Parafia sadlinki

Parafia rzymskokatolicka p.w. Podwyższenia Krzyża Świętego
w Sadlinkach

Ogłoszenia parafialne na 2 niedzielę adwentu, rok C                                                        5.12.21

 

 1. W minionym tygodniu kościół nie był sprzątany, w tym tygodniu zapraszam z ul. Strumykowej, p. Brygidę Formela, Agnieszkę Olewińską, Karolinę Błaszczuk.
   
 2. Dziękuje tym wszystkim osobom, które rozumiejąc potrzebę utrzymania parafii pomimo że nie uczestniczyły fizycznie we Mszy św. w minione niedzielę, złożyły ofiarę na utrzymanie parafii wpłacając na konto parafialne lub przynosząc na plebanię, za ofiary Bóg zapłać.
   
 3. W minionym tygodniu przeżywaliśmy rekolekcje adwentowe. Moje serdeczne podziękowanie wam wszystkim za udział, za korzystanie z sakramentów św. Dziękuje za pomoc w kuchni, i w kościele, dziękuje za ciasto. Wszystkim za wszystko składam serdeczne Bóg zapłać.
   
 4. Dziękuje serdecznie za pomoc w odśnieżaniu terenu przed kościołem i na parkingach, serdeczne Bóg zapłać.
   
 5. Dzisiaj I niedziela miesiąca, zmiana tajemnic Żywego Różańca po Mszy św. o godz. 9.30, i wystawienie Najświętszego sakramentu na wszystkich Mszach św., zapraszam.
   
 6. Obchodzimy dziś XXIII. Dzień modlitwy i pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie. Przy wyjściu z kościoła można złożyć ofiarę do koszyczka wspierając misjonarzy oraz wspólnoty parafialne na Syberii, Ukrainie, Kazachstanie, czy w innych miejscach na Wschodzie.
   
 7. W rozpoczynającym się tygodniu wspominamy w liturgii: we wtorek – św. Mikołaja – biskupa, patrona Elbląga; w środę – św. Ambrożego – patrona pszczelarzy.
   
 8. W czwartek przypada Uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny. Z uroczystością jest również związania tak zwana „Godzina łaski” lub „Godzina Święta”. I choć w wielu parafiach przyjęło się już nabożeństwo zwane “Godziną Łaski”, to niewiele osób w naszym kraju słyszało o objawieniach Matki Bożej w Montichiari – Fontanelle, mimo iż wizerunek Matki Bożej – Róży Duchownej jest powszechnie znany. Godzina łaski przypada na dzień 8 grudnia – między godziną 12 a 13. U jej początków są właśnie objawienia Matki Bożej Róży Duchownej we włoskim Montichiari. To właśnie w tym miejscu Maryja wyraziła pragnienie, by nazywać ją Różą Duchowną. Powierniczką Jej objawień była Pierina Gilli, pielęgniarka z miejscowego szpitala, której Święta Dziewica przekazała, by w dzień jej Niepokalanego Poczęcia, 8 grudnia, obchodzono Godzinę Łaski.

  Dzięki modlitwie w tej godzinie ześlę wiele łask dla duszy i ciała. Będą masowe nawrócenia. Dusze zatwardziałe i zimne jak marmur poruszone będą łaską Bożą i znów staną się wierne i miłujące Boga. – zapowiedziała Pierinie Maryja – Pan, mój Boski Syn Jezus, okaże wielkie miłosierdzie, jeżeli dobrzy ludzie będą się modlić za bliźnich. Jest moim życzeniem, aby ta Godzina była rozpowszechniona. Wkrótce ludzie poznają wielkość tej Godziny Łaski. Jeśli ktoś nie może w tym czasie przyjść do kościoła, niech modli się w domu”.

  Forma modlitwy w Godzinie Łaski jest dowolna. Szczególnie ważna jest modlitwa za grzeszników i uczczenie Maryi jako Róży Mistycznej i Matki Kościoła. Można spędzić ten czas na różańcu, można z litanią do Niepokalanego Poczęcia NMP.

  W naszym kościele Msza św. o godz. 11.30, a następnie okazja do modlitwy przy wystawionym najświętszym sakramencie do  godz. 13.00, zapraszam.
   
 9. W tym tygodniu spowiadam w dekanacie: w poniedziałek, wtorek i środa Msza św. o godz. 8.00, w czwartek o 11.30, w piątek o 17.00 i w sobotę Msza św. o godz. 8.00.
   
 10. Trwa Adwent, czas przygotowania na przyjście Chrystusa. Zapraszam na Roraty, czyli Mszę św. o Najświętszej Maryi Pannie w okresie Adwentu, którą odprawiam w naszym kościele zawsze jak jest Msza św. rano oraz w tym tygodniu w piątek o godz. 17.00, dzieci zapraszam z lampionami.
   
 11. Za tydzień po Mszy św. o godz. 11.30 zapraszam rodziców dzieci, które w tym roku szkolnym przystąpią do I komunii św. Również za tydzień poświęcenie medalików dla dzieci.

 

 1. Zachęcam do nabywania świec Caritas rozprowadzanych w cenie 10zł, jako wigilijne dzieło pomocy dzieciom, również można nabyć płytę Cd z kolędami w wykonaniu dzieci z parafii Klewki, gdzie posługuję p. Henryka Chudzik, pochodząca z Białek, płyta w cenie 15zł
   
 2. Również po Mszach św. można nabywać w zakrystii opłatki na stół wigilijny. Ofiary składane z tej okazji przeznaczamy na ogrzewanie kościoła, za ofiary serdeczne Bóg zapłać.
   
 3. Związek małżeński zamierzają zawrzeć następujące osoby:

  Zapowiedź II:
  Zdzisław Berent, wdowiec, Sadlinki, loco
  Danuta Mazur, z d. Gąsior, wdowa, Sadlinki, loco

  Ktokolwiek wie o przeszkodach do zawarcia małżeństwa pomiędzy narzeczonymi proszony jest o kontakt z księdzem proboszczem.
   
 4. Zachęcam do nabywania prasy katolickiej, a szczególnie „Gościa Niedzielnego” w cenie 8zł. W dzisiejszym numerze polecamy artykuł o tym, czy można wierzyć w Boga, nie wierząc w Kościół. Zachęcam do lektury! Czytajmy prasę katolicką.
   
 5. Zachęcam do zamawiania intencji mszalnych.
   
 6. Mamy już ogrzewamy kościół, proszę zamykać drzwi w czasie nabożeństw.
   
 7. Zakończyliśmy miesiąc listopad, pragnę podać wydatki związane z funkcjonowaniem parafii: ofiary na utrzymanie kurii i seminarium duchownego, śmieci na cmentarzu, rachunki za prąd, trwają prace przy ogrodzeniu cmentarza.

  Dziękuje wszystkim osobom, które przyszły z pomocą fizyczną i finansową. Proszę o ofiary na tacę w przyszłą niedzielę z przeznaczeniem na prace inwestycyjno budowlane. Za zrozumienie serdeczne Bóg zapłać.  
   
 8. Wszystkim parafianom i miłym gościom życzę dobrej niedzieli i błogosławionego tygodnia. Obchodzącym w tym tygodniu imieniny lub urodziny składam najserdeczniejsze życzenia.