Parafia sadlinki

Parafia rzymskokatolicka p.w. Podwyższenia Krzyża Świętego
w Sadlinkach

Ogłoszenia parafialne na Uroczystość Narodzenia Pańskiego, rok A            25.12.2022

 

 1. Dziękuje serdecznie za pomoc w przygotowaniu Uroczystości Bożego Narodzenia, dziękuje za światełko pokoju z Betlejem, jak co roku przynoszone przez naszych harcerzy, wszystkim osobom zaangażowanym bardzo serdecznie dziękuje.

 

 1. Dziękuje serdecznie rodzicom dzieci komunijnych za posprzątanie kościoła na dzisiejszą niedzielę, w tym tygodniu zapraszam z ul. Wrzosowej, p. Beatę Lewandowską, Margeritte Komorniczak, Kamilę Szymańską, Jowitę Rajkowską

 

 1. Dziękuję serdecznie za ufundowanie choinek do kościoła i przy kapliczce, a rodzicom dzieci komunijnych dziękuje za ustawienie choinek i ich ubranie jak również dziękuję za zbudowanie w tym roku żłóbka wraz z całym wyposażeniem, serdeczne Bóg zapłać.

 

 1. Pani dyrektor i pracowników przedszkola w Sadlinkach dziękuje za ubranie swojej choinki, która zawsze jest ustawiona przy ambonie, serdeczne Bóg zapłać.

 

 1. Dziękuję również p. Gabrieli Dudek – Buturla za ubranie choinki przez siebie wykonanymi ozdobami świątecznymi przy chrzcielnicy, serdeczne Bóg zapłać

 

 1. Dziękuje serdecznie p. Grażynie Bukalskiej za dbałość o obrusy ołtarzowe, serdeczne Bóg zapłać…

 

 1. Dziękuje serdecznie p. Elżbiecie Krajewskiej, wójta Gminy Sadlinki, za oświetlenie ulic w Sadlinkach z racji pasterki o godz. 24.00, serdeczne Bóg zapłać.

 

 1. Dziękuje tym wszystkim osobom, które rozumiejąc potrzebę utrzymania parafii pomimo że nie uczestniczyły fizycznie we Mszy św. w minione niedzielę, złożyły ofiarę na utrzymanie parafii wpłacając na konto parafialne lub przynosząc na plebanię, za ofiary Bóg zapłać.

 

 1. Jutro drugi dzień świąteczny, święto św. Szczepana pierwszego męczennika, Msze św. o godz. 7.30, 9.30, 11.30. Nie ma Mszy św. o godz. 17.00. Ofiary zbierane na tacę są przeznaczone na KUL.

 

 1. Od wtorku do soboty Msze św. o godz. 17.00.

 

 1. W tym tygodniu wspominamy: we wtorek święto św. Jana Apostoła i Ewangelisty, w środę święto świętych Młodzianków, męczenników, w piątek święto Świętej Rodziny: Jezusa, Maryi i Józefa.

 

 1. W związku z przypadającym świętem Świętej Rodziny w piątek – jako proboszcz parafii udzielam wszystkim parafianom i gościom przebywającym na terenie naszej parafii dyspensy od wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych i zabawy w najbliższy piątek.
  Osoby, które skorzystają z tej dyspensy proszone są o odmówienie dowolnej modlitwy w intencjach papieża Franciszka.

 

 1. W sobotę ostatni dzień starego roku 2022. Po Mszy św. o godz. 17.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i nabożeństwo dziękczynno – błagalne, zapraszam.

 

 1. W niedzielę, 1 stycznia nowego roku 2023, Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi. Jest to święto nakazane, dlatego Msze św. o godz. 9.30 i 11.30 oraz o godz. 17.00, szczególnie dla bawiących się do białego rana, zapraszam. Nie będzie Mszy św. o godz. 7.30.

 

 1. Za tydzień pierwsza niedziela miesiąca, wystawienie Najświętszego Sakramentu po każdej Mszy św., a po Mszy św. o godz. 9.30 zmiana tajemnic Żywego Różańca, zapraszam.

