Parafia sadlinki

Parafia rzymskokatolicka p.w. Podwyższenia Krzyża Świętego
w Sadlinkach

Ogłoszenia parafialne na 3 niedzielę adwentu, rok A                                                        11.12.22

 

 1. Dziękuje serdecznie za posprzątanie kościoła na dzisiejszą niedzielę, dziękuję za ofiarę na świecę, w tym tygodniu zapraszam z ul. Jagodowej i ul. Strumykowej, p. Magdalenę Gulgowską, Romanę Sulot, Izabelę Mrugała, Wiolettę Legiewicz.
   
 2. Dziękuje tym wszystkim osobom, które rozumiejąc potrzebę utrzymania parafii pomimo że nie uczestniczyły fizycznie we Mszy św. w minione niedzielę, złożyły ofiarę na utrzymanie parafii wpłacając na konto parafialne lub przynosząc na plebanię, za ofiary Bóg zapłać.
   
 3. Dziękuję serdecznie za ofiary do koszyczka z okazji dnia modlitwy i pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie, za ofiary serdeczne Bóg zapłać.
   
 4. Dziękuje za dzisiejsze ofiary na tacę z przeznaczeniem na prace inwestycyjno – budowlane. Za wszelkie ofiary serdeczne Bóg zapłać.
   
 1. Dzisiaj po Mszy św. o godz. 11.30 zapraszam rodziców dzieci, które w tym roku szkolnym przystąpią do I komunii św. Na Mszy św. poświęcenie medalików dla dzieci.
   
 1. Trwa Adwent, czas przygotowania na przyjście Chrystusa. Zapraszam na Roraty, czyli Mszę św. o Najświętszej Maryi Pannie w okresie Adwentu, którą odprawiam w naszym kościele zawsze jak jest Msza św. rano oraz w tym tygodniu w piątek o godz. 17.00, dzieci zapraszam z lampionami.
   
 2. We wtorek, 13 grudnia, 41 rocznica wprowadzenia stanu wojennego, a za tydzień w niedzielę, 18 grudnia, 52 rocznica protestów robotniczych w Elblągu. Pamiętamy i modlimy się o pokój dla naszej Ojczyzny.
   
 3. We wtorek wspominamy w liturgii św. Łucję – patronkę ociemniałych i proszących o pomoc w chorobach oczu, w środę – wspomnienie św. Jana od Krzyża – kapłana i doktora Kościoła.
   
 1. Od soboty 17 grudnia rozpoczyna się druga część w liturgii Adwentu. Dni tego okresu są poświęcone bezpośredniemu przygotowaniu do Bożego Narodzenia, mają charakter maryjny.
   
 1. A za tydzień po Mszy św. o godz. 11.30 zapraszam uczniów klas drugich szkół średnich i starszych oraz uczniów klas pierwszych szkół średnich na spotkanie przygotowujące do przyjęcia sakramentu Bierzmowania. Zapraszam.
   
 2. Zachęcam do nabywania świec Caritas rozprowadzanych w cenie 10zł, jako wigilijne dzieło pomocy dzieciom, również można nabyć płytę Cd z kolędami w wykonaniu dzieci z parafii Klewki, gdzie posługuję p. Henryka Chudzik, pochodząca z Białek, płyta w cenie 15zł
   
 3. Również po Mszach św. można nabywać w zakrystii opłatki na stół wigilijny. Ofiary składane z tej okazji przeznaczamy na ogrzewanie kościoła, za ofiary serdeczne Bóg zapłać.
   
 4. Związek małżeński zamierzają zawrzeć następujące osoby:

  Zapowiedź III:
  Zdzisław Berent, wdowiec, Sadlinki, loco
  Danuta Mazur, z d. Gąsior, wdowa, Sadlinki, loco

  Ktokolwiek wie o przeszkodach do zawarcia małżeństwa pomiędzy narzeczonymi proszony jest o kontakt z księdzem proboszczem.
   
 5. Zachęcam do nabywania prasy katolickiej, a szczególnie „Gościa Niedzielnego” w cenie 8zł. Dziś w „Gościu Niedzielnym” ciekawe artykuły: o stanie wojennym a zwłaszcza o nadziei jaką w tym mrocznym czasie dawał Polakom Jan Paweł II; o zakupoholizmie który dotyka w Polsce ponad milion osób; a także o niezwykłej wspólnocie młodzieży która wyruszyła w podróż po Polsce by modlić się za miasta; do tego przepis na kurczaka w sałatce z pomarańczą. Czytajmy, niech czas adwentu będzie wypełniony także dobrą lekturą!
 6. Zachęcam do zamawiania intencji mszalnych.
   
 7. Mamy już ogrzewamy kościół, proszę zamykać drzwi w czasie nabożeństw.
   
 8. Wszystkim parafianom i miłym gościom życzę dobrej niedzieli i błogosławionego tygodnia. Obchodzącym w tym tygodniu imieniny lub urodziny składam najserdeczniejsze życzenia.
   
 9. W ostatnim okresie Pan Bóg powołał do siebie śp. Henryka Ramza z Sadlinek, l. 85, w Jego intencji: Wieczny odpoczynek racz Mu dać, Panie…