dzieci zapraszam do świątyni z lampionami.
   
 8. W tym tygodniu obchodzimy pierwszy piątek miesiąca. W godz. rannych będę odwiedzał chorych, okazja do spowiedzi od godz. 16.00, Msza św. o Sercu Pana Jezusa o godz. 17.00.
   
 9. W I sobotę miesiąca, oddając cześć Niepokalanemu Sercu Najświętszej Maryi Panny wspólny różaniec o godz. 16.30, następnie Msza św. i nabożeństwo do Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny o godz. 17.00
   
 10. W rozpoczynającym się tygodniu wspominamy: w środę – św. Andrzeja apostoła, w sobotę – św. Franciszka Ksawerego, a za tydzień w niedzielę – św. Barbarę.
   
 11. Za tydzień I niedziela miesiąca, zmiana tajemnic Żywego Różańca po Mszy św. o godz. 9.30, i wystawienie Najświętszego sakramentu na wszystkich Mszach św., zapraszam.
   
 12. Za tydzień przy drzwiach kościoła zbiórka do koszyczka na pomoc Kościołowi na Wschodzie, szczegóły na plakacie w kruchcie kościoła.
   
 13. Związek małżeński zamierzają zawrzeć następujące osoby:
  Zapowiedź I:
  Zdzisław Berent, wdowiec, Sadlinki, loco
  Danuta Mazur, z d. Gąsior, wdowa, Sadlinki, loco

  Ktokolwiek wie o przeszkodach do zawarcia małżeństwa pomiędzy narzeczonymi proszony jest o kontakt z księdzem proboszczem.
   
 14. Zachęcam do nabywania prasy katolickiej, a szczególnie „Gościa Niedzielnego” w cenie 8.00zł, w którym polecam artykuł o tym, kto chce zakazać spowiedzi dzieci i dlaczego to bardzo niedobry pomysł. Dołączony jest jako dodatek kalendarz ścienny z wizerunkami polskich świętych. Zachęcam do lektury! Czytajmy prasę katolicką.
   
 15. Zachęcam do zamawiania intencji mszalnych.
   
 16. Mamy już ogrzewamy kościół, proszę zamykać drzwi w czasie nabożeństw.
   
 17. Wszystkim parafianom i miłym gościom życzę dobrej niedzieli i błogosławionego tygodnia. Obchodzącym w tym tygodniu imieniny lub urodziny składam najserdeczniejsze życzenia.