 

 1. Pragnę rozpocząć wizytę duszpasterską, jest to moja dziewiąta kolęda. Proszę, aby w miarę możliwości, mogła być obecna cała rodzina, dzieci i młodzież szkolną proszę o przygotowanie zeszytów od religii.

 

 1. Podczas kolędy proszę o opinię na temat funkcjonowania parafii i propozycji inwestycji w 2023r. Wszelkie ofiary składane z racji kolędy przeznaczone będą na dalsze pracę inwestycyjne i remontowe w naszej parafii. W pierwszej kolejności dokończenie balustrady na chórze i nowe ławki, a następnie skończenie prospektu organowego.

 

 1. Bardzo proszę aby na kolędę przygotować krzyżyk, świeczki, wodę święconą.

 

 1. Program wizyty duszpasterskiej:We wtorek 27.12.2022, godz. 9.00, Białki – góry, od p. Małgorzaty Wesołowskiej do Tomasza Szczerba.

  W środę 28.12.2022, godz. 9.00 Białki, od Jarosława Gutmańskiego do Zbigniewa Oliwa.
  W czwartek, 29.12.2022, godz. 9.00 Sadlinki, ul. Kwidzyńska przy Białkach i Białki – góry, od Marka Gburczyk do Kazimierza Malinowskiego.
  W piątek 30.12.2022r. godz. 9.00, Sadlinki, ul. Polna przy Białkach, Białki, od Piotra Kamińskiego do Mieczysława Szczerba.

  Szczegółowy plan wywieszony jest w kruchcie kościoła. Proszę na poszczególne dni w Białkach o zapewnienie samochodu na dojazd z kolędą.

 

 1. Podczas kolędy noszę przy sobie zeszyt do zapisywania intencji mszalnych.

 

 1. Jeżeli z różnych powodów rodzina jest nieobecna na kolędzie, a chciałaby abym pobłogosławił mieszkanie proszę o indywidualne umawianie się w zakrystii.

 

 1. Tradycyjnie proszę podpisać drzwi swoich domów, jak to czyniliśmy co roku z racji kolędy:

  C†M†B – symbol wypisywany z okazji uroczystości święta Trzech Króli, który pojawia się na drzwiach mieszkań z okazji wizyty duszpasterskiej. Oznacza błogosławieństwo dla domu i jego ochronę przed złem.

  Powstanie napisu jest nawiązaniem do pierwszych liter łacińskiego zdania Christus mansionem benedicat (Niech Chrystus błogosławi temu domowi), choć św. Augustyn tłumaczy je jako Christus Multorum Benefactor (Chrystus dobroczyńcą wielu).

  Czasami wpisywana jest wersja K+M+B, jest błędną interpretacją łacińskiej inskrypcji CMB. Przyczyną błędu jest legenda o "trzech królach", która pojawiła się w średniowieczu i stąd przyjęło się błędne odczytywanie tych liter jako imion Mędrców – Kacper, Melchior i Baltazar.

 

 1. Zachęcam do nabywania płyt Cd z kolędami w wykonaniu dzieci z parafii Klewki, gdzie posługuję p. Henryka Chudzik, pochodząca z Białek, płyta w cenie 15zł

 

 1. Zachęcam do nabywania prasy katolickiej, a szczególnie w poszerzonym świąteczno – noworocznym wydaniu „Gościa Niedzielnego” w cenie 15zł. Dziś w „Gościu Niedzielnym” szczególnie polecam wzruszającą rozmowę o tym, jak polskie orionistki pomagają młodym matkom w zrujnowanym Charkowie oraz blok artykułów dotyczących istoty przeżywanych świąt Bożego Narodzenia. Czytajmy, niech czas Bożego Narodzenia będzie wypełniony także dobrą lekturą! Od następnego numeru, który ukaże się z datą 8 stycznia „Gość Niedzielny” będzie już w nowej cenie 10zł.

 

 1. Parafianom oraz Gościom przebywającym w naszej wspólnocie życzę błogosławionych, radosnych i spokojnych Świąt Bożego Narodzenia!