Parafia sadlinki

Parafia rzymskokatolicka p.w. Podwyższenia Krzyża Świętego
w Sadlinkach

Ogłoszenia parafialne na 4 niedzielę adwentu, rok A                                                        18.12.22

 

 1. Dziękuje serdecznie za posprzątanie kościoła na dzisiejszą niedzielę, w tym tygodniu zapraszam z ul. Strumykowej, p. Aleksandrę Gałka, Annę Księżopolską, Ewę Demko, Sylwię Altass oraz rodziców dzieci komunijnych, którzy również w poniedziałek będą ustawiali choinki i szopkę bożonarodzeniową.
   
 2. Dziękuje serdecznie za ofiary zbierane na tacę tydzień temu na inwestycję w naszej parafii, obecnie z przeznaczeniem na nowe ogrodzenie na cmentarzu, za ofiary serdeczne Bóg zapłać.
   
 3. Dziękuję serdecznie dla p. Marka Bałdowskiego, Jana Piskora, Adama Zarzyckiego, Leszka Kamińskiego i Mariusza Jendrzejewskiego za pomoc w pracach porządkowych przy ogrodzeniu cmentarza, serdeczne Bóg zapłać.
   
 4. Dziękuje tym wszystkim osobom, które rozumiejąc potrzebę utrzymania parafii pomimo że nie uczestniczyły fizycznie we Mszy św. w minione niedzielę, złożyły ofiarę na utrzymanie parafii wpłacając na konto parafialne lub przynosząc na plebanię, za ofiary Bóg zapłać.
   
 5. Dzisiaj po Mszy św. o godz. 11.30 zapraszam uczniów klas drugich szkół średnich i starszych oraz uczniów klas pierwszych szkół średnich na spotkanie przygotowujące do przyjęcia sakramentu Bierzmowania. Zapraszam.
   
 6. Trwa Adwent, czas przygotowania na przyjście Chrystusa. Przez cały tydzień, codziennie, od 16.30 okazja do spowiedzi św. Zachęcam, by Boże Narodzenie przeżyć z czystym sercem. Zapraszam na Roraty, czyli Mszę św. o Najświętszej Maryi Pannie w okresie Adwentu, którą odprawiam w naszym kościele w tym tygodniu w piątek o godz. 17.00, dzieci zapraszam z lampionami.
   
 7. Zachęcam do nabywania po Mszach św. opłatków na stół wigilijny. Ofiary składane z tej okazji przeznaczamy na ogrzewanie kościoła, za ofiary serdeczne Bóg zapłać.
   
 8. Zachęcam do nabywania płyt Cd z kolędami w wykonaniu dzieci z parafii Klewki, gdzie posługuję p. Henryka Chudzik, pochodząca z Białek, płyta w cenie 15zł
   
 9. W sobotę 24 grudnia. o godz. 8.00 ostatnia Msza św. Roratnia, a w godzinach wieczornych wigilia Bożego Narodzenia. Zachęcam do godnego przeżycia Wigilii: do zachowania takich zwyczajów jak łamanie się opłatkiem, wspólna modlitwa, czytanie perykopy ewangelicznej, śpiew kolęd, spożywanie potraw postnych.
   
 10. Okres Bożego Narodzenia rozpoczniemy Pasterką.
  Dla dzieci i osób starszych o godz. 22.00, a dla wszystkich pozostałych o godz. 24.00. Podczas tych Mszy św. symbolicznie złożymy deklarację przyrzeczenia duchowej adopcji dziecka poczętego.
   
 11. W niedzielę, I dzień świąteczny, Msze św. o godz. 9.30, 11.30 i wieczorna o godz. 17.00.
   
 12. W poniedziałek II dzień świąteczny, Msze św. o godz. 7.30, 9.30, 11.30. Nie będzie Mszy św. o godz. 17.00.
   
 13. Wizyta duszpasterska – kolęda w roku 2022/2023

  WSKAZANIA DUSZPASTERSKIE W DIECEZJI ELBLĄSKIEJ:
  Odwiedzanie przez duszpasterzy rodzin katolickich w okresie Bożego Narodzenia jest w Polsce wielowiekowym zwyczajem i obowiązkiem (por. kan. 529 § 1 KPK). Ma ono również miejsce w wielu innych krajach np. w Italii. Czasem jest ono planowane na inne pory roku. W czasie epidemii koronawirusa (2020-2022) odwiedzanie rodzin było niemożliwe. Obecnie należy do tego zwyczaju powrócić i go podtrzymać. Chodzi o umocnienie rozluźnionych więzi z parafianami. Kolęda ma również wymiar ewangelizacyjny. Pozwala ona na dotarcie do osób obcych, nowych, zagubionych w środowisku. Daje możliwość krótkiej modlitwy, błogosławieństwa domu, rozmowy, z tymi, którzy otworzą swoje drzwi przed duszpasterzem. Wizyta nie powinna być długa. Chodzi o spotkanie, nawiązanie dialogu, przypomnienie o tym, że parafia funkcjonuje i zaprasza do udziału w nabożeństwach oraz życiu wspólnoty. Oczywiście nie wszystkie wymienione tutaj elementy muszą się zrealizować.
  Podczas kolędy duszpasterz prowadzi dialog przede wszystkim z dorosłymi. Nie jest egzaminatorem dzieci i młodzieży, nie rozstrzyga spraw trudnych, ale w tym celu zaprasza do kancelarii parafialnej. Jest bowiem przede wszystkim gościem. Jego celem jest podjęcie dialogu, który z różnych przyczyn wygasł lub nie zaistniał.
  Wędrowanie po kolędzie to trudne zadanie duszpasterskie. Posiada ono jednak charakter ewangelizacyjny i buduje żywą wspólnotę parafialną. Dlatego nie można tego zwyczaju zaniedbać, czy zarzucić. Spokojne i wytrwałe kolędowanie przyczyni się na nowo do integracji społeczność parafii.          +Jacek Jezierski, biskup elbląski
   
 14. Kolejność planowanej wizyty duszpasterskiej od 27 grudnia 2022r.:
  Białki, Karpiny, Olszanica, Sadlinki
 15. Zachęcam do nabywania prasy katolickiej, a szczególnie „Gościa Niedzielnego” w cenie 8zł. Dziś w „Gościu Niedzielnym” ciekawy artykuł o tym, co powiedzieć przy wigilijnym stole tym, którzy stracili kogoś bliskiego? Również jest bardzo przydatny dodatek „Modlitwa przed wieczerzą wigilijną”. Czytajmy, niech czas adwentu będzie wypełniony także dobrą lekturą!
 1. Zachęcam do zamawiania intencji mszalnych.
   
 2. Mamy już ogrzewamy kościół, proszę zamykać drzwi w czasie nabożeństw.
   
 3. Wszystkim parafianom i miłym gościom życzę dobrej niedzieli i błogosławionego tygodnia. Obchodzącym w tym tygodniu imieniny lub urodziny składam najserdeczniejsze życzenia.
 1. W ostatnim okresie Pan Bóg powołał do siebie śp. Leona Lichnerowicza z Białek, l. 84, w Jego intencji: Wieczny odpoczynek racz Mu dać, Panie…